stoper

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

stoper

Post od stoper »

Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: stoper

Post od stoper »

Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: stoper

Post od srks69 »

Drugar, šta reći. Prvu pesmu nikad nisam čuo, da bih poredio sa tvojom verzijom. Po sluhu naslućujem specifične trilere Omera Pobrića koji po meni i nije bio neki instrumentalista. Druga melodija, kad ja pođoh na Bentbašu, lepa melodija, ti si to fino odsvirao, vidi se da vladaš melodijom i harmonijom. Ali mogao si nešto teksta napisati, da li je ovo svirka posle ručka ili se profesionalno baviš sviranjem. Usput, imaš lepu harmoniku.
Svako dobro i dobrodošao na forum. :pozdrav: :svirac:
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: stoper

Post od stoper »

Hvala srks69. Imaš pravo - prva melodija je po Omeru Pobriću, a pjevao je Safet Isović. Tu su tipično Pobrićevi trileri (slažem se da nije neki instrumentalista bio - ali je imao fin harmonijski dio), te sam upravo zato što nije mnogo zastupljena, bar ova interpretacija, izabrao sevdalinku "Mujo đogu po mejdanu voda". Druga je standardno nadaleko poznata bosanska pjesma po sefardskoj melodiji. Mislim da sam napravio lijep foršpil (sudeći prema reakcijama par ljudi do čijeg mišljenja držim), čija je osnova posuđena iz knjige od Žome Jovanovića.
Što se tiče mene i mog druženja sa harmonikom, to bi ukratko bilo: Završio nižu muzičku školu (pripremna godina + 6 godina, takav sistem bio), potom samostalno nastavio u slobodno vrijeme da sviram za svoju dušu, što se pokazalo efikasnijim od same muzičke škole. Onda, obzirom da mi je profesija sasvim nešto drugo (inženjer elekrotehnike i računarskih tehnologija), vrlo rijetko sam svirao. Prošle godine, sam posjetio Castelfidardo i kupio novu harmoniku Siwa&Figli Super Quatto Artist, to je bila jedna od mojih životnih želja koju sam, hvala Bogu, realizovao. U zadnja dva-tri mjeseca imam više vremena, pa malo više vježbam i na nagovor kolega s posla sam napravio kanal na YouTube pa ću, u zavisnosti od inspiracije, postavljati snimke. Inače, bih volio kad bi se ostvarila jedna moja ideja, ne moram je ja realizovati, ali bih volio da neko to uradi, a to je da se otvori neki klub u Sarajevu, Beogradu, Zagrebu, ili bilo kojem gradu u ex Jugoslaviji gdje bi dolazili ljudi kao mi i gdje bi se mogli odsvirati nešto kao neki mini nastupi, što profesionalnih što amaterskih harmonikaša, ali sve u akustici, bez pojačala i elektronike.
Inače, čitao sam povrmeno ovaj forum, ali nisam bio aktivan, pa eto sad sam se malo aktivirao.
Hvala na dobrodošlici i srdačan pozdrav, trenutno iz Kaira - Egipat.
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: stoper

Post od stoper »

Kada moja mladost prođe

https://youtu.be/Kzv2p6WUOzc
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: stoper

Post od stoper »

"Da smo se ranije sreli" - laganica

https://youtu.be/qrOVqjkmma4
Odgovori