Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od alek »

Pravo da ti kažem @Jaric_T_Zivadin, kada sam video kako otvara ovu moju i kako navodno istražuje kvar, delovao mi je kao neki šarlatan. Prvo što mi je palo na pamet je, kako pravi te nove harmonike i da li ih u opšte on i pravi. Neću da ga imenujem, ali ako nekoga treba da upozorim na dotičnog, mogu poslati u privatnoj poruci. Neka se ljudi paze, da ne prođu kao ja.

Kvar možda jeste bezazlen, ali dok nađem poštenog majstora, mogu dobro da me oderu :?
Jaric_T_Zivadin

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od Jaric_T_Zivadin »

obicno je zamena perceta oko 10e.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od Dallape 1960 »

Meni samo nije jasno ovo "necu da ga imenujem" pa kad pokusa neka lopuza da me masti i folira ima na oglasnoj tabli da ga imenujem. Ja sam jednom Gadzihancu koji je bio bog otac za bivsu jugu i to ne izvikani nego je stvarno bio rekao da ako mi ne napravi harmoniku kako treba nece da dobije pare da me briga za nekog tamo majstorcica.. pa druze ako ti dam 1000 eura ada ima da je napravi kao Pavkovicu kao meni.. ja sam mu platio i nema da ga zanima dal sviram kao kemis ili nabadam jednim prstom... ili za mikrofone, ista prica. ma mnogo je takvih.. i moj kolega do skoro 600 e da sredi harmoniku.. bolje da ne pricam sta je doneo kuci.. ali on zadovoljan pa neka mu je.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od sampionce »

U POTPUNOSTI SE SLAZEM s prethodnim komentarom!

Svaki posao nosi odgovornost, pa i ovaj!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od Koca »

Tako je.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od alek »

Zato što mi je prioritet da rešim problem. Hteo sam da me neko posavetuje i detaljno sam opisao problem. Nije mi problem da imenujem čoveka, ali onda bi tema otišla u drugom smeru. @Dallape 1960 zna koji je majstor u pitanju jer smo se čuli neposredno posle toga kada sam imao taj problem. A kako vidim, još neki ovde znaju ko je taj majstor. A ako hoćete evo, neka neko otvori temu "Majstori prevaranti" pa tu može svako da kaže svoja iskustva i da upozori druge na određene majstore koji su nekome loše servisirali harmoniku ili prevarili tako što su mu prodali neki krš ili nešto slično. Na prvom mestu mi je da rešim problem sa harmonikom, a majstoru daleko lepa kuća ... :svirac:
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od alek »

Posle par dana razvlačenja ton je crko :affraid: Znači sada ne daje ništa kada se razvlaći a kada vraćam daje normalan ton A#. I ostali registri u kojima učestvuje taj ton daju loš zvuk kada se razvlači harmonika a kada se vraća sve normalno radi. Znači najverovatnije da se to perce polomilo kako ste i rekli. :(
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od Koca »

Alek, ako je ton pukao onda se cuje vazduh, a ako se ne cuje nista kao sto kazes onda je taj trun jos jace zapao. Bitno je da nije automat, mozes skinuti fasen i videces ispod kozice ili celo perce ili pola.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od alek »

Čim budem stigao, otvoriću harmoniku i javljam šta sam zatekao unutra. Ako budem mogao i slikaću.
A što se tiče automata, njega je sredio majstor (prevarant) :shock:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kad se razvlači meh jedan ton, kad se vraća drugi ton

Post od Koca »

A imas i varijantu da je napukao da nije otpao pa opet se ne cuje nista pa kad ga taknes odlomice se, pa to i uradi, svakako je onda neupotrebljiv moras ga menjati.
Odgovori