Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od korda61 »

Pozdrav za sve kolege na forumu,
Interesuje me da li mi neko zna nesto reci o Guerrini superior 2 iz 1970g.sa produzene dvije tipke,tzv.Pavkovicev model.
Jedna takva se prodaje,zainteresovan sam,al ne znam koje su razlike u odnosu na Guerrini Superior 2 normalan model.Zvao sam vlasnika,al mi nije mogao nesto puno reci o tom modelu.
Vidio sam ne Youtube da takvu svira Pavkovic na par mjesta.
Hvala unaprijed
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od Koca »

Koliko sam informisan Pavkovic je kupio po porudzbini tako produzenu a nije mi poznato da je takav model serijski radjen. Razlika je u tome sto je lakse namestiti ruku u visokim oktavama u nekim tonalitetima pa je produzetak klavijature pozeljan za njegova kola (npr. Bocino kolo). Evo sta se desava: tesko se izvede triler kada je 3. prst na crnoj a 2. na beloj u najvisim oktavama jer se zglob sake pomera na gore, dok je u gornjim oktavama to lako. Problem se moze resiti sa drugim registrom u nizoj oktavi ali nije isti zvucni efekat jer mala kabina u nizoj oktavi nije isto mocna kao velika u visokoj a slicno je i sa registrima organon i oboa. Tako proveri ako je original harmonika to je po meni bolja varijanta od standardne. Ja bih pravio harmonike da ih produzim dole a skratim gore jer prve dve gornje dirke retko koristim ili jos bolje receno nikada. Pozdrav.
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od korda61 »

Hvala kolega Koca na informacijama,nisam siguran je li harmonika original,prodavac tvrdi da je kod njega preko dvadeset godina,da je u odlicnom stanju,servisirana,na upit,moze li mi poslat slike iznutra,odgovor je,kao ne bi je otvarao itd...a harmonika se nalazi vec odavno na oglasima na "njuskalo hr".cijena je prihvatljiva pa me to cudi kako je vec nije prodao,jer je vise od dvije godine prodaje,odavno mi je zapela za oko.Pokusat cu postavit link u toku dana,da vidis kako izgleda sa vana.Pozz
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od korda61 »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od Koca »

Harmonika je kupljena u utorak u Apatinu, cak su i slike iste.
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od korda61 »

Hvala kolega Koca na odgovoru,
ja sam sa ovim likom sto je preko njuskala prodaje,jos jucer razgovarao,a danas je obnovio oglas.Sad mi nista nije jasno :zbunjen:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od Koca »

Pa bila je jedno popodne na KP i skinuta, mozda su prijatelji ili rodbina ne znam ni ja kad je brze dosao iz Zagreba jer u sredu je skunuta sa oglasa.
korda61
16 basova
16 basova
Postovi: 27
Pridružio se: 31 Avg 2013, 23:35

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od korda61 »

Prekjucer sam kupio tu harmoniku.Informacija da je neko prije kupio nije bila tocna.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini superior 2,Pavkovicev model

Post od Koca »

Pa kako to mozes znati? Jedino ako ces verovati prodavcu a njemu je u interesu da prica da je njegova 20 godina, ja znam sta sam rekao, no neka ona tebe dobro sluzi, poz.
Odgovori