Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
ivanbulja
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Apr 2018, 10:01

Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od ivanbulja »

Hteo bi da zamolim sve ovde na forumu da mi kažu kakva je harmonika excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku i jel ima u njoj dobri tonovi kaka je uopšte ko model
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od sampionce »

Excelsior 2+2 harmonike su izvanredne!!
Moja je specijalni model ('60-ih, kazu da se zove Van Damme - izuzetna za Jazz ali i nasu narodnu muziku) --- AC Special (4-glasna u primu i 6-glasna u basu :shock: ). Ovaj instrument je u rangu "Presidenta". Unutra mahagoni i (po svoj prilici) Binci tonovi (nisu oznaceni).
Stim 442... Klavijatura kao na Superior dvojci... Sta reci - bomba!

Evo slicica:
Slika

Slika
ivanbulja
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Apr 2018, 10:01

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od ivanbulja »

Vidim da je lepa koja je cena i koja je bolja ta ili taj 940 model
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od sampionce »

Cena se UVEK krece u zavisnosti od godista, tehnickog i vizuelnog stanja, kvaliteta ugradjenih komponenti, nastimanosti, afiniteta, i raznih drugih parametara...

Po onome sto sam ja mogao da probam, model koji ja imam je prilicno iznad modella 940. Uostalom, on se nije nalazio ni u jednom katalogu.
Imao sam neverovatnu srecu da bukvalno potpuno slucajno naletim na taj instrument! Takodje, imao sam i tu srecu (sto je najbitnije!) da je na mom racunu bilo dovoljno za kupovinu istog (rezerva koja je odvajana bas za ove - SLUCAJNE stvari ;) )...

Njegova aktuelna cena (pod uslovom da ga nadjete, sto je veoma upitno jer je poseban model) je otprilike u rangu izmedju originalnih Superior "dvojke" i Presidenta.
ivanbulja
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Apr 2018, 10:01

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od ivanbulja »

Ok je sve ja vas ne razumem,kružite a nikako da kažete cenu...toliko i kraj....
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od sampionce »

:cool: ..."kruzim" samo oko zena koje uspeju da privuku moju paznju! :D

Cena jednog ovakvog instrumenta je po danasnjem cenovniku, po onome sto se nudi na (svima dostupnim) oglasima, izmedju (danas, 5. jul 2018) najjeftinijeg Superior 2 modela - 6000€ - i Presidenta - 7500€. Sami zavrsite jednacinu (bez nepoznatih)... :D

Srdacan pozdrav Vama, i puno srece!
ivanbulja
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 05 Apr 2018, 10:01

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od ivanbulja »

Završavam jednačinu taka ista ima u krusevcu za 2350 eura možeš videti i sam na kupujem prodajem za te pare ja cu kupiti sandalli super 6 hvala na ponudi....
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Excelsior model 940 2+2 jel dobra za našu muziku

Post od sampionce »

Druze, cenim da si ili zbunjen, ili nisi u potpunosti razumeo moje poruke...

Ni u jednoj nisam rekao da je moja harmonika na prodaju! Stoga, ne znam cemu ovaj tvoh poslednji komentar.
A tebi SVAKAKO zelim da kupis Scandalli Super VI za te pare, mada, veliko je pitanje da li je i ona dovoljno dobra za tebe...
Odgovori