• NOTNA LITERATURA
  •  
    slika

Harmonikasi i sujeta

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Ulični_Muzičar
Nema harmoniku
Učlanjen: 05 Sep 2018, 23:56

Harmonikasi i sujeta

Post od Ulični_Muzičar » 08 Okt 2018, 20:20

Zasto medju harmonikasima ima mnogo sujetnih i onih koji misle da su najbolji a nisu jer najbolji ne postoji, misle da sve znaju a ne znaju jer niko ne zna sve... ? Sta mislite zasto ima mnogo takvih?

Jaric_T_Zivadin
120 basova
120 basova
Učlanjen: 22 Jun 2011, 21:50

Re: Harmonikasi i sujeta

Post od Jaric_T_Zivadin » 09 Okt 2018, 12:02

Uh.... tesko pitanje. Mislim da ces dobito jako malo iskrenih odgovora.
Mislm da se sve svodi na kintu i na to da je svako neka "zvezda". Nema veze sto on vrti tri ciganske fraze i deset radnih forspila. Ako ima takav stav i ume malo da prica price, on ce tako ubediti njegove lokalce da je on stvarno majstor. A onda "renome" treba odrzavati, pa ne sme da se pojavi niko ko ce tri tona vise da odsvira. Tad moras da guras klinove u tockove da ga miniras na svaki moguci nacin da te ne izbruka pred selom, a uleteli su mu i na teritoriju gde je on alfa i omega... Sa takvim fenomenom sam se previse susretao.
Misljenja sam da su po tom pitanju najgori losi ili osrednji harmonikasi koji tezgare. E oni glume ludilo. A za one ostale, cak mi i logicno sto ima sujete.-Vezbas ceo zivot ko lud, trudis se, ulazes mnogo novca, vremena i da ne pricam sve kakva su to samoodricanja (to vec i znamo svi) bas zato da bi stvarno nesto znao i da ne bi bio promasena investicija ko neki strucnjaci, a onda dodje neko pa pokaze da i on nesto zna. Pa jos kad zna vise... :o :D E sad ne reagujemo svi isto. I ne umemo svi da se nosimo sa tom sujetom na isti nacin. Neko je ima manje-neko vise, a takodje sve zavisi od toga kakav je ko covek.
Sa tim bi se svi mnogo lakse nosili kada bi bili svestni svoje sujete, probali da je iskontrolisemo, kao i toga da bi trebalo da uzivamo u svom poslu, da se druzimo medjusobno i postujemo. A ne da se gledamo preko nisana, da se ponasamo ko kalasture i da nam bude bitna samo lova i status "zvezde" jer nas je selo izvikalo.
Uh... citam sta sam napisao i shvatim da nisam napisao nista. To je tek zagrebano. Mnogo su se muzicari pokvarili u globalu. Nekada je bilo tu mnogo vise dobrih i kvalitetnih ljudi.

alek
96 basova
96 basova
Učlanjen: 15 Nov 2011, 17:52

Post od alek » 09 Okt 2018, 12:24

Sujeta nema nikakve veze sa harmonikašima. Sujetni su ljudi a ne harmonikaši. Sujeta postoji u svim sferama društva a ne samo među harmonikašima :) :) :)

cupavac
120 basova
120 basova
Učlanjen: 04 Jan 2012, 18:14

Post od cupavac » 09 Okt 2018, 12:29

alek je napisao:
09 Okt 2018, 12:24
Sujeta nema nikakve veze sa harmonikašima. Sujetni su ljudi a ne harmonikaši. Sujeta postoji u svim sferama društva a ne samo među harmonikašima :) :) :)
Potpisujem!

Jaric_T_Zivadin
120 basova
120 basova
Učlanjen: 22 Jun 2011, 21:50

Post od Jaric_T_Zivadin » 09 Okt 2018, 15:45

U pravu ste vi momci, samo iz nekog razloga cesto se dogodi da je ona kod muzicara veoma izrazena.

Odgovori