Koju harmoniku kupiti

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 09 Nov 2018, 07:33 Slazem se predhodnim no ja bi suzio izbor i skratio muje i apelujem na Weltmeister Supitu, pa i neko stelovanje da se odradi ako treba sto je kod svake polovne harmonike neizbezno a takodje mora da se radi i kod mnogih neistrosenih ili novih harmonka gde je kruta klavijatura i nerazradjeni tonovi koji guse itd. Pre ili posle svako svoju harmoniku nastoji da poboljsa i ako je ona ispravna. Supita ce dugo vremena zadovoljavati potrebe kako iskusnijih harmonikasa tako i pocetnika. Neces pogresiti sigurno jer ima veliku i malu kabinu ,dobre tonove a moze se naci u tom cenovnom okviru. Srecno.
Ja imam kao prvu (imam dvije)harmonike Supitu i sta da kazem konkretno?Sto se tice harmonika uglavnom ide ona "koliko para toliko muzike" da bih imao savrsenu harmoniku valjda bih za nju trebao dati 3000 eura i jasno da samo mogu reci Guerrini..probao sam nove harmonike po cijeni od 3000 eura i jesu obe napravljene tehnicki izvrsno ali ton je nikakav ne dao bog da se s takvim harmonikama svira pratnja ili bilo sta na suho svaka gitara je glasnija od nje..
Vratimo se na Supitu..ono sto sam prilikom prodaje harmonike naisao da ljudi vise zele njemacku harmoniku nego talijansku sto je po meni glupost i neznanje..Supita je vrlo tvrda harmonika a posljedica tvrdoce su bolni prsti nakon par sati sviranja i teska je..zbog toga netko tko zeli se ozbiljno baviti sviranjem trebao bi misliti i na takve stvari..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od Koca »

To je tacno ali se da uspesno srediti, upravo sam to uradio jednoj musteriji pre par meseci i prezadovoljan je.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 15 Nov 2018, 10:36 To je tacno ali se da uspesno srediti, upravo sam to uradio jednoj musteriji pre par meseci i prezadovoljan je.
znam da može ali meni je ne da nositi,majstoru prvo jer non stop kvokoce da imam puno posla da mu netko uvijek dode s nekim malim kvarovima pa da onda mu jos i smetaju itd itd
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od Koca »

Pa menjaj majstora. :svirac:
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od mali harmonikas »

bih ali izbor je vrlo mali..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od Koca »

Ako si zadovoljan sa svim ostalim onda se klavijatura resava i nije zahtevna za rad kao Guerrini.
petar0001
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 01 Jan 2014, 02:47

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od petar0001 »

Kakva je po vama Paolo Soprani profesional IV?
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Koju harmoniku kupiti

Post od mali harmonikas »

petar0001 napisao: 15 Nov 2018, 22:11 Kakva je po vama Paolo Soprani profesional IV?
ja imam paolo mussete sigurno bolje nego hohner atlantic
Odgovori