Mišljenja oko dallape harmonikama

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Mišljenja oko dallape harmonikama

Post od alek »

Jaric_T_Zivadin napisao: 22 Jan 2019, 18:26 Cena harmonike nije jeftina. Radi se o rucnom radu koji moze da bude dobar a i ne mora... Za te pare imas vec original dalapu 993a da nadjes. Cene dallape harmonika su odavno pale van svake pameti.
A to sto kazu da je turpijan ton, ne obracaj paznju. -mora da se turpija ako hoces da ga nastimujes.
Pregledaj jos malo oglasa. Verujem da ima da se nadje nesto interesantnije u istom cenovnom rangu.
Možda dugmetare, ma da i one su skupe (mislim na originale). Ali klavirna Dallape ne vrujem da može da se nađe jeftinija od 4000e. Sve su od 4000 pa na više do 5000e.
Jaric_T_Zivadin

Re: Mišljenja oko dallape harmonikama

Post od Jaric_T_Zivadin »

Nisu skupe uopste. 1000-1500e za dallapu organtone 993A je dzabe. -A ima tu i krseva i mogo dobrih harmonika. Samo treba malo proceprkati. Supermaestro su 2+2 i one su skuplje.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Mišljenja oko dallape harmonikama

Post od Dallape 1960 »

Mogu da ti preporucim drugarski kod Milosa Djukica iz Bajne Baste je moja harmonika bivsa prodao sam pre par dana znam sta je zato ti kazem.. 993a 68 godiste original sredjena svira kao grom. Pogledaj je neces se pokajati..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Mišljenja oko dallape harmonikama

Post od dugmetarac78 »

Nemoj zamerit prijatelju, al ako je tako dobra, ne kapiram sledeće .....Ti je njemu prodao pre par dana, i ona je već prodaje, i to po ne baš naivnoj ceni za taj model. Nema ljutiš, samo pitam :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Mišljenja oko dallape harmonikama

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav dugmetarac, ne ljutim se naravno.. Ako si video harmoniku u oglasima sa alu deklom to nije ta :-) Milos radi sa harmonikama, zato je i prodaje, covek je preprodavac.. ne znam koliko je ceni, preporucio sam drugarski jer znam da je odlicna harmonika, nikakav interes.. ako moze da se uzme za 1500e kesa rekao bi coveku da se ne razmislja ako planira kupovinu jer nece bolju naci za te pare, probao sam razne lomove za te pare i mnogo vece.
Mmdanijel
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 02 Mar 2019, 17:28

Re: Mišljenja oko dallape harmonikama

Post od Mmdanijel »

Ako možete pomoći: da li ima neki dobar majstor u Srbiji koji radi dobru kopiju Dallape Supermaestro sa originalnim tonovima ?
Odgovori