Pomoc oko kupovine Guerrini

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od Koca »

Simpatican neki covek ovaj kompozitor.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od dugmetarac78 »

Vidi se da čovek zna znanje, a poenta je u tome da uopšte nije harmonikaš, to je sam izjavio.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od kompozitor »

dugmetarac78 napisao: 04 Mar 2019, 23:22 Vidi se da čovek zna znanje, a poenta je u tome da uopšte nije harmonikaš, to je sam izjavio.
Tacno, ali znam sta je rucni rad i koliko je 5000 evra. Sto Vi kupite taj dragulj za par hiljada evra, kad je tako dobar? :D
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od sampionce »

Najbolje da pitas G-dina Petrovica. I on je sam pokusavao jedno vreme da pravi harmonike pa moze da ti da strucan odgovor na ovu temu...
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od stoper »

Ako je harmonika ručni rad i ako je pravljena po narudžbi i ako je, kako neko napisa "kao grom", postavio bih onda jedno, prema mom mišljenju, sasvim logično pitanje: Zašto je na nju postavljen natpis Guerrini?
Mislim, ako neko umije i zna napraviti, naposlijetku i napravi harmoniku, koju cijeni 5000€, zašto onda kao neko ko je napravio instrument "kao grom" istoj ne da originalno ime?
Moje mišljenje je da kopije harmonika, bile one kopije Guerrini ili bilo koje druge marke, ma kako zvučale su samo kopije i ništa više. Kao kineske kopije Rolex satova - vani izgledaju isto a unutra bezvrijedna mašina od sumnjivih materijala.
Kako spomenuh, ako je već napravljena kako valja (kvalitetni materijali, obrada, izrada.. sve posebno) onda je sasvim glupo na jedan takav instrument stavljati natpis neke poznate marke, jer taj instrument, ma kakav bio, nikada neće biti original.
Dakle, kopiju nikada ne bih kupio, dok bih o instrumentu koji je ručni rad ali nije kopija nego nosi neko ima, ma kakvo to ime bilo, ipak razmislio.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od Koca »

Pa mislim da je nece kupiti da ne bi morao da promeni ime u Klavirac78. :lol: Salu na stranu cena je drugo pitanje, o njoj odlucuje trziste da li vredi 5000 ili 450 e, a mi pricamo o instrumentu.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od sampionce »

Pa evo trziste i "odlucuje" da je Scandalli Super 6 skromnih 50.000€ - i to smo videli!
Ne vidim zasto ovaj instrument ne bi bio 5000€... mada, mozda je i to premalo za taj kvalitet tonova!

Sve vise me ovo podseca na Top listu nadrealista... :svirac:
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od kompozitor »

sampionce napisao: 05 Mar 2019, 16:25Pa evo trziste i "odlucuje" da je Scandalli Super 6 skromnih 50.000€ - i to smo videli! Ne vidim zasto ovaj instrument ne bi bio 5000€... mada, mozda je i to premalo za taj kvalitet tonova!

Sve vise me ovo podseca na Top listu nadrealista... :svirac:
Slazem se. Meni je krajnje neozbiljno da se diskutuje o ceni falsifikata i to ni manje nise ni nego 5000 evra?! Da na istoj harmonici pise Hohner, svi rekli da je losa za narodnjake i da ne vredi ni tih 450 evra. Izvinjavam se ako sam malo ocnio instrument, ali mi je zao tih 5000, ko da su moji. Ne znam odakle ideja majstorima da na svoj rad (dobar, ili los) stavljaju natpis fabrike koja jedina ima autorsko pravo?! To je krivicno delo - cista, ocigledna prevara. A mi diskutujemo za i protiv? O tome se nema sta diskutovati, pa i vise necu. :oops:
Odgovori