Harmonika za 1000-2000eur?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Stefkee
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 05 Jan 2020, 21:42

Harmonika za 1000-2000eur?

Post od Stefkee »

:svirac:
Dobro veče svima,
Šesta sam godina niže muzičke i planiram da upišem srednju. Ne bih uzimao odmah baritonku, pa sam gledao oglase i trazio harmonike. Koja je po Vama najbolja harmonika sa kabinama za 1000-2000eur, gledao sam cantus 4,5 za koje kažu da su veoma glomazne, supite i gledao sam guerrini student samo što ona nema kabine.
Koja se najviše isplati po Vama?
Pozdrav
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Harmonika za 1000-2000eur?

Post od sampionce »

Ehhh, pa sad... pitanje veoma komplikovano...

Na trzistu imas svasta - od privatnih uradaka (neki bi rekli "rucni rad"... jer, po analogiji, verovatno postoji i nozni...), preko manje (nama) poznatih brendova koji itekako mogu da imaju zadovoljavajuci zvuk, zatim raznih prerada (koje su u sustini originalni instrumenti) itd.

Za sta god da se odlucis mogu samo jedno da te posavetujem - budi (beskonacno!) strpljiv, cuvaj se nakupaca/preprodavaca/prevaranata, probaj sto vise instrumenata i OBAVEZNO vodi sa sobom nekoga (ko se bavi ili popravkom ili je jako iskusan harmonikas) kad se budes odlucio da pazaris instrument, da ne bi bilo naknadno "kuku-lele"!
Stefkee
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 05 Jan 2020, 21:42

Re: Harmonika za 1000-2000eur?

Post od Stefkee »

Hvala na savetu, javljam kada bude nesto!
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Harmonika za 1000-2000eur?

Post od DzoksySp »

Pozz
Cantus 5 i s5 ne savetujem zbog tezine velike su glomazne...cuo si i sam.. mogla bi se naci neka supita dobra, s4, cantus4 ili cantora.... takodje moze se naci i neki rucni rad dobar ali obavezno da vodis nekog ko se bas razume u harmonike jer danas se svasta radi i puno je nasminkanih harmonika... guerrini student je uradjena lepo i klavijatura joj je vrh ali je eto nazalost bez kabine... jeftino su isle i superior 4 guerrini ali su one 3+1 pa su samim tim malo kabastije i sireg korpusa... mozda neki paolo soprani recimo super paolo verovatno se moze naci za oko 2000.... uglavnom samo nadji strucno lice da ti ne uvale neku glupost.
Stefkee
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 05 Jan 2020, 21:42

Re: Harmonika za 1000-2000eur?

Post od Stefkee »

:svirac:
Hvala puno na ovim komentarima, zaista cenim mišljenja nekoga ko se razume.
Pozdrav
Odgovori