Klavirna harmonika vs. dugmetara

Istorijat razvoja harmonike, muzeji, škole, vrste i tipovi instrumenta, harmonika u muzici Balkana i u svetu.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od Bata Kanda 73 »

Slazem se sa tobom M.Isakovic-u.Nije bitan instrument vec majstor koji ga svira.A da bi bio dobar majstor sto puta je receno talenat ,ljubav prema instrumentu i muzici i rad,rad i...rad i...tacka!Pozdrav
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od alibaba40 »

E decki moji kako ste spremni za napadanje.Procitajte malo bolje sta sam napisao ja ne tvrdim da je to tako ali ocito kod ovih pjevaca ima nesto sto ne stima.U potpunosti se slazem s vama koje majtor majstor . Mene vjerovali ili ne bas briga za pjevace i onako vise ne sviram , tj.tezgarim vec samo za svoju dusu,ali opet kazem dali je se neko susretao sa ovakvim stvarima da mu pjevac gleda u harmoniku sad ne mora biti profesinalc moze biti i amater?
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od micha56 »

Ma ne napadamo te alibaba40 - samo branimo neke svoje stavove. Uostalom procitaj moje iskustvo - ovde:
viewtopic.php?f=32&t=52&start=10

Pozzz.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od alibaba40 »

Eto mischa vidis sam si reko kako je neke stvari lakse odsvirati na dugmetari nego na klavirci!Zasto? Zato sto na dugmetari to jest pravoj sestorednoj ima vise sistema kako se moze odsvirati neka stvar dok na klavirnoj to ne postoji.Zato ja mislim da bi po nekoj logici sviraci klavirne harmonike bili bolji tehnicki nego sa dugmetarom.Ovo ne mora biti tacno ja sam samo iznio svoje misljenje i mislim da je forum za to da se i druga misljenja razmjene.I pitam vas sta vi mislite o tome?POOZ.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od micha56 »

Ja o tome imam tacno takvo misljenje kako sam i rekao u onoj temi tamo.
A to sto si opet rekao:
Zato ja mislim da bi po nekoj logici sviraci klavirne harmonike bili bolji tehnicki nego sa dugmetarom.
Tu i dalje mislim da gresis i da nije tako i da biti majstor ne znaci na cemu sviras, nego kako i koliko sviras.
No - svako ima pravo na svoje misljenje, pa tako i ja i ti.

I da - ja sam Mića.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od alibaba40 »

Mislim da se nismo razumjeli Mica ili nismo na istoj talasnoj duzini!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od micha56 »

alibaba40 napisao:Mislim da se nismo razumjeli Mica ili nismo na istoj talasnoj duzini!
Pa ja sam to i rekao:
micha56 napisao:No - svako ima pravo na svoje misljenje, pa tako i ja i ti.
Ali to ne znaci da necemo da se druzimo na ovom forumu uz zvuke harmonike. Jel da ?
U svemu ovome najvaznije je da svi mi volimo harmoniku, a ostalo nije vazno ...

Veliki pozdrav i svako dobro.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od micha56 »

Ostala diskusija u vezi sa virusima nastavljena je na novoj temi "Virusi i odbrana od njih". koja je postavljena u okviru foruma "Vezano za forum".
Ne zamerite prijatelji, ali u okviru ove teme se raspravlja o klavirnoj i dugmetarskoj harmonici, a o virusima cemo na drugom mestu.

Pozdrav, micha56.
milan58
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 01 Maj 2011, 13:55

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od milan58 »

Koa prvo ; pozdrav svima na forumu !
Ja sam "novi kolac" i dodao bih samo jednu "primjedbu" .
Sa micha56 se slazem , ali bih dodao i komentar : "I ako Ste dobar vozac , u "Fici" nikada necete osvojiti Grand Prix ! Maestro + instrument + volja= virtuoz ili supermaestro !
Primjer : od prije par godina sam poceo svirati harmoniku ... Imao sam Hohnerovu harmoniku kuci ...
Onda sam se "sjetio" , te kupio Guerinni . Tada je tek nastala volja za svirkom !
Dugmetaru sam tek kupio (Siwa) , pa sam tako i naisao na ovaj forum , koji je kvalitetan .
Pozdrav
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Klavirna harmonika vs. dugmetara

Post od alibaba40 »

milan58 napisao:Koa prvo ; pozdrav svima na forumu !
Ja sam "novi kolac" i dodao bih samo jednu "primjedbu" .
Sa micha56 se slazem , ali bih dodao i komentar : "I ako Ste dobar vozac , u "Fici" nikada necete osvojiti Grand Prix ! Maestro + instrument + volja= virtuoz ili supermaestro !
Primjer : od prije par godina sam poceo svirati harmoniku ... Imao sam Hohnerovu harmoniku kuci ...
Onda sam se "sjetio" , te kupio Guerinni . Tada je tek nastala volja za svirkom !
Dugmetaru sam tek kupio (Siwa) , pa sam tako i naisao na ovaj forum , koji je kvalitetan .
Pozdrav
U redu milan58 ali malo si skreno sa teme o kojoj smo mi debatisali.nisu u ptanju harmonike iste vrste razlicitog proizvodjaca, nego klavirna i dugmetara.Ja postujem michino misljenje ali ostajem pri svom jer svirao sam klavirnu i presao na dugmetaru i opet kazem da su sviraci na klavirnoj harmonici ne za nijansu, nego puno bolji tehnicari od sviraca dugmetare harmonike.Pozzzzz.
Odgovori