Juzni trileri-obasnjenje

O tehnici sviranja.
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

Ipak nesto trece sto nema veze sa skolskim sviranjem
ZIVAISTINA
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od ZIVAISTINA »

nikola banja luka napisao:Ipak nesto trece sto nema veze sa skolskim sviranjem
Kako se zove to nesto trece il je to tajna ;)
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

Nije tajna druze,nego duga prica,a nemam bas puno vremena da ti sad opisujem
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od boki80 »

@ZIVAISTINA
Poenta cele price je da zaista to ne moze niko da ti ovako teorijski objasni sto se kaze "na daljinu". Stvarno bi bilo najbolje da nadjes nekog dobrog profesora, krenes na casove i sve ce uz uporan rad doci na svoje mesto i mnoge stvari ce biti jasnije. Sto se toga tice, cela prica oko dobrih profesora se uglavnom bazira na Beograd. Jednostavno jezgro muzicara se tu nalazi. Moj predlog ti je da ako kojim slucajem imas rodbinu ili nekog prijatelja u Beogradu, da svakog meseca dolazis na jedno 3-4 dana kod njih i provedes kod profesora jedno 3-4 sata dnevno i onda sa pokupljenim znanjem vratis se kuci i vezbas. Mislim da ti je to najbolje resenje. Jeste da je malo finansijski opterecujuce s'obzirom na daljinu, ali mislim da vredi truda i vremena. Sto se tice toga kod koga da se opredelis da ides na casove, to vec moras sam da odlucis, s'tim sto bih ti ipak preporucio da se drzis Dragana Vasovica i njegove skole ili njegovih ucenika kojih ima dosta i uglavnom svi drze privatne casove (Caslav Ljubenovic, Bane Vasic, Nesa Bekovic...). Samo jedna napomena, niko od njih ti znanje ne moze preneti za kratko vreme, tipa odes na par casova, ukapiras neki triler i pomislis da mozes sam. To je dug proces i mislim da je potrebno par godina min.2-3 pa i vise realno da stvari dodju na svoje mesto i da onda mozes i sam da pocnes da radis. Mislim da nikako nisam preterao sto se ovoga tice, mada individualno svi smo razliciti i nekome je potrebno vise vremena nekom manje, ali to bi bilo to, otprilike. Nadam se da sam pomogao koliko sam mogao, ako nista ne moze da skodi. ;)
Korisnikov avatar
milanplavi
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2011, 01:42

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od milanplavi »

Zlatko poslao sam ti poruku na mail,a i zvao na tvoj br. telefona koji si ostavio ali si nedostupan interesuju me neki snimci pa bi voleo da se cujemo nekako.
pozdrav
Korisnikov avatar
milanplavi
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2011, 01:42

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od milanplavi »

boki80 to si 100% u pravu,mada mislim ako neko ne zeli da uci note bolje je onda kod nekog od vasovicevih ucenika da ide na casove na pr. bas kod tih sto si naveo
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od Webmaestro »

rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od rodjak »

nikola banja luka napisao:Nije tajna druze,nego duga prica,a nemam bas puno vremena da ti sad opisujem
citao sam tvoje postove i mogu ti reci da bih te volio upoznati,jer vidim da e dosta razumijes u muziku,ovdje ne postoji mogunost privatne poruke i da izmjenimo adrese
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od rodjak »

nikola banja luka napisao:Sad si sve rekao,znas vrlo dobro o kojem tonu pricamo,i kad si rekao da moze petim,sve si rekao koliko znas.Mislim da i djeca u vrticu znaju da se ista tipka nikada ne svira istim prstom.Sve si mi rekao.Nisam ja brzoplet nego nemam odgovarajuceg sagovornika.Kada bi znao odgovore na pitanja koja sam ti postavio,ti bi znao i prstomet.Ocigledno da se ti u to slabo razumijes,tako da ti je tesko objasniti.Pogotovo taj ton ne smije istim prstom,ima i pravilo zasto,ali posto ti ne znas sta taj ton predstavlja mozes da sviras kako te volja
kod prstoreda ,bitno je sta slijedi nakon tog odsviranog tona,pitanje glasi sta ide nakon toga,ide li melodija silazno ili uzlazno,jasno da se može odsvirati 1-5 ,jer tonovi nakon toga idu prema gore,ma znas ti to :jdishddf:
nikola banja luka
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Juzni trileri-obasnjenje

Post od nikola banja luka »

rodjak napisao:
nikola banja luka napisao:Nije tajna druze,nego duga prica,a nemam bas puno vremena da ti sad opisujem
citao sam tvoje postove i mogu ti reci da bih te volio upoznati,jer vidim da e dosta razumijes u muziku,ovdje ne postoji mogunost privatne poruke i da izmjenimo adrese
imas me na fejsu https://www.facebook.com/nikola.dodig.10 pozdrav
Odgovori