Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Post od zvrk555 »

Pozdrav svima još jednom,

forum je prva liga, harmoniku sviram neko vrijeme i s velikim guštom, najprije sam svirao klavirnu, a sad učim dugmetaru, a za to mi služi skala od 96 b.
Savladao sam već sada osnove i htio bi uzeti neku kabinsku dugmetaru. Nemam dosta novaca za orginal talijansku harmoniku pa sam mislio uzeti neki ručni rad. Mađutim kad sam raspitati za nekoliko tih delanaca ljudi su me tražili po 2000€ za harmoniku, gledao sam malo i oglasnike u Srbiji i tamo se cijene tih starih ručnih radova kreću maximalno do 1500€. Konkretno i moja skla u hrvatskoj se prodaje za cca 5000kn (cca700€) dok se u Srbiji istovjetan model može kupiti za kakovih 250-300€ pa me zanima zašto su harmonike u Hrvatskoj toliko skuplje nego u Srbiji?

Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Post od zvrk555 »

maloprije vidjeh da sam postavio temu u krivi podforum, pa ako bi koji od admina bio ljubazan i prebacio temu u "diskusiju o instrumentu" bio bih veoma zahvalan

još jednom se ispričavam za ovu pogrešku. :oops: :oops: :oops:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Post od micha56 »

Ucinjeno ...

Pozzz.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Post od zvrk555 »

hvala još jednom :oops:
abrajkov
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 20 Mar 2011, 12:18

Re: Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Post od abrajkov »

zvrk555 napisao:Pozdrav svima još jednom,

forum je prva liga, harmoniku sviram neko vrijeme i s velikim guštom, najprije sam svirao klavirnu, a sad učim dugmetaru, a za to mi služi skala od 96 b.
Savladao sam već sada osnove i htio bi uzeti neku kabinsku dugmetaru. Nemam dosta novaca za orginal talijansku harmoniku pa sam mislio uzeti neki ručni rad. Mađutim kad sam raspitati za nekoliko tih delanaca ljudi su me tražili po 2000€ za harmoniku, gledao sam malo i oglasnike u Srbiji i tamo se cijene tih starih ručnih radova kreću maximalno do 1500€. Konkretno i moja skla u hrvatskoj se prodaje za cca 5000kn (cca700€) dok se u Srbiji istovjetan model može kupiti za kakovih 250-300€ pa me zanima zašto su harmonike u Hrvatskoj toliko skuplje nego u Srbiji?
STANDARD.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Cijene ručnih radova u Hrvatskoj i Srbiji

Post od zvrk555 »

hm standard? Pa to bi možda igralo, ali kako onda opravdati činjenicu da su originali skuplji nego kod nas u Hrvatskoj? Možda vaši šverceri imaju manju "proviziju" od naših na takvim harmonikama? :lol:
Odgovori