Korg pa500

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
Korisnikov avatar
korgovac
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 24 Mar 2011, 21:49
Lokacija: BG

Korg pa500

Post od korgovac »

Ima li ko odavde ovaj aranzer? Ja ga imam vec dve godine, zvuci savrseno za te pare koliko kosta. Fabricke harmonike su odlicno odradjene (znam da cete sad vi harmonikasi da kazete kako je to elektronika i nije to to al sad pricamo o pokusajima harmonike na klavijaturama :D ). Najnovija Rx tehnologija zvuka. Sve u svemu - fabricki zvuci su kao kod pa800. Jedina velika mana je u plastici, kucistu, dugmicima, dirkama... dirke su ocajne, barem meni. Ako ima ko jos pa500 voleo bih da se javi sa iskustvima.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Korg pa500

Post od Ukika »

Drugar ima, svirali smo pre par dana, ja se slabo razumem u tu elektroniku, ali mislim da je to za te pare super..
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Korg pa500

Post od qwert »

KORG pa500 je sasvim solidna klavijatura za te pare koliko kosta. Imao sam je ranije ali sam je zamenio iz razloga sto su jako lose odradjene dirke. Zvuk je u potpunosti zadovoljavao moje potrebe, ali kao sto rekoh dirke su katastrofa.

Ovo su tehnicke karakteristika ovog aranzera koje daje proizvodjac:

· KLAVIJATURA
61dirka sa dinamikom

· SISTEM
OPOS(Objective Portable Operating System) i RX(Real eXperience) Technology – Multitasking, Učitavanje u toku sviranja– Mogućnost učitavanja novih operativnih sistema - SSD Solid State Disk

· TON GENERATOR
Korg EDS(Extended Definition Synthesis) 80 zvukova, 80 Oscilatora – Filteri sa Rezonancijom Tropojasni ekvilajzer za svaku traku.

· EFEKTI
4 Stereo Digital Multi-Efekt Sistem – 124 vrste efekata – Master poluparametrički, tropojasni ekvilajzer.

· INSTRUMENTI I BUBNJARSKI SETOVI
880 zvukova, uključujući i „ Stereo Piano and GM Level 2 compatible Sounds“, 56 bubnjarskih setova. 128 USER programa, 64 USER bubnjarskih setova – Kontrole u realnom vremenu : Programirajući klizač(Assignable Slider), prekidač - Mogućnost punog editovanja zvukova i bubnjarskih setova.

· STYLES (RITMOVI)
Preko 320 fabričkih ritmova, SSD(SOLID STATE DISC), mogućnost uređivanja fabričkih banaka. Preko 448 dostupnih lokacija za stilove - 64 USER styles – 8 traka u okviru aranžmana, 4 „Single Touch Settings“ i jedan performans po stilu – GITARSKI MOD, paralelni i fiksni NTT – kompatibilan sa starijim serijama i formatima(„ I “ i „ PA “) – pravljenje stilova po taktovima, editovanje traka... STYLE KONTROLE: 4 varijacije, 3 prelaza, 3 uvoda, 3 završetka, Sinhro START / STOP, TAP TEMPO/RESET, FADE IN/OUT, Bass Inverzija , Manual Bass, Zaključavanje tempa, Mutiranje traka u okviru aranžmana, Izbor bubnjarskih mapa, Izbor noge ili doboša u toku sviranja ...

· PERFORMANSI / STS (Single Touch Setings)
256 Slobodnih mesta za performanse, kao i 4 STS po ritmu, koji pamte izbor instrumenata i efekata.

· “REALTIME“ TRAKE
Moguće je koristiti istovremeno 4 instrumenta i to(Upper 1, 2, 3,) za desnu ruku i Lower za levu ruku kao i dodatne 4 PAD trake.

· PUŠTANJE PESAMA (SONG PLAY)
“XDS Crossfade Dual Sequencer “ player, 2 potpuno nezavisna sekvencera sa odvojenim funkcijama za puštanje ili premotavanje midi fajlova, Balans kontrola, mogućnost prikazivanja teksta pesama na ekranu, Markeri, JUKEBOXS funkcija za puštanje pesama po unapred utvrđenom redosledu. Kompatibilan sa midi formatima 0 i 1.

· SEKVENCER
16 kanala sekvencer sa mogućnošću brzog snimanja(Quick Record) uz pomoć već gotovih stilova(Backing Sequence) ili višekanalno snimanje traku po traku, kao i snimanje i obrada svake note pojedinačno. Kapacitet snimljenog materijala je do 110.000 nota ili 200.000 podataka i moguće ga je sacuvati kao SMF format(Standard Midi File).

· SONGBOOK (KNJIGA PESAMA)
Potpuno programirajuća baza podataka za ritmove, midi fajlove ili karaoke, koje je moguće sortirati po želji u vaše(CUSTOM LIST) foldere. Brzo biranje pesama po nazivima.

· KOMPATIBILNOST
Mogućnost korišćenja programa i ritmova sa PA serije, kao i ritmova sa ’’ i ’’ serije

· MULTI PAD
4 programirajuća pada + stop taster. PAD RECORD funkcija(snimanje vaših sekvenci u pad)

· HELP SYSTEM (POMOC PRI RADU SA KLAVIJATUROM)
Tekstualna pomoć na ekranu na više jezika

· GENERAL CONTROLS
Master Volume, Real Time-Acc/Seq Balance Volume, Ensemble, Octave Transpose,Master Transpose, Style Change, Split, Quarter Tone and Arabic Scale memorized inside Performance/STS Realtime controllers: Joystick(pitch + modulation), 1 Assignable Sliders, 1 Assignable Switches, Dial, Up/+, Down/-

· PEDALE
Damper pedala, programirajuća pedala(EXP./ FOOTSW.)
· IZLAZI:
Levi(mono) / Desni, Slušalice
· ULAZI:
Levi / Desni
· MIDI:
IN i OUT, standardni midi konektori
· USB
1 USB Device connection(1.1 Full Speed)
· KARTICA
SD / MMC
· EKRAN
320 x 240 piksela, „TouchView Graphic “, Monohromatski ekran osetljiv na dodir
· POJAČALO
2 x 15 W
· ZVUČNICI
2 „Dual Cone“ zvučnika smešteni u bass refleks kućištu
· NAPAJANJE
DC 12V , ispravljač
· DIMENZIJE
1074 x 404 x 183 mm
· TEŽINA
9,9 kg
· OPTIONS (DODATNA OPREMA)
Exspression / Volume Pedal(KORG EXP-2, KORG XVP-10), Damper Pedal(KORG DS-1H), Switch Pedal(KORG PS-1).


A evo i kako zvuci:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6CfSJb2PgXY[/youtube]
marko zaklopcanac
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 05 Dec 2011, 12:00

Re: Korg pa500

Post od marko zaklopcanac »

ja imam pa500 zadovoljan sam sa njim a imam i dobar set sa dosta dobrih ritmova mada ima neki ritmovi koje bih voleo da nabavim pa ako neko ima jos pa500 sa dobrim setom neka se javi za razmenu ritmova
kiticdanijel
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 12 Jan 2012, 20:55

Re: Korg pa500

Post od kiticdanijel »

druze imam dobri setova ako si za razmenu javi se na mail [email protected]
marko zaklopcanac
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 05 Dec 2011, 12:00

Re: Korg pa500

Post od marko zaklopcanac »

druze evo moj fb http://www.facebook.com/profile.php?id=100002792443509 lakse cemo se tamo snaci nego ovde ako nije problem tako pusti mi poruku u inbox i sve cemo dalje lako...pozdrav
Odgovori