Pojas za harmonikase

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

Po oglasima sam vidjao ovakve stvari, pa jel probao neko?ima logike, ali ipak jel ko brobao nije to sitna para pa da narucujem na slepo... ovo bi trebalo da prenese tezinu harmonike direkt na kukove, i tako rastereti kicmu

npr: http://uzice.olx.rs/harmo-pojas-iid-81196645
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pojas za harmonikase

Post od alibaba40 »

Ukika pozdrav ali stvarno nemam pojma kako bi to funkcionisalo,po nekoj logici onda kaisevi sa ramena trebali bi biti cvrsti kao kolac kazimo da bi prenijeli tezinu na kukove,opet ne znam to sigurno ima iskustva batakanda a moje misljenje je da to nebi bilo dobro Nemoj da bacas lovu unaprijed dok se dobro ne raspitas.Pozzzzzzzzzz
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pojas za harmonikase

Post od Bata Kanda 73 »

I ja sam tog misljenja kao i alibaba,do sada to nisam nigde video a kamo li probao.Opet iduci nekom logikom da to ima smisla pa prvi bi italijani primenili takav ili neki slicni sistem.Medjutim vidite da su remeni i dalje kao pre 50-60 god.Zato polako bez zurbe,nista nefali ni klasicnim kaisevima,a kicma mora da trpi manje ili vise to ide u paketu sa harmonikom :) .
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pojas za harmonikase

Post od micha56 »

Kako bre ljudi ovo funkcionise?
Stavi se na kukove i to moze da nosi tezinu necega sto je ispod toga, ako su kaisevi u pitanju.
Koliko znam zemljina teza ima smer na dole, a nikako na gore - tako da (moj savet) ako imate para za bacanje - slobodno investirajte.
U suprotnom - ne preporucujem.
Vezi kako hoces - jednu, jedinu kicmu imas i ona to mora da ponese. Oslobadjas je jedino sa stalkom, ovako - NIKAKO.

Pozzz.
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pojas za harmonikase

Post od boki80 »

Ni meni nije bas jasno kako ovi kaisevi funkcionisu.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

ovo je cini mi se zamisljeno da ima oslonac na kukovima kao na stalku, naravno ne sve, ali manje je opterecena kicma... mada to nigde nisam video, osim kod sinise tufegdzica na jednom snimku, pa polako, kad budem ja to video, probao, pa ako ima vajde onda kupim, ovo narucivanje ne slepo nikako... zato ja i pitam :D
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pojas za harmonikase

Post od harmonistak »

da bi ovo imalo smisla sva tezina harmonike bi trebala da bude naprijed, recimo iznad samog slica na pantalonama. to znaci da bi harmonika morala da bude nageta naprijed sto bi moglo da ima smisla. kaisevi su tu samo da drze harmoniku da ne "sleti" sa tebe.

kad sam tek poceo svirati naravno bilo mi je tesko da drzim harmoniku po 15 sati na tezgi. tada sam nasao kais za pantalone sa velikom tokom i na nju sam naslonio onaj metalni dio sa donje strane kroz koji se provlace kaisevi. to je bila relativno dobra opcija ali ogranicava kretanje tako da moras mirno da stojis.

u svakom slucaju bi trebalo prvo probati pa onda suditi. ali ko ce da pukne 80 evrica prvi :)

kupio bih ja ali imam sad ovaj servis za harmoniku pa ne bih sad hehehehehe
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

haha, dobro jeee ima logike.. pa nista na kraju okrenem baju koji tovalja i pitam da li mogu da dodjem da probam :D
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pojas za harmonikase

Post od alibaba40 »

Evo ljudi neki dan na BN televiziji sam vidio taj pojas kod jednog harmonikasa,ali on sjedi e pa sad mi nije uopste jasno zasto to sluzi. :?:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

ja sam video na nekim snimcima sinise tufegdzica

probacu da stupim u kontakt sa tipom koji to prodaje i da probam to :D
Odgovori