koju harmoniku da kupim

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Ukika »

ovo: http://www.kupujemprodajem.com/weltmais ... id=1729366 ili ovo: http://www.kupujemprodajem.com/Kantus-4 ... id=1729366


njuska mi govori ovo drugo, ova prva je budzena na oko se vidi, a i sam kaze tonovi od s4, ali druga ima master sa strane a to je veliki + i jeftinija je 50 e mada me put do tamo kosta, i razmisljam se da li da potezem cak u leskovac, ako ne valja bacio sam 40 ak e na put... ova druga mi zigleda full na oko, de luxe je sto znaci da bi trebao da su kvalitetniji tonovi, i blize mi je...


sta vi mislite? dajte mi koji savet... jako sam tanak s parama, ali video bi s caletom nekako da nakrpim da se zaduzimo -.-" jbg, bez alata nema ni zanata
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Webmaestro »

Tesko je doneti odluku ovako samo gledajuci slike dok ne probas instrument, al ja bih se na osnovu slika opredelio za drugu. Ovu prvu je samo tako nagrdio tim natpisom "Guerini" :? Ko zna sta je unutra jos radio, mada i ne mora da znaci...
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Ukika »

slazemo se... a cena jel ok? neko kaze da su to nafurane cene i da deluhe vredi 700- 800 i sad jbg budi pametan kad ima ovoliko preprodavaca i svega toga
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Webmaestro »

Mislim da su cene tu negde kao sto ovaj lik trazi, sad sve zavisi u kakvom je stanju harmonika a to bas ne moze da se vidi ovako na slici. Uostalom, valjda mozes malo i da se cenkas s njim za nekih stotinak evra :) Normalno da kad neko postavi oglas da ce da proba sa malo vecom cenom, pa ako mu uspe - uspe :)
Al najbolje sacekaj Bata Kandu 73 da se pojavi, on se vise krece u tim vodama sto se tice cena harmonika i slicno.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Ukika »

ma znam... imam ovde u kraju i rad Djordja Vekica, harmonika vrhhunska, mislim da ima klavijaturu brzu nego superior 3... trazi hiljadu ipo evra koje nemam nikako, pa cu i to da probam da spustim, da udejm u neku zamenu itd.. :pudc8:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Bata Kanda 73 »

Kada je rec o cantus IV de luxe,za novac od 700 do 1000 evra nemoza se naci bolja harm. (pisano je o tome),osim ako nemas ludacku srecu.Ja je imama i prezadovoljan sam kako kvalitetom tako i cenom tj.odnosom cena i dobijeno za te pare.Tako da ti je moj savet pare u dzep i puno strpljenja i naci ces ono sto ti treba.A sto kaze web.razni stavljaju razne cene,a cenjkanje je normalno i potrebno.
veliki pozdrav pa javi sta si uradio.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Ukika »

juce sam probao jednu stvarno vidi se da je glanc nova, jednu ogrebotinu sam samo primetio, a meh vidi se nov, to je cak i moja majka primetila, a bas je nekako meksi nego an ostalim weltm. i zice, a i lepse zvuci.. i klavijatura ja ok. trazi `1000e ja sam zvao neke majstore al oni kazu najvise da dam 500-600, kazu za 1000 ce ti nadjem dallape e sad aj budi pametan.. a ova harmonicica, stvarno mi lepo legla..
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: koju harmoniku da kupim

Post od micha56 »

Ne rece koju si harmoniku glanc novu to probao.
Nikako ti ne bih preporucio da sam ides u kupovinu harmonike. Pored majke (koja ocigledno daje pare) OBAVEZAN je neko ko se razume u instrumente i ko nece da gleda samo spoljasnji izgled vec sve po redu sa onog spiska, koji je napisao Webmaestro na ovom forumu - ovde:
viewtopic.php?f=2&t=34
Bez toga - kupujes macku u dzaku i uzdas se u srecu - pa sta bude.

Pozzz.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Ukika »

ma znam, kantus 4, ma ovo sam samo isao da probam, jer je tip koji prodaje dolazio u bg pa je poneo, pa smo se tako nasli, inace vodim ja delegaciju bar 1 - 2 starijih kolega :)

hvala na ovim lepim savetima :D

evo i oglasa: http://www.kupujemprodajem.com/weltmeis ... -oglas.htm
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Bata Kanda 73 »

:) obezbedice ti Dallape za 1000 evra a? :lol: Ajd leba ti tom liku kazi da obezbedi jos jednu dallapu za mene dacu mu 1500 evra! ;) Ako ti je ta Cantus legla(kako kazes),povedi nekog sa iskustvom da kad je otvori proveri unutrasnjost (posebno glasove),i ako je sve o.k.baci mu 850 evra i nosi!To ti je moj drugarski savet!Proso sam sve to sto ti treba da prodjes i na kraju ostaje predhodno pomenuto.Pozdrav!
Odgovori