kupovina harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: kupovina harmonike

Post od alibaba40 »

Je vala bas ljudi unakazise i unakaradise instrument do kraja.Mogu vam reci nema kakvih instrumenata nisam vidio u zivotu ali ovo je za mene toliko ruzno,kaktastrofa.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od harmonistak »

ja kao zakleti tarabas sam imao neku vrstu averzije prema dugmetari ali kad vidim ove nakaze rado bih i nju svirao samo da mi ton bude originalan i "drven" a ne plastican. sjecam se kad su poceli JBL-ovi plasticni zvucnici da se plasiraju na trziste. ma nisam htjeo ni da ih pogledam a kamo li da ih probam ili ne daj boze kupim. nadam se da ce ova plastikarija biti kratkog vijeka i da ce se harmonika odrzati u svom originalnom prikazu.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Pa bas kako je micha reko.Ovo je jedan eksperiment cuvene firme Morbidoni koji (na svu sreću) nije zaživeo.Sistem je kao kod trorednih stepenastih dugmetara (samo sto su stepenice mnogo višlje postavljene :) ) pa bi,predpostavljem,dobra daktilografkinja,svirala extra na njoj :lol: .možda ste videli nešto slično,ali sa kombinacijom i crnih poligonalnih (da kažemo) dugmića,hermoniku koju je projektovao jedan ruski prof.muzike koji je takođe i "patentirao" raspored tj.prstomet za tu harmoniku pa sada ima školu specijalno za tu harmoniku.proizvodi je ruska firma Jupiter u saradnji sa italijanskom firmom Victoria.sta reci,osim da je lepo što se ljudi trude,ali je veliko pitanje kakva je korist od tih projekata.vreme ce pokazati,ali je moje lično mišljenje da će ti experimenti (pomalo lucidni) ostati na tome.pozdrav!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: kupovina harmonike

Post od alibaba40 »

Molim Dragog Boga da ovo ne uspije imam osjecaj ko da je dosla iz svemira ko sedmi putnik valjda je samo alien zna svirat i onako ima viska prstiju. :asdfnjo: :asdfnjo:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: kupovina harmonike

Post od Dallape 1960 »

U pravu ste kolege :jdishddf: ja kao novajlija na forumu, ali ne i u svetu muzike svoju 50 godina staru dallape nedam ni za 100 ovih novih svetskih cuda od ''instrumenata'' :asdfnjo:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: kupovina harmonike

Post od Ukika »

Jel svirao neko Hohner Atlantic 4 ? imam ponudu za 400 e... kaze da je onaj stariji model... ali da je u dobrom stanju.. icicu da pogledam... vredi li to te pare? kakva je imitacija kabine? kako zvuci organ?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Batalii!!! Tebe nesto bas spopalo,kao da hoces da spucas pare za dzabe-nisi mi jasan :hmmm: .Tolko je puta vec bilo receno o svemu tome da....jbga sta te spopalo.Ostajem pri onom sto sam ti reko ranije.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: kupovina harmonike

Post od Dallape 1960 »

stvarno ces ukika da nabacis na kraju neki teski unikat-propalitet :asdfnjo: strpi se jos malo..pristedi novce..
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: kupovina harmonike

Post od Ukika »

ovo treba da je original.. sta cu, frka mi... fali mi 120 basova.. a i mlad sam :D

:D uglavnom poslusacu vas :D
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: kupovina harmonike

Post od zvrk555 »

Ukika napisao:ovo treba da je original.. sta cu, frka mi... fali mi 120 basova.. a i mlad sam :D
ako tražiš OBAVEZNO i HITNO harmoniku od 120b moj ti je savjet da uzmeš neku Melodiju ili tak nešto, da se naći za kakvih 200-250 €, ja sam davno svirao jednu takvu, imala je ok tipku i solidan ton za tu lovu, moći ćeš :svirac: a nećeš dati puno para, bit će ti lakše na gaži i polako ćeš moći skupljati za bolju.
Odgovori