Treba mi savet, preporuka

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
Racya
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Treba mi savet, preporuka

Post od Racya »

trazim harmoniku sa sledecim osobinama:

lagana, jedna kabina ili imitacija kabine ali da je dobro uradjena, mekana tipka, sočan ton, 120 basova, cetvoroglasna, kvalitetna, crna, 1000-1500 evra i da je lepa na izgled (prednost imaju harmonike sa drvenim klapnama)

ove osobine pronasao sam kod harmonika Paolo Soprani i Victoria

sta mislite o ovome?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

ajd prvo ako mozes,obrazlozi mi zasto bas imas navedene zahteve,pa bi onda mogo precizno da ti kazem svoje misljenje.
Korisnikov avatar
Racya
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Racya »

imam dallapu sa duplom kabinom (super maestro 4) pa bih zeleo da menjam ali to jos nije sigurno da cu menjati pa me zanima sta bih mogao da nadjem... tesko mi je drzati na ledjima iznad 10 kg duze vreme na svirci
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

Racya,da ja ima supermaestro i jos ako je orginal NIKAAD je nebi manjao.Radije bi kao resenje za njenu kilazu izabrao sedenje!Neke stavke koje si naveo su totalno nebitne za harmoniku.Za 1000-1500 moze da se nadje dobra P.Soprani-kabinska ali ni ona ti nije laka (oko 12kg).A za ostalo mi nisi jasan.Ali kako tebi pase tako i uradi.Pozdrav.
Korisnikov avatar
Racya
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Racya »

Nije original, zato i zelim da nadjem neku laksu harmoniku.Znam da je moj zahtev malo nejasan.Evo da ga malo olaksam
Dakle, treba mi harmonika sto laksa sa kabinom ili sa imitacijom kabine sa mekanom tipkom ali da lepo zvuci i ne mora kostati ovoliko novca, moze i manje, cenu sam bubnuo
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

Pa ovako,cetvoroglasnu harmoniku a laku tesko da ces naci (ispod 11-11,5 kg.).Varijanta lakse harm.ti je troglasna.Medjutim nebi ti preporucio bezkabinsku,ipak ta kabina pruza mnogo u smislu da harm.daje kavalitetniji ton,zaobljeniji,meksi,finiji ma...po mnogo cemu je kabinska harm.bolja (naravno kad govorim o harm.govorim o orginalu).Epa ovako,za tu svotu predlig ti je ovakav: Paolo Soprani (oko 1500 evra-realna cena,preko toga je budzenje cene),troglasna dallape (2+1 ili 1+2.kako god dobre su jer su starijeg datuma i nisu tako ceste),ili nesto iz Weltm.asortimana (S4,Supita,Cantus4.Cantora),Eto skoro je neki tip prodavao S4,doduse crvena,ali iz prvih serija(znaci vr.kvalitetni tonovi,drvo...i uopste gradnja) na Kupujem-prodajem za 450 evra ida se doda za sredjivanje.izadje na nekih 700-800,a imas odlican instrument.Eto,ja toliko.Pozdrav.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Dallape 1960 »

pozdrav kolege..evo da ij pokusam malo da pomognem...mada posle Bata Kande obicno nema sta da se doda :D od svih ovde pomenutih harmonika ja sam najvise za troglasnu Dallape.. (ukoliko ti se posreci da je nadjes za 1500 eura..) evo zasto..
1. dobices znatno laksu, tonski bolju, izdrzljiviju, trajniju harm. nego sto je to p. soprani
2. ako sviras nasu narodnu muziku Dallape je dallape :svirac: ostale harmonike ne podcenjujem ali su ipak italijanke za nasu muziku vrh!!! Bata Kando ako gresim molim te ispravi me..
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

Ma u sutini negresis,mada mislim da si po malo subjektivan :) .Probao sam mnoge harmonike i ono sto je sigurno da je svaka za sebe (kao i ljudi),nemoze se generalizovati.Mada u nizu od npr.deset Dallape,naci ces manji broj onih komada koje su "kilave",nego kod drugih marki harm.Stoji da su italijanke zakon ali i među nemačkim mogu da se proberu zaista dobri-dobri komadi.Ono kada pogledaš sve se svodi na italijanske i nemacke harm. Za nasu (pri tome verovatno misliš ko i ja-na balkansu muziku) najbolje su italijanske ali i nemacke weltm.i po neka hoherica(posebno stare H.Morino serije M) mogu da pariraju italijanskim.E sda koju ceš da koristiš zavisi na prvom mestu od dubine džepa,afiniteta,nakolonosti određenoj marki.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Dallape 1960 »

Definitivmo si u pravu Bata Kando :jdishddf: Ja sam oko 5 godina svirao Paolo Soprani..definitivno ok harmonika..moja je bila kabinska 13 registara (nije imala bradni registar) imala iznenadjujuce lepu klavijaturu i tonove..E posle je prodam da bi imao da skockam ovu dallape i sad imam bas vrh harmonikicu.. :D
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

jaoo ljudi sta cu da radim... zeznuo me cale, predomislio se nece da da pare kad je video ocene u ekonomskoj -.- a ja nasao vrhunsku supitu za 1200 e .... a sad mi ostaje ova moja stella od 96 basova cetvoroglasna i 400 e... sta bi mogao za to da nadjem a da je pristojno... jao strasno... sto je gadno kad si djak, ne mogu da mu utuvim u glavu da mene ekonomska ne zanima, da je otaljavam kao rezervu i da ocu muzikom da se bavim -.-
Odgovori