Treba mi savet, preporuka

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od micha56 »

E, saad si ufitiljio.
Cale trazi skolu i mislim da je u pravu.
Muzika za muziku - skola za sve.
Moras to da ispeglas kod caleta. A znas kako? - Jednostavno popravis ocene i evo ti harmonika.

Muzikom mozes da se bavis i kad imas skolu i kad nemas. A sta ces ako muzika zapne (nesto ne ide, nema para i sl)?
Sta ces tad da radis ako nemas skolu?

Po mom misljenju - skola mora da se zavrsi.
I ja sam se nekad strasno nervirao i probao na hiljadu nacina mom caletu da utuvim u glavu da najvise volim da sviram i da me skola nervira, ali ...
On je ostao pri svome i ja sam mu na tome strahovito zahvalan, jer sam zavrsio Saobracajni fakultet. I sta bih ja sad radio u ovim godinama da nemam skolu?

Ako neces dalje OK, ali bar srednju skolu MORAS da zavrsis i nemoj da se zezas sa tim.
Pa kraj godine ti je za par nedelja, a ako imas keceve - obrao si bostan i to doooobro.

Pozdrav i nadam se da nemas mnogo jedinica.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

ma znam da moram, zavrsicu ja i taj fakultet, al aj mu ti objasni.. jbg ja kampanjac pa ostavim i na kraju bubam, a moji pizde zbog toga.. nego sta cu da radim za harmoniku s ovo malo para, ne znam sta da kupim za tte pare... muka me vata... kolko vredi realno CONSONA?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

More batali Consonu,opet ces imati jedno veliko NISTA a neces imati ni tih 400 evra! Nego,poslusaj michu (mada ti to i sam znas),a pare cuvaj,probaj da "utopis" tu welt.za kakvu-takvu kintu i ako smes pozajmi resto a ako nesmes,cuvaj kintu pa polako.Znas kako kazu strpljen-spasen! ;)
Puno srece!Pozdrav!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

Hvala, trebace mi srece! :D Hvala na savetima, ahha strpljen spasen uzrecica moje mame :D tako ce i biti, mozda cu ovu dati majstoru i dodati jos malcice da uzmem nesto od 120b da vezbam ko covek, pa na jesen tamo da vidim za nesto ozbiljnije tek... to mi je sto mi je
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Dallape 1960 »

Ukika samo polako.. Neznam koliko se dugo bavis muzikom ali ako si pocetnik mozes vezbati i na toj harmonici koju trenutno imas..stedi pare i malo pricekaj pa ces imati bolji instrument!!! svaki pocetak je tezak.. vezba je bitna, da ti napredujes i ucis..doci ce vremenom i harmonika :jdishddf:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

ma mucim se treniram i to, i ok mi je i neki krsic za to, ali za tezgu mi je problem, sviram po malo akustiku, manje svirke, a zaradim tako da imam malo dzeparca ili da platim casove za neko vreme, ali tezga, pa jos akusticna sa stellom koja pusta vazduh na sve strane, tonovi se guse itd... uubija
Korisnikov avatar
gppgranit
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 07 Jun 2011, 12:21

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od gppgranit »

Racya napisao:trazim harmoniku sa sledecim osobinama:

lagana, jedna kabina ili imitacija kabine ali da je dobro uradjena, mekana tipka, sočan ton, 120 basova, cetvoroglasna, kvalitetna, crna, 1000-1500 evra i da je lepa na izgled (prednost imaju harmonike sa drvenim klapnama)

ove osobine pronasao sam kod harmonika Paolo Soprani i Victoria

sta mislite o ovome?
Imam takvu na prodaju. Ako si i dalje zainteresovan javi se. :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

sta imas i ja sam zainteresovan :D
Korisnikov avatar
gppgranit
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 07 Jun 2011, 12:21

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od gppgranit »

Ukika napisao:sta imas i ja sam zainteresovan :D
Није за тебе. Ти си клавирац. То је трогласна далапа са кабином. То је била понуда неком раније који није видио или не жели да одговори. Хармоника је у добром стању и без шминке. Каква је у употреби све време таква је. Тешка 10кг веома згодна , радна што кажу хармоникаши. Можеш три дана да је не скидаш а да се не умориш. Ко је заинтересован може да пише на мејл [email protected]
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

:D ok
Odgovori