Pitanje-sviranje na svadbi

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Pigini »

Pozdrav svima,

Interesuje me vase misljenje o sljedecoj stvari. Moze li se isključivo sa harmonikom napraviti dobra atmosfera za sviranje na svadbi (u trajanju od oko 4-5 sati sa pauzama u kojima bi se pustala muzika sa cd-a, dok bi harmonikaš odmorio), uz ozvučenje i da harmonikaš u isto vrijeme i pjeva? Ili bi bila dobra kombinacija harmonika i klavijature, pa malo harmoniku da svira, malo klavijature? (Možda je glupo pitanje, ali je gore ne pitati, pošto nemam iskustva u ovome). Lokacija je restoran sa oko 100 zvanica.
Svako mišljenje i vaše iskustvo mi je zlata vrijedno, jer sam pozvan da sviram, pa ne znam šta bi, pošto inače sviram harmoniku, a svadbe ne toliko, već ono prije tipa druženje, sijelo i sl. a svirao sam takve svadbe, intimnije, sa manje ljudi.

veliki pozdrav :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od alibaba40 »

Pozdrav Pigini,malo ti je pitanje delikatno ali evo reci cu ti nesto iz vlastitog iskustva,zadnja moja gaza bila je preksinoc sa oko otprilike 80-setak ljudi.Svakako da se sa Harmonikom i pravi najbolja atmosfera,dali sa klavijaturistom,vilolinostom ,gitarisstom uopste nije bitno jedino da ste bar malo uvjezbani i onda ide.Pa ima tu sta se zna od repertoara,kakav je sastav gostiju a vjeruj da cak sa harmonikom i na suvo moze da se napravi super atmosfera,ali opet kazem i sastav gostiju je dakako vazan, jer ako se potrefi da su ljudi nekako zatvoreni i lako ne opustivi gdje sam ja dozivio srecom nisam svirao nego sam bio gost,vjeruj nema tog benda ni muzike koji moze da tu napravi atmosferu,ali to so dogadja mozda 1000 takva da bude jedna ali eto zna se potrefiti.Uglavnom nema sta da te bude strah zdrmaj tri -cetiri konjaka na ex i opleti.Jer nasi su ti ljudi takvi , kad bi dragi gospodin Bog siso sa neba i napravio bend i odsviro neku svadbu uvijek bi se neko nasao i rekao slusaj nije to bilo kao to.Zato nema treme opleti i biti ce sve u redu.Pozdrav i zelim ti dobar provod. :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Dallape 1960 »

Cao drugar..Evo malo da pomognem sa par stvarcica..ako govoris o svirci na razglas-ozvucenje samo harmonika ne ide..treba ti makar neka mini Ritam-sekcija ;) jer i da ozvucis bas na harmonici..mmmm nije to to a sto se tice toga dali svicac moze da peva NARAVNO samo ako ume :jdishddf: Ako te zanima svirka "na suvo" previse je 100 gosti za jednog harmonikasa bez obzira koliko dobar bio, i dobru harmoniku imao..nadjes lepo kolegu koji sviran kontrabas, ili drugu harmoniku..i plus dobijes jos 1 pevaca :depkvk: i sve to zato jer pricu o pauzi cesto mozes da zaboravis kad se gosti oraspoloze, pocnu da cugaju, :ijuju: pa ces sam nadrljati od umora :asdfnjo: evo ja sviram utorak, petak i subotu, pa se javi da vidimo ko je bolje prosao :D opleti, i bez treme :svirac: nadam se da sam ti pomogao :depkvk:
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Pigini »

Hvala vam puno, jako ste mi pomogli i koristit će mi vaše mišljenje. Ako još neko ima nešto da doda, valjat će mi.

Pozdrav svima
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od zvrk555 »

alibaba40 napisao:Pa ima tu sta se zna od repertoara,kakav je sastav gostiju a vjeruj da cak sa harmonikom i na suvo moze da se napravi super atmosfera,ali opet kazem i sastav gostiju je dakako vazan, jer ako se potrefi da su ljudi nekako zatvoreni i lako ne opustivi gdje sam ja dozivio srecom nisam svirao nego sam bio gost,vjeruj nema tog benda ni muzike koji moze da tu napravi atmosferu,ali to so dogadja
evo baš jučer sviro na jednoj takovoj fešti sa svojim dečkima, rulja se pravi fina i što god da sviraš nitko te ne ferma pola posto ko da sviraš karmine :asdfnjo: je da nakraju dobiješ lovicu, ali nije to to, ostane ti neki čudan okus u ustima, općenito ne shvaćam takvu ekipu koja unajmi svirače da im svira a onda se drže ko što vi u Srbiji kažete "ko da su progutali stipsu" a ni one koji dođu na veselicu da bi si malo posjedili i onda pravac doma. Da stvar bude bolja večer prije toga sviro sam djevojačku večer bilo 20-tak curica :D sve vesele tulum do bola, noć je prošla ko da traje sekundu ;)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Ukika »

mozes sam, ako ti je ozvucen bas jer ti treba ritam sekcija, moras imati jaaaaka ali stvarno jak repertoar jer nemas "za kim da ides" ako ne znas nesto, a o5 si ozvucen nema muljanja :D i ta pauza lepo zvuci, ali ako se dignu, tesko da ces imati pauzu... mada ja sam svirao malo manje, akustiku, na suvaka i vise od 4 -5 sata bez pauze.... polazilo mi je za rukom da pravim zestoko pozitivnu atmosferu, sam , sa ovom mojom jadnom tehnikom... hteli su me za zeta, nudili mobilne kad nestane para, hteli da me vode kuci tralala, al kad krenu tako na tebe onda si gotov lipso si :D
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Pigini »

Dvoumim se da li da nosim harmoniku (koju više preferiram) ili klavijaturu (gdje nisam puno vješt, ali se snalazim) ili oboje? Kontam opet da ću lakše proći sa klavijaturom pošto ću i pjevati :ijuju:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Ukika »

ja bi nosio oboje, ali picio laganicu sa klavijaturom a onda kad dodje onako da se zakuva, harmoniku uzmes ozvucis prim a ovamo ritam sekcija ako moze sama da ti radi bilo bi dobro na aranzeru
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Pigini »

Hvala puno na pomoći! :ijuju:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pitanje-sviranje na svadbi

Post od Dallape 1960 »

Ma buraz tu smo da savetujemo, i primamo savete..samo kazem pauzu verovatno neces praviti :svirac: zato..dobro razmisli..bolje malo kuliraj uz klavijature dok su trzni..a kad pocne :ijuju: onda :svirac: :jdishddf:
Odgovori