CRUCIANELLI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
kinezcic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 04 Apr 2011, 18:09

CRUCIANELLI

Post od kinezcic »

Sta mislite o Crucianelli harmonikama?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: CRUCIANELLI

Post od Bata Kanda 73 »

Crucianelli,odlicne harmonike ali i tesko nalazljive a posebno one kabinske!Cesce se mogu sresti tzv."hibridi"(elktronika + klasika),mada i one ne tako cesto (bar ne na ovim prostorima).Sama firma (na netu mozete naci mnogo vise i tacnije podatke),nije imala nesto veliku produkciju (posebno ne profi harm.) pa je samim tim i relativno brzo i propala (kao i mnoge druge).
U nisu sam ( a i do sada uopste) video samo jednu Crucianelli (klasicnu kabinsku),kod doajena niskih kafana i muzike-majstora Cokalije (neznam mu pravo ime).covek je od svojih skoro 75-80 godina,harm.ima sigurno oko 40-ak god.Naravno da sam morao da je probam (pre oko 7-8god. a gde bi drugo nego u "biblioteci" :lol: ) i sta da vam kazem...prelepa harmonicica.Kakao me je Bog dao zaludjenog za harm.odmah sam pitao cika Cokaliju da li bi je prodao,a odgovor mozete i sami da za mislite :) ako uzmete u obzir i njegovu veliku ljubav prema (posebno ovoj) harmonici!
Ako neko ima srece da naleti na (orginalno kabinsku) Crucianelli nece se zeznuti...NAPROTIV!Pozdrav
drazen2
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jun 2011, 15:50

Re: CRUCIANELLI

Post od drazen2 »

Molio bih potvrdu da tvornica Crucianelli više ne radi, što je napisao Bata Kanda. Nedavno sam kupio Crucianelli harmoniku, 120 basova, 11 + 6 registara, četveroglasna, basovi peteroglasni.
Bason registar na klavijaturi doista zvuči kao bariton bas u jednoj oktavi.
Pozdrav,
Dražen
kinezcic
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 04 Apr 2011, 18:09

Re: CRUCIANELLI

Post od kinezcic »

Koliko si je platio Drazene? Ako mozes postavi sliku, da je vidimo...
pozdrav
drazen2
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jun 2011, 15:50

Re: CRUCIANELLI

Post od drazen2 »

Dobar dan.
prvo da ispravim grešku u mojoj prethodnoj poruci:
Bason registar na klavijaturi doista zvuči kao da je harmonika kabinska, a nije.
Basovi su peteroglasni, postoji više od šest kombinacija, zavisno od redoslijeda uključivanja bas registara - tako da imam mogućnost sviranja jednoglasnih basova - kao bariton basovi, ali u jednoj oktavi. Općenito su basovi jako moćni, tako da imam problema u sinronizaciji s klavijaturom - da ne budu pre glasni.
Obzirom da sam donedavno svirao na Hohner Atlantic, sad osjećam znatno veći užitak muziciranja.
Veseli me što sam nabavio tako rijetku harmoniku ("raritet"), ali ne znam hoću li imati problema kod popravaka. Sreća što u mome gradu Bjelovaru živi izuzetan majstor za popravak i gradnju harmonika, ujedno profesor harmonike i izvanredan svirač - Žarko Perak.
Teško je reći koja je vrijednost te harmonike. Za mene je velika, jer sam na nju došao s lošijeg instrumenta. Na tržištu možda vrijedi oko 1700 EUR. Ne znam.
Pozdrav
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: CRUCIANELLI

Post od Dallape 1960 »

Jeli pravljena crucianeli dugmetara?.. nikad nisam imao prilike da vidim tu harmoniku?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: CRUCIANELLI

Post od petar3petar »

Pozdrav svima!
Crucianelli harmonike se više ne rade a radili su ih dva brata Sante i Mario. Obojica, posebno Sante, se smatraju vrhunskim majstorima harmonike i talijani ih stavljaju uz rame najvećih poput Paola Sopranija, Borsinija...
Radili su sve vrste harmonika pa tako i dugmetarske u "B" i "C" grifu, 5-redne i 6-redne.
Crucianelli su vrhunske svijetski priznate harmonike!
Mario je imao firmu CRUMAR (sažeto od Crucianelli Mario) koja je 70-tih godina prošlog stoljeća radila elektroniku, orgulje, stringseve isl.
Poslednja izmena od petar3petar u 07 Sep 2012, 21:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: CRUCIANELLI

Post od Dallape 1960 »

E stvarno bih voleo da isprobam taj unikat.. zapucacu da nadjem ovog coveka iz Nisa o kome je pricao Bata Kanda..i onako idem do Gaqdzihanca po moju harmoniku..
Odgovori