Treba mi savet, preporuka

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
gppgranit
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 07 Jun 2011, 12:21

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od gppgranit »

Ukika napisao::D ok
Имам и електронску FARFISU ако је неко заинтересован. Јесте добар и не корошћена. Од ње прави музичари могу да искористе само лепе тонове а остали ко ја да је користе за кућну употребу. Прошло је време таквих инструмената. :svirac:
http://www.dodaj.rs/f/1t/b2/3Tj8RqZW/1/s6303505.jpg
поставићу и далапу трогласну са кабином ако неког занима. Раније сам нешто написао о њој.
Slika
Poslednja izmena od gppgranit u 17 Jul 2011, 15:20, izmenjeno 4 puta ukupno.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Dallape 1960 »

Moze neka slika od te elektronke? da je malo analiziramo.. :)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

nasao supitu u ekstra stanju sa masterom sa strane novoo jastuce kaisevi ranac, ali sa drugom klasom Bugarija sa kisobranskim glavama (aj nek neko pojasni sta su te kisobranske glave)... 1150 e vredi li to te pare?
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od mamula »

Ako je u tako dobrom stanju a odgovara ti, uzimaj brale ne cekaj!
100€ gore dolje ne znaci nista, najvaznije da tebi lezi harmonika!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

i ja mislim.... ma pominju se cesto ti kisobranci a ne znam u cemu je fora pa ako neko zna neka objasni ili da sliku, bio bih zahvalan ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

ukika,ako je ta supita takva kako ti kazes,onda (sto kaze mamula),uzimaj.Naravno,ako mozes "ubij ga" za stotinu evra,supita na 1000 evra je dobra investecija.Kisobranski tonovi Bugari II klasa? Hmmm,malo mi nelogicno.Kisobranske tonove zovu tako jer je "glavica" tona (ono kao kod eksera) u obliku nepotpuno otvorenog kisobrana (jbga da bi ti bilo slikovitije mozda bi trebao da ti skiciram ali moraces sam da docaras kako to izgleda :pudc8: ) i obicno je to karakteristika rucno pravljenih (tacnije nitnovanih) tonova,koji su po nekom (nepisanom)pravilu I klase (a mano) ili eventualno( tipo a mano-rucno DOradjeni) mada,vise ovo prvo.More,pusti te price ovakvi glasovi-onakvi,sad svi sve pisu,nego majstora za ruku pa kod tog tipa,otvorite harm.,dobro je analizirajte,stavi je nagrudi i dobro procesljaj i ako legne-to je to.Ako si u prilici,postavi njenu sliku.Puno srece :ijuju: i javi sta si uradio!Pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

http://www.kupujemprodajem.com/Supita-803248-oglas.htm eto oglasa tu su slike, na oko super izgleda.. u primu nije njen registar mehanizam vec kao na steli, onaj nalik na pacije kljunove, na oko je lepsi ali je malo nezniji ali ne mari....

ukapirao sam o cemu pricas, sad kontam sta su kisobranske glave...
ma ako dobro svira nije bitno toliko koji su tonovi unutra, vazno je da lepo cuju i da se dobro javljaju tj da su glasni..
hvala na savetima, javicu obavezno....
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Bata Kanda 73 »

Ukika,sad sam pogledao "tvoju" supitu.Izgleda o.k.samo budi oprezan,prvo:rec je o preprodavcu.drugo:ova harmonika je radila dosta (vidi se po mehu i registrima na levoj strani),pa samim tim pitanje je u kakvom je stanju mehanika (to posebno jer je rec o weltm.koja inace ima labavu mehaniku),tako da MNOOOGO pazi,jer 1000 i vise evra da das a da posle ulozis jos 200-300 evra da je "stegnes" to izadje oho-hooo pa si se debelo zaglibio.Pogledaj na limundu ,postoji jedna Paolo Soprani koja je u Nisu (potrudicu se da iskopam kontakt).a ceni je 1600 evra.Sigurno bi skinuo cenu,a ipak P.Soprani i Supita se nemogu upoređivati.Srecno.cujemo se .Pozdrav.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Ukika »

hvala na savetima! evo i drugar mi nasao neku dallapu, domacu rucni rad, 3+1... sa nekom drugom klasom tonova, ali kaze da lepo svira.. jako jeftino 800, evra, to mi odma smrdi, al izgleda da je ovome frka, sta znam povescu strucni stab pa cu da pogledam, ucitelja i majstora jos da povedem pa ce da vidimo valja li to cemu... kasnije da je zamenim uz doplatu za neku 2+2 dobru sa prvom klasom cagnonija ili tako nesto ...


ps. nasao sam paolo soprani iz nisa, ako je onako kao sto pise to je super... jedino nemam toliko para..
budzet mi je max. 1000e
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Treba mi savet, preporuka

Post od Dallape 1960 »

Ukika napisao:hvala na savetima! evo i drugar mi nasao neku dallapu, domacu rucni rad, 3+1... sa nekom drugom klasom tonova, ali kaze da lepo svira.. jako jeftino 800, evra, to mi odma smrdi, al izgleda da je ovome frka, sta znam povescu strucni stab pa cu da pogledam, ucitelja i majstora jos da povedem pa ce da vidimo valja li to cemu... kasnije da je zamenim uz doplatu za neku 2+2 dobru sa prvom klasom cagnonija ili tako nesto ...


ps. nasao sam paolo soprani iz nisa, ako je onako kao sto pise to je super... jedino nemam toliko para..
budzet mi je max. 1000e
Pa i nije to bas jeftino za Dallape rucni rad 3+1 sa 2 klasom tonova.. ih da mozes da uzmes ovu P. Soprani ako je dobra.. malo da se pomucis, otplati se to.. a i spustice mozda malo cenu, ipak dobjas puno bolji instrument..
Odgovori