Prepravljanje dugmetare u klavirnu harmoniku

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Korisnikov avatar
b.zebec
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Prepravljanje dugmetare u klavirnu harmoniku

Post od b.zebec »

Evo opet ja sa jednim˝pametnim˝pitanjem.Dali se moze preuredit dugmetaru u klavirnu harmoniku i dali se to isplati?
Korisnikov avatar
bpodnar
96 basova
96 basova
Postovi: 96
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Prepravljanje harmonike

Post od bpodnar »

Koliko znam može se, ali mislim da se ne isplati. Neko je to pričao da je se prije informirao kod Dallapea za takav zahvat pa je cifra bila oko 2000 eura za to napraviti
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Prepravljanje harmonike

Post od micha56 »

Takve prepravke se rade izuzetno i veoma retko. Prvo sto je to izuzetno skupo, a drugo - zasto bi to radio, ako od iste marke harmonike ima i dugmetara i klavirska.

Prepravke ovakve vrste se rade kod klavijatura, kada dugmetarac hoce da svira klavijaturu. E onda se uglavnom uradi takva prepravka, koja je mnooooogo prostija od ove prepravke kod harmonike, jer je u pitanju elektronika i jer su dirke prakticno samo obicni prekidaci (dinamicki, ali ipak prekidaci).
To je hteo Bata Kanda 73 i nije se ni malo isplatilo.
viewtopic.php?f=2&t=61

Pozzz.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Prepravljanje harmonike

Post od Dallape 1960 »

Meni je jedan majstor iz KV-a trazio da mu prodam moju Paolo soprani dugmetaru, da je prepravi u klavirnu harmoniku..rekao mi je da su one najpogodnije za takvu prepravku..zna li neko po cemu su to specificne, zasto je povoljnije prepraviti je od npr dallape ili guerini..ne razumem..
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Prepravljanje harmonike

Post od alibaba40 »

Za mene osobno to je gubljenje vremena i novca i kvarenje jednog onstrumenta sto se nikad ne bih usudio.Pa ako taj "moron" kako vec moram da kazem pa isplatnije je u svakom slucaju da kupi drugu ili
klavirnu ili dugmetaru uopce ga ne razumijem.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Prepravljanje harmonike

Post od Dallape 1960 »

Ne znam..iskreno ni ja to ne podrzavam, a i ne vidim svrhu toga..znam par slucajeva da su ljudi trazili neku zapustenu dallape maximu A ili B i onda su uzimali njihove tonove, i stavljali u svoje harmonike..jer je maxima tonski najjaca, najglasnija harmonika..ali opet ne shvataju ljudi da tu ne igraju ulogu samo tonovi, vec je harmonika sklop citavog niza elemenata od kojih je napravljena, pa nema maxima dzabe takav korpus kakav ima, nije ona dzabe teska 16 17 kg, niko je nije iz meraka tako tesku napravio :pudc8:
batadjero
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 14 Apr 2011, 13:00

Re: Prepravljanje harmonike

Post od batadjero »

Moj savet ti je ako zelis da predjes na klavirku prodas dugmetaru i kupis klavirku original i samo da veze...zasto bi isao tezim putem kad moze laksim i sigurnijim...
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Prepravljanje harmonike

Post od alibaba40 »

Jos samo da kazem i ovo sto je sigurno pouzdana informacija od majstora koji prave harmonike i znaju svaku tajnu.Harmonika ima 5000 dijelova i ako samo jedan ne stoji kako treba a da ne govorim da ne stima harmonika nece dati od sebe ono sto se od nje trazi. :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Prepravljanje harmonike

Post od Dallape 1960 »

Ma kakvo prelazenje taman sam ovu navezbao kako treba, zar sve od pocetka? :asdfnjo: :asdfnjo: :asdfnjo: :shock: nego cisto me zanima vase misljenje .. :jdishddf:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Prepravljanje harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Ajd i ja da napisem nesto,Prepravke koje nerade italijani su vrlo,vrlo problematicne! Sto se tice "presadjivanja" glasova je zaludan poso.Prepravka maxime u nasim uslovima je smesna,jer ako se hoce prepravka kako treba onda klavijatura mora da bude znacajno produzena (ispadne duza neko kod Pavkoviceve guerrini) a to nije nimalo naivan poso. A sto se tice Paolo Soprani dugmetara u klavirnu jeste malo laksi poso jer je prim nesto kraci i sistem je nesto drugaciji nego kod dallape ili guerrini-ja a i registarski mehanizam je identican pa i tu prepravka i nije potrebna.Eto to je neko moje misljenje.Pozdrav!
Odgovori