Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Neobavezno ćaskanje o bilo čemu.
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od Pigini »

Mozda ce zvucati nevjerovatno, ili sam ja ispao iz "fazona", ali evo sta mi se desilo veceras, pa me interesuju vasa misljenja, kao iskusnih muzickih znalaca.

Bio sam veceras s drustvom u jednom ugostiteljskom objektu, gdje je svirao jedan klavijaturista, harmonikas i jedna pjevaljka pjevala. Na pauzi ona podje da ide od stola do stola i tako dodje i do naseg, a u ruci nosi tacnu. Kontam da nosi nesto slatko, ili serbe, medjutim ne! Obraca nam se sljedecim rijecima: "Haj'mo, svako po dvije marke za muziku!" Jedan iz drustva dobaci: "Pa ja uopce i ne slusam!", a ona ce: "Sto sjedis, ako ne slusas?" I mi dadosmo, neko po marku, neko po dvije, koliko je i trazila. :asdfnjo:

E sad. Muziku placa gazda restorana, plus sto narod "kiti" i nju i harmonikasa, a uz to ona ide od stola i trazi kao ciganka. Sta vi mislite o tome, da li ste negdje nailazili na slicne slucajeve u Bosni, ili u Srbiji? A zena nema blage veze o pjevanju, sto je najgore..


Srdacan pozdrav svima, :ijuju:

Pigini
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od micha56 »

U nekim restoranima sa uz racun za pice naplacuje i takozvani "muzicki dinar", koji je odredjeni procenat 3 - 5 % na racun i to funkcionise elegantno.
Ovakvo prosenje od strane pevaljke je u najmanju ruku neukusno i prevazilazi sve granice bezobrazluka. Nemam reci.
Ako lose pevas ili sviras i niko te ne placa - tvoj problem. Idi i cuvaj ovce ili cepaj drva, a ne prosi od gostiju restorana. Necuveno.

Pozdrav.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od Dallape 1960 »

Ahahaaaaa.. :D ludilooo..ovo u svom veku cuo nisam :shock:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od Bata Kanda 73 »

Ovo nikad ni ja nisam cuo a i ni video. :pudc8: Dno dna!!Znas sta brale nabio bi joj tu tacnu u usta a mikrofon u d....! Pa da je vidim kako bi tada pevala!!Idioti,sto kaze micha ,nek cuva ovce!
Jaric_T_Zivadin

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od Jaric_T_Zivadin »

Strasno.... :o :lol:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od alibaba40 »

Bata Kanda 73 napisao:Ovo nikad ni ja nisam cuo a i ni video. :pudc8: Dno dna!!Znas sta brale nabio bi joj tu tacnu u usta a mikrofon u d....! Pa da je vidim kako bi tada pevala!!Idioti,sto kaze micha ,nek cuva ovce!
Bravo brate BataKando istog smo misljenja,samo ja jos kakvih sam slabih zivaca letjela bi i ona i muzikanti , zajedno bi trcali,pisali i vezali patike u istom trnutku.Pozz,
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od zvrk555 »

Kod nas u HR (barem u mom kraju) stvar na mjestima koja imaju živu muziku funkcionira na sljedeći način 1) cijene pića su automatski veće za 15-20% (znači piva ti je umjesto 12kn za vrijeme muzike 14kn) ili 2) na ulasku u objekt se plaća ulaznica oko 20 kn (cca 2.5€) i piće je po normalnim cijenama.
a za ovakove varijante prvi put čujem. Trebali ste kad ste odlazili doć s tacnom do pjevaljke i svakom od vas nek da 5KM jer ste ju morali slušati ;)
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od Pigini »

Da ne otvaram novu temu, a mogli bi je nastaviti kao "Vasa iskustva sa svirkama". Naime, bio sam dogovorio jednu svadbu da sviram, ali me mladozenja pozvao na nekoliko dana prije, i mozete zamisliti: pitao me da dodjem 2 veceri ranije sa ostatkom benda da on kao "pogleda" kako mi sviramo, pa da vidi mozemo li proci, tj. da odrzimo kao generalnu probu pred njim, bas kao da se radi o izvedbi Betovenove V simfonije, pa ako mu ne odgovara, vjerovatno da nas vrati?
Ja sam to odbio i rekao: e, necu sad nikako, pa trazi koga hoces! :asdfnjo:
Da li je jos neko nailazio na ovakve stvari, ili je ovo normalno, mozda sam ja ispao iz fazona, sto se kaze? :asdfnjo:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od micha56 »

Ja sam pre 3 godine prisustvovao takvoj jednoj probi u jednom vlaskom selu u okolini Cuprije, kada je Slobodan Lekic doveo na vidjenje i probu novu pevacicu.
Naime - Sloba je pogodio svadbu sa svojom postavkom orkestra, koju je domacin poznavao i slusao. Ali u medjuvremenu pevaljka koja je pevala sa njima ih je napustila, a on nabavio novu - pa da ne bi bilo nekih zabuna - doveo je na probu (tu novu) i vidjenje kod domacina.
I mogu vam reci da je ta nova bila i bolja od one stare, jer su njih dvoje (Sloba Lekic i ona) na toj probi uzeli onako zezanja radi oko 500 evrica za sat vremena i svi zadovoljni i sve OK.

Prema tome - ne mora da znaci da ce proba da prodje lose. Moze i da se zaradi po "nesto".
A za tvoj slucaj - Pigini, pa taj je verovatno imao drugi orkestar za svoju svadbu, pa nije znao kako da vas otkaci i ... Po mom misljenju dobro si odreagovao.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Iskustva s pjevacicom-nevjerovatno

Post od zvrk555 »

moram priznati da mi nekako neobično djeluje to da pozoveš orkestar na probu dva dana prije svadbe da ih čuješ, kod nas je običaj da ako te zanima neki bend da ti svira na svadbi odeš fino do njih na gažu ili na probu da ih čuješ, ako ti se svide to je to, a ne uzimaš na neviđeno... :pudc8:
Odgovori