Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od MladenIsakovic »

Da nema neko kolo koje je snimio Aleksandar Saša Stanojević, prva harmonika u Soko Banji 1991. godine, mislim da se zove Sašino kolo mada nisam siguran oko naziva. Izveo ga je tad posle pobede u zimu 2-3 puta na TV-u i više ga nikad nisam čuo, a odlično je kolce. Ako neko ima, molio bih ga da podeli sa nama.
Jaric_T_Zivadin

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Jaric_T_Zivadin »

Evo ti sve sto ja imam od kola pod tim nazivom. Pa MOZDA bude to kolo neko od ovih.
http://www.megaupload.com/?d=7XYEGIJZ
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od MladenIsakovic »

Hvala za trud, druže, ali nije ni jedno od tih. A nisam siguran da se zove baš tačno Sašino kolo, ali izvodi ga Aleksandar Saša Stanojević, pobednik SokoBanje '91. godine, snimio ga je baš neposredno nakon pobede, i te jeseni 2-3 puta izveo na TV-u, nakon toga ga nikad nisam čuo :(
U svakom slučaju, hvala ti ;)
Jaric_T_Zivadin

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Jaric_T_Zivadin »

hahahahahahahahahaha Pa ja sam tek sad provalio o kome ti pricas. :D Upoznao sam coveka pre dve-tri nedelje na jednoj tezgi u Borci/Ovci (jbmliga sta bese). Dosao je kao svat, a inace je dobar sa mojim drugarom koji me i upoznao sa njim. Usli trubaci da duvaju, a on zamoli mog drugara da uzme harmoniku i da mu odsvira neko kolo ovako na suvo... Na kraju je ispalo da smo mi njega zeznuli da ON uzme harmoniku. LELE majko kako covek svira... :asdfnjo: Jos je on bio totalno batalio harmoniku, pa je od skoro poceo opet da vezba. Rece mi drugar da ima snimke sa njim i zvakcem iz Soko Banje kada su nastupali u duetu. Sad nisam siguran da li su to audio ili video snimci, ali pricao mi je da su tu svirali i neke solaze na basu i svasta nesto... Videcu bas jednom kad odem do njega da mu to maznem, pa da postavim ovde.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od MladenIsakovic »

Da, Sale opasno dobro svira, i ja sam ga lično upoznao na jednoj svirci ovde u mom kraju, bio mi je čak i kući, svirao sam mu i dao mi je par korisnih saveta, pitanje je da li bi se i setio sad, jer je bilo davno, ima 15-ak godina od tad.
Bio sam u Sokobanji baš te godine kad je pobedio, i tad su on i Žvakac (koji je tada bio drugoplasirani, a sledeće godine pobednik) odskakali prilično od svih ostalih. Nisam znao da je bio batalio harmoniku :(
Ako uspeš naći te snimke i ono kolo, obavezno postavi ovde.
Korisnikov avatar
Skypi
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Skypi »

Pozdrav
Da li neko zna koje i cije je ovo kolo u originalu.
[hide]http://www.esnips.com/doc/a50e4f50-ef1c ... absko-kolo[/hide]
Korisnikov avatar
Srdjanko
96 basova
96 basova
Postovi: 119
Pridružio se: 02 Maj 2011, 17:48

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Srdjanko »

Drugi deo ovog kola, koji se provlači kroz dve oktave, je u originalu Kemišev, "Kemiševo kolo", a ostatak kao da je "pozajmljen" od nekoliko različitih autora. Sve mi nekako zvuči sklepetano u stilu, ako prođe, prođe :). S' druge strane, lepo odsvirano i slušljivo :)
Korisnikov avatar
Skypi
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Skypi »

Zahvaljujem
To je za kolegu Nasi iz Bugarske.
I meni sve nesto poznato ali ne mogu da povezem...
Ko pita ne skita.Vise ljudi vise zna.
A ko zna kola bolje od Harmonikasa...
Pozdrav i svako dobro
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Shop »

Da ne otvaram novu temu bez razloga pitacu ovde....

Trazim jedno kolo,violinsko ne znam ni kako se zove ni ko svira!Prva dva dela su potpuno ista kao u ovom kolu koje je Patalo obradio,ali i ne samo on obradjivano je vise puta,meni treba original!Ako neko zna o kome se kolu radi,hvala u napred na pomoci!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=klhO2OYo1zY[/youtube]



veliki pozdrav i hvala u napred
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Tražim jedno kolo i molim za pomoć

Post od Ukika »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YCbNEC8a-pY[/youtube] da ne otvaram temu novu, zna li neko koje je ovo kolo od 6:30 min sto ide?
Odgovori