Vlada Panović

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Vlada Panović

Post od Dallape 1960 »

Svaka cast ocekivao sam odgovor za 10 zato sam i pitao..Iskeno ne mogu da se setim tog Kovacevica, ali verujem u tvoj ukus..Za Baneta Vasica stoji sve sto si rekao, strahovito covek svira, samo nekako sam ga najvise pratio kada je Juzni Vetar u pitanju, tu je definitivno nenadmasan, a ostale stilove nisam nesto posebno imao prilike da cujem (npr Sumadiju), ali verujem ti na rec, vidi se da je covek Velemajstor..Slavko Mitrovic takodje, ali desi se da covek ostane u senci, naropcito ti harmonikasi koji sviraju drugu harmoniku, a cesto su i bolji od onih koji sviraju prvu..Ne znam dali sam pominjao negde Zorana Senicica iz Kraljeva, cocek koji je dugo godina svirao 2 harmoniku Misi Mijatovicu..nemogu da ti opisem recima kako covek svira, ja kad sam ga cuo zanemeo sam :svirac: DOKTOR JE TATA ZA DUGMETARU!!!!! To i sam Misa kaze..a eto totalno nepoznat vecini verovatno.. Izvinjavam se ako sam malo skrenuo sa teme..pozdrav
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od Bata Kanda 73 »

Alal vera,odgovor(i) su vam precizni,iscrpni i (po mom misljenju) apsolutno tacni-nema dodavanja ni oduzimanja.A za ljude "iz senke",pa pogledajte samo sudbinu VELIKANA-Tomicu Milica i sve ce vam biti jasno.Veliki pozdrav!
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Vlada Panović

Post od boki80 »

Samo bih da dodam jos nesto, u narodnom orkestru ima mnogo posla pogotovo za rukovodioca, znaci on je taj koji mora sve da osmisli, napise note za ostale instrumente i sve to uklopi u celinu, provezba... Znaci potrebno je kompletno poznavanje orkestracije i funkcionisanja orkestra. Sto se Vlade tice on je dobar zanat ispekao dok je i Ljubisa jos bio na celu orkestra jer je on pisao note umesto Ljubise a po njegovom nalogu. Pismen je on muzicar samo je tanak u idejama i orkestar i svirka zvuce suvise ravno, nema dinamike, leprsavosti melodije nimalo i postaje dosadno i monotono slusati ih. Po meni iako cu mozda zvucati malo pristrasno, RTS orkestar bi bez problema vodio Caslav Ljubenovic. Prvo, itekako se oseca kvalitet ansambla koji on vodi kad sviraju u "Sarenici", zvuce iako u mnogo manjem broju puno bolje od Panovica. Jednostavno kada svira izvornu narodnu muziku on je svira kako treba da se svira, ne preteruje sa dzez i ostalim fazonima koje je radio u mladjim danima i stvarno zvuce kvalitetno. To je samo moje misljenje, mada naravno i Cale Mitrovic, Misa Mijatovic i ostali koji su nabrojani u ovoj temi bi bili bolji izbor od sadasnjeg tj. vrlo anemicnog Vlade Panovica.
arezina
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Niš

Re: Vlada Panović

Post od arezina »

Da li neko zna kako se zove rubato pesma na pocetku spleta koji svira Vlada Panovic? Jako mi je poznata ali se naziva ne secam.
Hvala
http://www.youtube.com/watch?v=fmfmt2nHPqQ
Pigini
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 08 Apr 2011, 21:18

Re: Vlada Panović

Post od Pigini »

arezina napisao:Da li neko zna kako se zove rubato pesma na pocetku spleta koji svira Vlada Panovic? Jako mi je poznata ali se naziva ne secam.
Hvala
http://www.youtube.com/watch?v=fmfmt2nHPqQ
U pitanju je bosanska sevdalinka "Gledaj me, draga", koju je između mnogih izvodio Zaim Imamović. Pozdrav :ijuju:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Vlada Panović

Post od micha56 »

Evo je ta pesma od Zaima Imamovica - Gledaj me draga:

[hide]http://www.multiupload.com/Z794XN8TWS[/hide]

Pozdrav.
arezina
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Niš

Re: Vlada Panović

Post od arezina »

Zahvaljujem na brzom odgovoru!
@micha56, hvala za snimak!
Pozdrav
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Vlada Panović

Post od BOBAN-POLJANA »

nista Panovic ne zaostaje za Pavkovicem...
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Vlada Panović

Post od Webmaestro »

Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Vlada Panović

Post od Webmaestro »

Na koncertu odrzanog na Kolarcevom univerzitetu 17. novembra 2011, povodom 60 godina postojanja diskografske kuce PGP/RTS, Narodni orkestar RTS-a pod upravom Vlade Panovica odsvirao je splet narodnih pesama i kolo:
"Ah, ljubav, ljubav",
"Ne zivi se hiljadu godina"
"U srcu mome samo zivis ti"
"Iz Krajine lepa Vlajna"
"Carapansko kolo"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ASI3L0M_vXA[/youtube]
Odgovori