Kupovina nove harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Ako ima tko kakvo znanje za dobru haroniku gdje se prodaje, neka mi se javi na privat, hvala svima.

Što kažete na ove gore tri dallape? Piše za dvije da su orginal, no taj gospodin prodaje još puno harmonika uz ove.

Kažem, nije od presude da je morala biti rađena u Italiji - može i u Srbiji biti sklapana ako je sklopljena odlično i ako su talijanski delovi gore.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

http://www.kupujemprodajem.com/Harmonik ... id=5090998

Evo još jedan ok instrument za početnike, samo što nema nigdje informacija na internetu kakav je to model.

No što se tiče ovog oglasa

http://www.kupujemprodajem.com/dalape-1 ... id=4531495

kaže čovjek da je to staro preko 40 godina, i da je sigurno orginal, kupljena u Italiji.
Poslao bih pvt poruku određenima, ali ne mogu jer nemam još 16 postova.

Ako ima tko infromaciju o ovoj harmonici, neka mi pošalje poruku.

Hvala!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Ukika »

http://www.kupujemprodajem.com/Harmonik ... id=5090998

koje je ovo cudo? meni odgovraju dve kabine i cena ova, ali nesto mi smrdil, reko bi da je neka budzevina?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Ukika napisao:http://www.kupujemprodajem.com/Harmonik ... id=5090998

koje je ovo cudo? meni odgovraju dve kabine i cena ova, ali nesto mi smrdil, reko bi da je neka budzevina?
Pa znam da postoji kao jedan tip scandali super VI, ali lošije kvalitete i slabiji materijali, koja je puna plastike na sebi u smislu izgleda.

Ali ovdje piše Super IV, tako da nemam pojma o čemu je riječ.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Scandalli-Farfisa super IV.Vr.retka,(iz perioda kada je i pravljena Scandalli-Farfisa super VI),u biti iste harm.,samo je ova sa oglasa 3 glasna a u basu 4-glasna,sve ostalo (korpus,mehanika)je isto ko kod starije "sestre" :) .Uopste nisu lose harm.naprotiv.Ali posto ih stalno uporedjuju sa sad vec legendarnom serijom ispadaju lose.Ova sa oglasa jeste sumnjiva.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Zasto je ova sa oglasa sumnjiva Kando? O njima nesto manje znam, pa eto voleo bih da naucim..pozz
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Kupovina nove harmonike

Post od mamula »

Ova iz oglasa je cista budzevina, vidi koliki je korpus prima. Po meni troglasna harmonika moze da bude bar 3-4cm uza od ove.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Ukika »

da, i meni deluje kabasto, i nekako, ceo korpus mi deluje ko da je od plastike O.o, mozda je to bila elektronka Farfisa pa je posle prepravljna ...
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Ići ću pogledati jedan Cantus IV, 2+2, sve ispravno na njemu, pa budemo vidjeli šta to je.

Inače, poslušao sam kako zvuči takav cantus, zvuči odlično!

Čak bolje registre ima nego Supita 5-glasna koju sam probao.

I više se ne želim sekirati što pričaju da weltmeister nije dobar, da ovo da ono, mislim da je to više navika da mora biti isključivo talijanski instrument za određenu muziku, ili je možda nekog sram što ima weltmesiter kabinku.

Ako je ona dobra, ako se ne tuši u pikolu i općenito, možda i uzmem to za početak.
Cijena je oko 1150 eura, ali možda se spusti nešto. ako je u dobrom stanju, onda valjda vrijedi tih novaca
mirche36
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od mirche36 »

Ja imam catus 4 tonski je solidna ali klavijatura tvrda cak i najslabiji guerrini sa kojim sam je uporedjivao je bolji od nje a 1150 eura je preskupo njena cena po meni nije vise od 700 e i tako se krecu po makedoniji.Idi na Pazar3 to je web strana i ukucaj harmonika i vidi sve sto je proslo u zadnih godinu dana zimos je bila jedna scandali super6 ali sa onaj drugi poklopac sto imao Tomica Miljic bila je ocuvana i 1600 E
Odgovori