KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od Webmaestro »

KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA?

Slika

Od devedesetih godina prošlog veka pa do danas nalazimo se u situaciji da se sa Istoka donosi tuđa muzika na koju se dodaje tekst na srpskom jeziku. Ovakve pesme se danas sve više komercijalizuju i predstavljaju kao ''srpska muzika''. Pojavljuje se sve više ''kvazi pevača'' koji uz pomoć novca i medija postaju ''zvezde'' preko noći, a muzičare i muzičke instrumente zamenjuje kompjuter.
Da li je zaista u Srbiji nestalo kvalitetnih kompozitora pa moramo da ''uvozimo'' i muziku?
Da li kompjuteri mogu preneti emocije koje čovek svojim prstima, dahom ili snagom prenosi dok svira neki instrument?
Odgovor na oba pitanja je negativan.
U današnjem vremenu kada umetnost sve više gubi na značaju, mladi i talentovani ljudi, ukoliko nemaju novca nemaju ni prilike da pokažu svoje kvalitete. Uticaj medija i sve više nestručnih lica u rukovodstvu medijskih kuća dovelo je do propasti srpske kulture. Dovođenjem neke tuđe muzike, kao i nametanjem prvo turskih, pa nemačkih, a sada i engleskih tuđica u Vukov jezik, gubi se duh naroda. A kada jedan narod izgubi duh pesme i duh jezika to više nije taj narod, već neki sasvim drugi.
Dolaskom novih, mlađih genaracija, možemo se samo nadati da će i dalje postojati neki Stanković, Mokranjac ili Carevac koji će se odupreti ''uvoznoj'' muzici i koji će i dalje čuvati naše narodno blago i autohtonost srpske narodne pesme.

Sandra Milosevic



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
''Nije zlo, čedo moje, čuti i znati tuđu pjesmu.
Zlo je zaboraviti i ne znati svoju.
Teško onome ko svoju pjesmu ne pjeva''.
''Zato ljubite, čedo moje, svoju pjesmu i svirku kao dušu svoju.
I pazite dobro da vam pred kućom
nikad ne zasvira tuđa pjesma i zaigra tuđe kolo''.

Zavještanja Stefana Nemanje



Autor teksta: Sandra Milosevic
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od micha56 »

Bravo Web - eh, kad bi nekako moglo da se zaustavi propadanje ovog naseg naroda i njegove kulturne bastine ....

Milioni su ulozeni kroz juzni vetar i slicne institucije da se upropasti srpska pesma i folklor i cini mi se da su skoro i uspeli.
Da nije nas i jos nekoliko ovakvih slicnih foruma i da ne pokusavamo da ovo nase narodno blago ne propadne - ne bi imao ko da stoji na braniku otadzbine i brani te nase korene u muzici.
Naravno tu je jos nekolicina radio i TV stanica, koje kroz svoj program, raznim emisijama isto to brani, a postoji i nekoliko sabora ove nase starine i to je to.

A gde je drzava !!!???? (necu vise, morao sam).

A sto se tice umetnickog opusa Sandre Milosevic - pratim je zadnjih godinu-dve i mogu Vam reci da je izuzetan muzicar i harmonikas i svim silama se bori za nase narodno i folklorno blago.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od Webmaestro »

micha56 napisao:Bravo Web
Zasluge pripadaju Sandri koja je napisala ovaj tekst, a ja sam ga samo postavio ovde uz njeno dopustenje ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od alibaba40 »

E dragi moji to je vec stara tema nista novo.O tome smo debatisali vise puta,ali sta uraditi? :pudc8:
Kako mi mali ljudi mozemo to ispraviti ili kontrolisati, to nije do nas jedino ovako preko ovih foruma i dobrih druzenja da ocuvamo sto se moze ocuvati,nije samo problem u Srbiji nego i Bosni svugdje se gura neki orijentalizam ili sta ti ja znam kako bi ga nazvao sve je to do ovih glavnih izdavackih kuca
i s......ka koji vode kao Grand sou i ostali da ih ne nabrajam.Dok ne dodje neka pametna glava i ne pocne sa radom kako treba , do daljneg nista se nece promijeniti nazalost. :x
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od MladenIsakovic »

Kuda vodi današnja muzika - u 3 lepe, da 'prostite. Isto kuda nas vodi i sve ostalo u ovoj zemlji.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od Bata Kanda 73 »

Bas tako M.Isakovicu! Riba kad smrdi ona smrdi od glave,znaci prvo treba da se sklone ova go...i sljam od rukovodstva ove zemlje pa onda dalje niz piramidu ove pogane vlasti sve do dna,pocistiti svo djubre ili bar veci deo a preostali deo staviti pod ostru kontrolu pa kom neodgovara pravac Goli otok (za razliku od Broza ja bi ih napravio desetak-mislim da bi kapaciteti zadovoljili kolko olosa imamo).
Ma drugovi moji nama treba PUUTIIIN! :asdfnjo: PA da viis kako se zavodi red u svemu! Uff,malkice sam se iznevirao,zato mi oprostite na malo vecoj iskrenosti ali stvarno tako mislim! Veliki pozdrav svim forumasima-cuvarima onog sto je vredno u nasoj Balkanskoj muzici i kulturi.Veliki pozdrav!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: KUDA VODI DANASNJA NARODNA MUZIKA? (Sandra Milosevic)

Post od Dallape 1960 »

Bata Kanda 73 napisao:Bas tako M.Isakovicu! Riba kad smrdi ona smrdi od glave,znaci prvo treba da se sklone ova go...i sljam od rukovodstva ove zemlje pa onda dalje niz piramidu ove pogane vlasti sve do dna,pocistiti svo djubre ili bar veci deo a preostali deo staviti pod ostru kontrolu pa kom neodgovara pravac Goli otok (za razliku od Broza ja bi ih napravio desetak-mislim da bi kapaciteti zadovoljili kolko olosa imamo).
Ma drugovi moji nama treba PUUTIIIN! :asdfnjo: PA da viis kako se zavodi red u svemu! Uff,malkice sam se iznevirao,zato mi oprostite na malo vecoj iskrenosti ali stvarno tako mislim! Veliki pozdrav svim forumasima-cuvarima onog sto je vredno u nasoj Balkanskoj muzici i kulturi.Veliki pozdrav!
POTPISAO : Dallape 1960 :jdishddf: Bravo Bata Kando
Odgovori