Pojas za harmonikase

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
MIKIMAKSA
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 04 Jun 2011, 02:08

Re: Pojas za harmonikase

Post od MIKIMAKSA »

Davno je postavita ova tema pa posto nema jos odgovora da je neko probao ovaj pojas evo moga misljenja. Mislim da se kaci za kukicu gdje i remen sa donje strane i da tu drzi tezinu a pojas je cvrsto stegnut za kukove kao kajis-reme u hlacama. Stoga bi harmonika morala bili spustena na remenu da bi pojas preuzeo teret. A dva remena od pojasa sa kopcom se kace za remen od harmonike da bi lakse zakopcali pojas pri stavljanju harmonike.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

tako je, samo ako je skracena harmonika onda moras nisko da je nosis a to je o5 stvar navike :D ali nije losa fora, narocito ko svira supitu i te superteske harmonike, moracu da probam to negde :D
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pojas za harmonikase

Post od Dallape 1960 »

MA JOK :hmmm: meni ovo ne pije vodu.. :pudc8: a nije bas ni jeftino.. :?
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Pojas za harmonikase

Post od Salle1010 »

Slazem se Dallape 1960 sa tobom,.....
Zamislim sebe sa ovim cudom od 80e i cini mi se da bih vise licio na konja sa ovolikim ularima i jos dizgini,..... nego na harmonikasa,.....hahaha sala
pozz
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pojas za harmonikase

Post od Dallape 1960 »

More kad mogu ovolike godine bez njega, ni sad necu da eksperimentisem.. Da ispadne tuca u kafani, ne mogu da se razmrsim 10 minuta..da me neko odvali od batina dok se snadjem :asdfnjo:
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Pojas za harmonikase

Post od Salle1010 »

Dallape 1960 napisao:More kad mogu ovolike godine bez njega, ni sad necu da eksperimentisem.. Da ispadne tuca u kafani, ne mogu da se razmrsim 10 minuta..da me neko odvali od batina dok se snadjem :asdfnjo:


Hahahaha, pa to ti pricam prijatelju :ijuju:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

hahahah e jesi lud dallape :D

ma mene ovo kopka naci cu ga probacu ga, pa neka biju ako treba :D
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Pojas za harmonikase

Post od micha56 »

Dallape 1960 napisao:More kad mogu ovolike godine bez njega, ni sad necu da eksperimentisem.. Da ispadne tuca u kafani, ne mogu da se razmrsim 10 minuta..da me neko odvali od batina dok se snadjem :asdfnjo:
Najbolji instrument za tucu u kafani kad si muzicar, po mom licnom iskustvu, je pecaljka mikrofona (stalak), ali uhvatis za gornji deo, a ono djule sa tri kraka (nogara) ti je ispred tebe kao topuz. Garantovano lomis najmanje 3 rebra jednim udarcem i taj koga udaris se vise ne dize - onesposobljen za duze vreme.
Bar je moj rezon u tuci bio, dok sam se bavio muzikom - mene udri koliko hoces, ali nemoj slucajno nesto da mi fali instrumentu, e onda ubijam na mesto.

Veliki pozdrav.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Pojas za harmonikase

Post od Bata Kanda 73 »

:D :lol: :jdishddf: dallape 1960 i micha stvarno ste blesavi ( al u pozitivnom smislu/naravno)! Ma i ja isto mislim ko i vi.Nemo da mi neko dirne armonice razvalio bi ga tako da si sreću nema narednih mesec dana!!! :asdfnjo: Veliki pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Pojas za harmonikase

Post od Ukika »

hehe naravno.. pa mi smo kao i bajkeri, padne sav krvav izlomljen ustaje i gleda sta je s motorom a tek onda konstatuje da je slomio koske :D
Odgovori