Miša Mijatović

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Miša Mijatović

Post od guerini »

Slika

(Ovaj tekst se nalazi na CD-u Mise Mijatovića "Kolo pevam, pesmu sviram" a napisao ga je Bora Dugić)

Kad kažem Miša Mijatović, uvek mislim na vrh ovdašnje i sadašnje narodne muzike, koja lutajući nepoznatim stazama u mislima darovitih ljudi, uspeva da se održi u potrebnoj i dovoljnoj visini".

Muzika ovih prostora nije nastajala sama od sebe, već su je gradili poznati i nepoznati entuzijasti. Samo našom zaboravnošću i nebeleženjem, mnoge su označene kao tradicionalne, iako je svaka od njih imala tvorca.

Na našoj muzičkoj sceni nije se skoro pojavio neko sličan Miši Mijatoviću. Njegova muzička biografija je vanredno složena, pre svega zbog njegovog polivalentnog talenta, koji u sebi sadrži vremenski overene moći - vrhunski umetnik na harmonici, raskošni kompozitor i pasionirani znalac nekoliko hiljada instrumentalnih i vokalnih kompozicija različitog stila.

Njegova ljubav prema pesmi je očigledna u svakoj njegovoj interpretaciji. I još nešto: za većinu pesama koje izvodi, napamet zna tekst, što je velika retkost i ogromno preimućstvo.

Otuda su njegove instrumentalne interpretacije uverljive, jer ne treba posebno odkazivati jedinstvo melodije i teksta, koji samo zajedno i uzajamno daju potreban stepen emocionalnog naboja
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Miša Mijatović

Post od zvrk555 »

Svaka čast Mišinoj :svirac: , ali brate nek se koji put nasmije svaki put kad ga vidim djeluje mi ko da će nekog razbit ili ko da je došo na karmine, :oops:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Miša Mijatović

Post od Dallape 1960 »

Takav je on i inace.. malo mrgud, ali ipak jedan od mozda i top 5 dugmetaraca na ovim prostorima..
:D
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Miša Mijatović

Post od zvrk555 »

ma sve štima ali ipak da se koji put nasmije nebi bilo naodmet, pogledajte samo Đokića ceri se od uha do uha svaki put kad je negdje na svirci, ali što je je Miša je stvarno opak :svirac: , kad bi ja samo 10% ko on :svirac: bilo bi :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Miša Mijatović

Post od BOBAN-POLJANA »

Misa Mijatovic je vrhunski muzicar, nekako mi je mnogo brzo ostareo. Od svih njegovih kola najvise volim Milocajka kolo.
damidejo
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 19 Jul 2011, 00:29

Re: Miša Mijatović

Post od damidejo »

Veliki majstor harmonike.
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Miša Mijatović

Post od The Accordeon Player »

maestro na harmonici
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sN85_oanz-M[/youtube] :svirac:
Dulle
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 25 Mar 2011, 23:52

Re: Miša Mijatović

Post od Dulle »

Pozz drustvo,molio bih ako neko zna mi kaze da li Misa drzi casove I kako ga kontaktirati?
Sasa1969
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Maj 2015, 12:10

Re: Miša Mijatović

Post od Sasa1969 »

soldian harmoniaks nema stil svoj ali za pratnju nusanm cuo boljeg coveka
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Miša Mijatović

Post od Koca »

Slozio bi se da je Misa solidan harmonikas koji korektno i tacno odsvira ono sto pise u notama bez imalo pustanja masti na volju i improvizacija i nekako ocekujem od harmonikasa da nesto unese svoje van nota da me pokrene svojim varijacijama na temu i odusevi ali on definitivno me ne dotice, kao i da ne svira. O ukusima ne reba raspravljati.
Odgovori