Ljubisa Pavkovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Odgovori
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od accordionist »

Hvala za ovu emisiju. Eto kako covek nije podlegao muzickom cirkusu koji je na nasim prostorima poceo pre neku deceniju. Svaka mu cast na tome, cenim ga zbog toga :jdishddf:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Webmaestro »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zT65mha5B_0[/youtube]

Neprevazidjeno!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od Dallape 1960 »

Ovako mogu da sviraju samo 2 coveka.. Ljubisa Pavkovic i Pavkovic Ljubisa :svirac: genije..
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od boki80 »

Ljubisa ima novu harmoniku, video sam kada je gostovao skoro u Sarenici. Harmonika je marke "Bugari" i izgleda da je specijalno za njega pravljena kao i prethodni President. Mozda neko zna nesto vise o tome?
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od qwert »

Pavke je za sve harmonikase tata-mata. Jeste da ima mnogo harmonikasa iz mladje generacije sa izrazito jakom tehnikom i preciznocsu (necu da ih imenujem) ali svi oni sviraju ono sto je neko vec komponovao. Nema brate u danasnje vreme harmonikasa kao sto je Pavke, da sedne da iskomponuje nesto svoje pa da svira. Zapravo ima, al i ta novokomponovana kola vrede isto koliko i novokomponovane pesme: ni dve banke!
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od BOBAN-POLJANA »

Ja se bas sa time nebi slozio. :pudc8: :pudc8:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od BOBAN-POLJANA »

Pitao bih drage forumase da mi objasne zasto gospodin Ljubisa Pavkovic neka svoja kola koja je notirao nije notirao kao sto je odsvirao.
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od BOBAN-POLJANA »

Moj profesor je magistar harmonike, notirao je mnogo mnogo kola da nebi otisla u zaborav., tako da je i par kola od Ljubise Pavkovica ispravljao notni zapis da bi se moglo odsvirati original kako ga Pavkovic svira.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od mamula »

BOBAN-POLJANA napisao:Moj profesor je magistar harmonike, notirao je mnogo mnogo kola da nebi otisla u zaborav., tako da je i par kola od Ljubise Pavkovica ispravljao notni zapis da bi se moglo odsvirati original kako ga Pavkovic svira.
Mlad si momak, vrijeme je pred tobom ali dobro pitanje!
Nije lose ako imas volje da postavis kola koja je notirao tvoj profesor, bili bi ti svi zahvalni. :depkvk:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Ljubisa Pavkovic

Post od BOBAN-POLJANA »

Postavicu ih uskoro, a i ona od Pavkovica pa uporedite i vidite dali sam u pravu.
Odgovori