Dragisa Milanovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Dragisa Milanovic

Post od accordionist »

Dragiša Milanović

Slika

Dragisa Milanovic je rodjen 1969 u Lebanu kod Leskovca . 1984 zavrsio nizu skolu u Lebanu a 1988 srednju skolu zavrsava u Beogradu kod prof. Vojke Terzic u muz. skoli K.Stankovic.Upisuje iste godine Kijevski konzervatorijum kod prof.Viktora Samitova u klasi.Na 3 godini prelazi u Moskvu kod prof. Jurija Sidorova kod koga je i diplomirao.Intezivno se bavi pedagoskim radom a iza sebe ima i veliki broj javnih nastupa u zemlji i inostranstvu .Odrzao je desetine solistickih koncerta i snimio brojne TV emisije.Za svoj rad dobio je mnogo nagrad i priznanja u zemlji i inostranstvu.2007 godine ucestvuje na medyunarodnom takmicenju u Kijevu ACCO HOLLIDEY u Kijevu gde u kategoriji varijete osvaja 3 nagradu.Iste godine je na medjunarodnom festivalu harmonikasa u Moskvi - Harmonika dusa Rusije imao zapazen nastup na poziv organizatora Alfreda Mireka.

Jos podataka:

Dragisini ucenici su redovni ucesnici najvecih takmicenja harmonikasa,a neki od njih studiraju na akademijama u Holandiji,Makedoniji, Sarajevu i Nisu.Bio je clan zirija na takmicenju u SokoBanji a stalni clan zirija je na festivalu 'Svetosavski sabor harmonikasa u Nisu'. Njegovo izvodjenje karakterisu izuzetna virtuloznost i preciznost i poznavalje svih zanrova muzike od klasicne do narodne.
Zanimljivo je da je Dragisa posle akademije ucio narodnu muziku kod BataKande i Dragana Vasovica.Od 1998 je profesor harmonike u muzickoj skoli “Stanislav Binički” u Leskovcu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qv2BOQA4WlY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=skPhwr4KXSg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QDFyyi_XrFs[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pk_hH4U6d_Y[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bCIowARRL7s[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G97_Pizvg64[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IdbhA1BBOIg[/youtube]
Poslednja izmena od Webmaestro u 18 Apr 2012, 20:51, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Jos podataka
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dragisa Milanovic

Post od Dallape 1960 »

Kemis na klavirnoj harmonici..srasnu tehniku ima covek.. :o vrhunski harmonikas :svirac:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Dragisa Milanovic

Post od BOBAN-POLJANA »

Pa zasto ga toliko hvalite kad ima i boljih.
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Dragisa Milanovic

Post od Shop »

BOBAN-POLJANA napisao:Pa zasto ga toliko hvalite kad ima i boljih.

Sto bi u mom kraju rekli jos treba da pije mleko i jede kacamak!
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Dragisa Milanovic

Post od BOBAN-POLJANA »

Ti sigurno nisi dovoljno ni pio ni jeo cim nikad za tebe kao muzicara nisam cuo. Za tvoju informaciju meni je Ljubisa Pavkovic u Sokobanji cestitao pobedu i rekao SVAKA CAST MAJSTORE. A kadf si ti sta osvojio.

EDIT:
E, pa Bobane - necemo tako.
Ovakav recnik prema starijoj i nepoznatoj osobi, ja kao urednik ovog foruma necu da dozvolim i zao mi je sto nedostatak tvog vaspitanja ja treba da korigujem, a ne neko stariji iz tvoje okoline.
Prema tome - molim te da se odmah izvinis nasem uvazenom clanu ili ce ovaj tvoj post biti brisan uz ovo upozorenje.

Micha56.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragisa Milanovic

Post od Bata Kanda 73 »

Stvarno mi nije jasno o kakvim se to ljudima radi koji daju ovakve komentare,koji se izražavaju tako kako se izražavaju (prosto,nadmeno,neobjektivno...),bez poštovanja prema starijima ( i po godinama i po "radnom stažu"). Jedino objašnjenje je da se radi o ljudima koji nemaju ni dovoljno kulture ( i opšte i muzičke) i bez osnovnog kućnog vaspitanja.Kada je neko mlad tj.dete to još nekako razumem,ali kada je reč o (uslovno rečeno) o zrelim osobama to je onda;najblaže rečeno,katastrofa!
Kako god,takvi ljudi i njihovi komentari, na svu sreću,nisu dugog veka,a još veća sreća što 99 o/o ljudi na ovom forumu ne pripadaju predhodno pomenutoj grupi ljudi.Pozdrav.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dragisa Milanovic

Post od Bata Kanda 73 »

Jos i ovo,gsp.Dragiša Milanović je izuzetan muzičar,kompletan harmonikaš i odličan pedagog.To govorim iz lučnog iskustva ali i iz iskustva mnogih njegovih učenika od kojih su jedan deo moji poznanici.Tako da se o ovakvom čoveku mora da govori sa velikim respektom i uvažavanjem!
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Dragisa Milanovic

Post od Shop »

BOBAN-POLJANA napisao:Ti sigurno nisi dovoljno ni pio ni jeo cim nikad za tebe kao muzicara nisam cuo. Za tvoju informaciju meni je Ljubisa Pavkovic u Sokobanji cestitao pobedu i rekao SVAKA CAST MAJSTORE. A kadf si ti sta osvojio.

EDIT:
E, pa Bobane - necemo tako.
Ovakav recnik prema starijoj i nepoznatoj osobi, ja kao urednik ovog foruma necu da dozvolim i zao mi je sto nedostatak tvog vaspitanja ja treba da korigujem, a ne neko stariji iz tvoje okoline.
Prema tome - molim te da se odmah izvinis nasem uvazenom clanu ili ce ovaj tvoj post biti brisan uz ovo upozorenje.

Micha56.

To sta sam ja osvojio,gde sam sve svirao,sa kim i koliko dugo mogu da ti pokazem i dokazem!A tebi ce trebati jos dosta vremena da postignes sve to!Tebi bi bilo bolje da se malo pozabavis kucnim vaspitanjem,ponasanjem i postovanjem starijih!Ja kad sam svirao harmoniku ti jos nisi bio ni u jajima!Zato bi ti bilo bolje da se spustis malo na zemlju na vreme!
Korisnikov avatar
Salle1010
120 basova
120 basova
Postovi: 134
Pridružio se: 23 Sep 2011, 14:02
Lokacija: Cuprija

Re: Dragisa Milanovic

Post od Salle1010 »

Kaze ovako:
Statistika
Ukupno 7713 postova • Ukupno 673 tema • Ukupno 2749 članova

Ja nisam dugo na ovom forumu, ali sam skoro 50% foruma procitao i nigde nisam video da je neko od clanova u nekom postu imao toliko (mogu slobodno reci) MRZNJE i NEGATIVNIH STAVOVA prema nekim harmonikasima, pa cak i clanovima foruma. Da ne govorimo o vredjanju i nepostovanju, vec sam imao samo reci hvale za sve forumase, toliko materijala, toliko solidarnosti prema onima koji bi zeleli da dodju do nekog materijala, a pojma nemaju gde,.........mogao bih do ujutru da pisem pozitivne strane foruma!
E od kad si ti bobane dosao stvar se izmenila, ne mogu samo da iscitam svaki dan tvoje postove, taman pomislim da je neko nesto pametno napisao, kad ono ti se ponovo prepucava sa nekim,.......
Posto se ovo tice konkretno tvog i Shopovog prepucavanja, evo mog misljenja:
Shopa cenim, jer sam napunio kolekciju uzivo svirkama koje je on postavio, a tebe necu ceniti ni kad 10-i put uzastopno budes osvojio prvu harmoniku, jer si se ovde ocigledno pojavio da bi nam solio pamet i dokazivao svoju velicinu!!!!!!

Izvinjavam se forumasima na malo duzem postu,......
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Dragisa Milanovic

Post od Webmaestro »

(Mladi????) gospodine Bobane, u pravilniku foruma lepo stoji da je ZABRANJENO VREDJANJE OSTALIH CLANOVA kao i to da se O UKUSIMA NE RASPRAVLJA! S obzirom na upucene uvrede nasem clanu Shopu, kao i na nebuloze koje si u gornjem postu izneo o cenjenom profesoru Dragisi Milanovicu, ali i za sveukupno nezrelo ponasanje na ovom forumu, ovo je zadnja opomena pred iskljucenje koje ce uslediti bez ikakve najave sa tvojim sledecim postom koji bude rasplinjavao raspravu u pravcu u kome si to do sad cinio.
Odgovori