Settimio soprani scandali

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
kobi
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Nov 2011, 15:26

Settimio soprani scandali

Post od kobi »

Pozdrav svima

ja zelim da pitam vas ili ko zna od prilike koliko vredi harmonika settimio soprani 80 bas original sigurno zato sto je uvozen iz italije "pre" drugog svetskog rata (oko 1935-1943)i uvozio je Raab Edmund (on mi je bio pradeda)
ima vise komada ne znam tacno modele ali saznacu u toku par dana .samo da mi neko kaze od prilike koliko vrede i mislim da su u dobrom stanju mozda i u extra stanju ne razumem se puno u harmonike.
ima i scandali ali kako sam reko modele jos ne znam tacno
HVALA
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Settimio soprani scandali

Post od šokac »

Vidi se da se ne razumiješ kad tako pitaš..
To nitko živ nezna na tako općenite podatke.
Misliti da li su u ovakvom ili onakvom stanju još samo otežava bilo kakvu procjenu jer godine znače jako malo i garantirano su zrele za remont nakon toliko vremena i stajanja.
Kad ih dobiješ stavi slike pa će se barem donekle izvana vidjeti o čemu se radi i imaju li neku vrijednost ili su kao neke takve prastare koje se po buvljacima dobiju za siću i služe samo kao stari ukras...
Poslednja izmena od šokac u 24 Nov 2011, 17:56, izmenjeno 1 put ukupno.
kobi
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Nov 2011, 15:26

Re: Settimio soprani scandali

Post od kobi »

aha ok hvala pogledat cu i naslikacu ih pa cu staviti ovde naforum jos jedan put hvala
kobi
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Nov 2011, 15:26

Re: Settimio soprani scandali

Post od kobi »

uslikao sam jednu harmoniku koji ima najmanje bassa kako sam ja video ali nema veze samo sam hteo znati od prilike koliko vredi.inace nisu bili korisceni u opste pradeda je kupio da se preprodaje(on bavio stim).
malo je prljav zbog stajanja ali mislim da to nije problem. :svirac:

http://www.flickr.com/photos/70873024@N04/
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Settimio soprani scandali

Post od zex »

Iako nisam neki poznavalac settimio soprani-ja, ovo je neka ucenicka harmonika, pretpostavljam troglasna (mozda i dvoglasna) bez kabine . Za takve harmonike je najbitnije da su tehnicki u sto boljem stanju, kako bi se covek koji uci lakse snasao, tj. da se ne muci sa instrumentom. Tako da prema mojoj proceni takva harmonika tehnicki potpuno ispravna vredi mozda do 300e, mada je i to pitanje dal je neko spreman da da. Ako neko zna nesto vise o ovoj harmonici, on ce se nadovezati na moj post i ispraviti me. Jako je tesko u danasnje vreme proceniti koliko vredi neka harmonika, tako da je to relevantna stvar :)
dragisapa
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio soprani scandali

Post od dragisapa »

Cini mi se da je to dvoglasna harmonika. Oznake na registrima su A i B. Osamdeset basova. Rekao bih da je klavijatura na drveni cesalj, i ako je stajala negde gde je bilo vlage, moguce da koci pri sviranju, ili da je spora pri sviranju. Po meni bez obzira na proizvodjaca njena vrednost je mala. U stvari zavisi gde je prodajes.
Medjutim uvek vazi ono zlatno pravilo "svaka roba ima svog kupca"

Nadam se da sam ti pomogao, Pozdrav
kobi
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 24 Nov 2011, 15:26

Re: Settimio soprani scandali

Post od kobi »

pa ok od prilike mislio sam da ne vredi puno ali ipak ako ga mogu pradati za 200eu bolje nego da stoji.uvek je stajao u nekoj sobi znaci vlaga nije bila kako ja znam.baba kaze da su u dobrom stanju imam vise komada ok 80 mozda ima par komada koji vredi nesto vise znam da ima jedan sa 120 basova naslikat cu ga pa cu da stavim i to pa da pogledate puno hvala
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Settimio soprani scandali

Post od Bata Kanda 73 »

kobi,baci na forum fotke svih,ako možeš-pa će mo onda možda moći preciznije da ti odgovorimo i nadam se pomognemo.Pozdrav!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Settimio soprani scandali

Post od Ukika »

sta mislite o ovome? jel svirao neko harmoniku sa ovim saksofoncima? http://www.kupujemprodajem.com/Scandall ... id=7294075
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Settimio soprani scandali

Post od šokac »

kobi,ak bude kakva prilika za 200 eura ne razmišljaj ni trena iako sumnjam da će ti netko dati toliko za nju,prastara je i s malo registara...

Ukika,ta Scandalli jest ok ali dosta prigušena,tiha,pogotovo sa zatvorenim poklopcima!
Odgovori