Predstavljanje članova

Pravila foruma, predlozi, sugestije i kritike, uputstva za rad na forumu i slično.
Odgovori
VP62UE
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 05 Jan 2012, 23:14

Re: Predstavljanje članova

Post od VP62UE »

Pozdrav svim ucesnicima foruma! Mogao bih da svrstam sebe u razlicite kategorije - u kategoriju ljubitelja i postovalaca harmonike, ili u kategoriju pasivnih harmonikasa (harmonikas u srcu i dusi), ili u kategoriju "navijaca" - ali, na zalost, nikako i u kategoriju PRAVIH harmonikasa (tj. onih koji , bez mnogo filozofiranja, jednostavno uzmu harmoniku i sviraju). Naklonost prema ovom instrumentu verovatno je plod, prvo, muzike koju sam slusao jos od malih nogu, a, potom, i kasnijeg drugovanja sa PRAVIM harmonikasima u KUD-u i van KUD-a. Na forum sam naisao sasvim slucajno, veoma me je zainteresovao i, moram da priznam, ovo je prvi forum na koji sam se u zivotu prijavio i na kom ucestvujem.
Nego, da ne duzim, imao bih dva predloga i, u vezi s tim, pitanja za administratora. (I, molim vas, nemojte mi zameriti ako razvijam diskusiju na pogresnom mestu.)
Prvi predlog bi bio da se na forumu predstave i proizvodjaci ovog instrumenta (nema ih mnogo, rekao bih), ne zbog nekakvog komercijalnog ucinka, nego zbog toga sto su i oni u velikoj meri zasluzni za ono sto harmonika na brdovitom Balkanu znaci. Buduci da zivim i radim u Italiji, ne bi mi bilo tesko da prevedem bar ono sto je objavljeno na zvanicnim site-ovima nekolicine ovdasnjih znacajnih proizvodjaca (da ne pominjem imena), a verovatno bi se naslo nesto i u vezi s proizvodjacima van Italije. Ali, posto u pravilima foruma pise da je zabranjeno reklamiranje drugih site-ova bilo koje vrste, pitam administratora da li je moj predlog prihvatljiv. U slucaju da jeste, gde (u kojoj temi, na koji nacin) bi se taj materijal mogao staviti na raspolaganje zainteresovanim posetiocima foruma?
Drugi predlog: po mom misljenju, rumunski harmonikasi Marcel Budala i Vasile Pandelescu zasluzuju da budu uvrsceni medju harmonikase navedene u temi HARMONIKASI, SVETSKI I NASI. Medjutim, posto ne poznajem kriterijume po kojima se neki harmokas dodaje ovoj grupi, ogranicicu se samo na to da dam predlog.
Pozdrav svima!
Poslednja izmena od VP62UE u 06 Jan 2012, 20:50, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodosli :depkvk: i hvala Vam na sugestijama

Sto se tice Vaseg prvog pitanja: samo dva proizvodjaca harmonika su do sad predstavljeni na ovom forumu i rekao bih da su i ti tekstovi prilicno kratki i da bi moglo jos da se pise o tim fabrikama i ljudima koji su zasluzni.
Tu su: Guerrini i Scandalli
Vas predlog u vezi prevodjenja tekstova sa zvanicnih sajtova je sasvim prihvatljiv, slobodno mozete na kraju prevedenog teksta da postavite i link do stranice gde ste preuzeli originalani tekst (cak bi bilo i pozeljno). Taj materijal mozete da stavljate u podforum Diskusije o instrumentu, otvorite novu temu za svakog proizvodjaca ponaosob (kao sto sam ja to vec uradio za Guerrini i Scandalli).

Vase drugo pitanje: apsolutno se slazem da Pandelescu i Marcel zasluzuju da se nadju na spisku harmonikasa, ali nisu tu zato sto jos uvek nemamo njihove biografije. U podforumu Harmonikasi svetski i nasi postavljamo biografije harmonikasa, a od spomenutih velikana jos uvek nemamo biografije, na zalost :( Tako da i tu mozete slobodno da priskocite ako posedujete neke biografske podatke o njima ;)
DjoleJF
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 17 Dec 2011, 11:40

Re: Predstavljanje članova

Post od DjoleJF »

Djole kraj tastature,Juzna Srbija,zavrsio nizu muzicku skolu odsek klavir,trazim aranzer do 400-500 evrica,s obzirom da sam neiskusan sa aranzerima ne znam ni kako idu cene ni koji aranzeri vrede za te pare.To bi bilo to od mene :D
Hristos se rodi!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Pozdrav Djole zemljak. Potrazi neki Korg PA50 za te pare. ;)
DjoleJF
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 17 Dec 2011, 11:40

Re: Predstavljanje članova

Post od DjoleJF »

Webmaestro napisao:Pozdrav Djole zemljak. Potrazi neki Korg PA50 za te pare. ;)
Trazim ali ne mogu da nadjem :(
Nego da ne gusimo temu vec sam postavljao zasebnu temu za moj problem i ti si mi rekao,ako imas jos koji predlog ili pak da preporucis neku drugu klavijaturu (ne samo ti vec i druge kolege) napisi te u njoj ili mi posaljite na PP. Ziveli! :)
GUERINI120
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Avg 2011, 13:55

Re: Predstavljanje članova

Post od GUERINI120 »

Zovem se Đorđe.Sa 11 godina sam krenuo da sviram klavijature,zatim 2 godine nakon toga pocinjem svirati klasiku i uciti po Bajeru note i muzicku teoriju da bih nakon 2 ili 3 godine presao na klavirsku harmoniku.I harmoniku sam po klasici ucio da sviram: Fakin I,II,III,IV koje sam preradio za neke 2 i po godine.Iz Banja Luke sam.BL je grad u kojem harmonika i nije toliko razvijena na akademiji medjutim ima jako kvalitetnih harmonikasa koji super sviraju u kafani i cesto sviraju za Srpsku Novu na trgu Krajine i na tako vecim priredbama.Ja licno ne sviram profesionalno,mada mi je to zelja.Pismen sam notno koliko toliko.Sto se tice literature smatram da i tu mogu biti od dobre koristi.Imam literature koja ovdje nije postavljana i objavljivana. Sto se tice snimaka mojih,jedino imam snimak kako pjevam :D to bi bilo to od mene...pozz
Korisnikov avatar
bobek1973
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 21 Nov 2011, 19:32

Re: Predstavljanje članova

Post od bobek1973 »

Zdravo.

Zovem se Tomaž i živim v Sloveniji. Star sam 39 godina. Opet sam počeo svirati harmoniku posle 20 godina.
Moram priznati, da posle toliko godina nije lahko, ali sa nekoliko vaje.... :).

Sviram harmoniku Hohner Amica IV 120. Stara je 5 godina.
Ovaj forum sam našao preko Googla. Sviđa mi se. Pročitao sam zanimljive stvari.

Hvala svima.

Toliko o meni. Pozdrav svima.
Fico62
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:26
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Predstavljanje članova

Post od Fico62 »

Bok, i ja cu se predstavit vamo...
Poceo sam svirat prije par dana ;)
Iz Nove Gradiške sam, bavim se scriptanjem,web dizajnom,tehnikom i ostalim ;)
Nadam se da cu ubrzo naucit dobro svirat kao vecina vas ovdje...
Imam 16 godina, nadam se da cemo se slagat :depkvk:
:svirac:
Ako mi iko može stavit status harmonike na 120 baseva pošto je trenutno imam (posudio od frenda koji ju za sad ne svira :D)
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Predstavljanje članova

Post od Webmaestro »

Dobrodosli bobek1973 i Fico62. Zelim vam prijatno druzenje sa harmonikasima na ovom forumu, a status 120 basova ce sam da dodje nakon nekog vremena ucestvovanja i aktivnosti (odredjenog broja postova) na forumu :svirac:
nenad_ns
Nema harmoniku
Postovi: 0
Pridružio se: 10 Jan 2012, 17:56

Re: Predstavljanje članova

Post od nenad_ns »

Ukratko: Nenad, 32 godine. Muziku (i harmoniku) u ranoj mladosti (pocev od 4.-5. godine) kada sam slusao emisiju Karavan na na Radio Beogradu 1.
Najvise mi se dopao stil Ljubise Pavkovica te sam imao tu mogucnost da idem kod njega na casove '96. godine . Svirao sam u bendu aktivno pre 10ak godina a sada samo za drustvo. Inace, ako nekog zanima imam knjigu Odabrana kola (koju svi znate) ali je Pavkovic svojerucno ispravljao neki prsotred i pojedine ukrase, to sam ranije postavio skenirano na jednom forumu (a Pavkovic je to uradio na jednom casu kod njega kada je bio raspolozen pa je uzeo flomaster i pisao po mom primerku te knjige te mi je tako ostalo). Pocetnicima moze bti od koristi ali i naprednijim muzicarima s'obzirrom da je retkost naici nesto sto je svojerucno pisao neko od majstora harmonike. Pozdrav svima koje poznajem licno i/ili virtualno.
Odgovori