Strofa

Pitajte sve o teoriji muzike i teoriji harmonike.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Strofa

Post od dugmetarac78 »

Ma ne kapiram deo ti kažeš da je posle zamene tonova harmonika bila bolja, Šampionče pita na koju foru je ustanovljena razlika, tu sam ostao zatečen.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Kontakt:

Post od Džoga »

Ni ja nisam shvatio ali sam se potrudio u drugoj objavi objasnim sve sto je u mojoj mogucnosti...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od dugmetarac78 »

Ja samo znam iz svog iskustva,
bez lažne skromnosti, da se mnogo faktora odnosi na kvalitet zvuka harmonike, i da je i jako bitno koji i kakvi su tonovi, mogu biti prva klasa bilo koja od npr. tri garniture, ali neće raditi isto jednostavno Sabbatini ima lep ali više ton za struju, Magnatera za suvaka, binči (stari) odlični su bili i nisu pucali. Tako da što se toga tiče (ako je to u pitanju) ima veze i sigurno da ima razlike kada se zamene tonovi. Čak zakošenje same fasene utiče na boju tona.....Ali da ne dužim druga priča, druga tema.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Post od Koca »

Tema je jako diskutabilna ima tu svega i svacega, po meni je kljucna stavr je da li je morao da menja tonove da bi dobio drugi zvuk, Taborro ton zvuci razlicito u recimo 2 iste harmonike pa tako verujem da je i Dallapin ton tu nesto doprineo da se zvuk promeni ovako ili onako. Ova tema mozda i nije za forum, ali zato uvazimo rodnu ravnopravnost i poslusajmo nezniji pol

https://www.youtube.com/watch?v=rST5GiTieSM
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Da dopunim isto tako Taborro ton moze da razlicito zvuci i u istoj hamronici...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Post od sampionce »

Управо смо сви навели обиље разлога или "разлога" на основу којих износимо - претпоставке.

Овде нико никога не маже катраном и посипа перјeм, већ је једноставно превелики број чинилаца те бесконачне једначине да би се на основу једног параметра износио закључак. То је све.

Крај off-topica.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od dugmetarac78 »

E samo još ovo da dodam.
Hehe zezam se ali malo me nervira to kad neko svira kraj, a ja se tek zagrejao. Ne zamerite takav sam. :svirac:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Post od sampionce »

dugmetarac78 napisao: 24 Jan 2024, 23:45 E samo još ovo da dodam.
Hehe zezam se ali malo me nervira to kad neko svira kraj, a ja se tek zagrejao. Ne zamerite takav sam. :svirac:
Само подбадај, ал не дамо се ни ми! :D
Крај оф-топика овде, да не закрчујемо тему. Може другде, а има их вала... Накокали смо их! :lol:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od dugmetarac78 »

sampionce napisao: 25 Jan 2024, 00:12
Само подбадај, ал не дамо се ни ми! :D
Крај оф-топика овде, да не закрчујемо тему. Може другде, а има их вала... Накокали смо их! :lol:
Vala jesmo.
Slažem se. END OF TOPIC
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

OK ajde ovaj zakljucak da prihvatimo da su ti Dallapini tonovi davali bolji zvuk u kabini, razumeo sam velikoj od Taborro tonova, svakako nekako bez zajednickog zakljucka dzaba zavrsetak teme. Ako su nekoliko njih to potvrdili a mi nismo culi onda je to tako ili je autosugestija nadjacala stvarnost. Jedan covek kad proba nije za verovati ali ovde je i Jovica potvrdio. Tema je na protiv jako interesantna ali tesko primenljiva da se na taj nacin sada mogu mnogi muzicari usreciti, naci bas takvu harmoniku zameniti,srediti, platiti sve to itd....i onda bi opet prevovladali razliciti ukusi: ja volim ovako a ti onako.
Dzoga potvrdi da harmonika koju svira A.K. ima Taborro V. ton?

Ja cu konstatovati da slusajuci kod mene na pojacalu sa zvucnicima ona prelepo svira i bas i prim. Zato sam okacio link samo sa harmonikom. Da li je u tom studiju ukljucen mikrofon?
Kao da nije jer ne bi bilo srazmere sa basom ali ajde ko sta misli o ovom snimku? Zato se mora uci u sitna crevca sto Sampionce dobro zna ,pa se malo pobunio s pravom.
Odgovori