Tehnika rotacije zgloba

O tehnici sviranja.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od mali harmonikas »

dodi..da odsvirsamo neko kolce moze i unatrag
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od sampionce »

Могу ли ови изливи нежности на приватном каналу?? Или да понесемо свеће и рубато музику? ;)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Koca »

A vidim i tebi se jede baklava.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od sampionce »

Баклава, урмашице, тулумбе... шта год! :svirac:
neko
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 10 Feb 2021, 18:43

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od neko »

Joj kako glupih komentara ima! Odgovorite mu na pitanje ili ne pisite nista!

Naravo da Vasketova tehnika ima smisla. Ko nesto drugo prica nema pojma! Snaga prstiju je totalno glup pojam! Ako imas snage da pritisnes dirku do kraja onda si dovoljno jak.

Nego da je odgovorim na pitanje: Potrazi Nenada Kovacevica na Facebook-u ili YouTube-u. On uci Vasketovu tehniku.
Marko04
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 05 Jul 2020, 17:29

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Marko04 »

neko napisao: 10 Feb 2021, 18:53 Joj kako glupih komentara ima! Odgovorite mu na pitanje ili ne pisite nista!

Naravo da Vasketova tehnika ima smisla. Ko nesto drugo prica nema pojma! Snaga prstiju je totalno glup pojam! Ako imas snage da pritisnes dirku do kraja onda si dovoljno jak.

Nego da je odgovorim na pitanje: Potrazi Nenada Kovacevica na Facebook-u ili YouTube-u. On uci Vasketovu tehniku.
Hvala na traženom odgovoru, pozdrav!
Korisnikov avatar
spigy
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 11 Avg 2011, 15:42

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od spigy »

Imaš isto tako i Nikolu Dodiga iz Banja Luke, provjeri na FB i YT.
Ja trenutno radim sa njim i jako sam zadovoljan.

Kod njega ti je jedina caka što bez obzira na to koliko dugo sviraš krećeš ispočetka kao da ništa ne znaš. To bi ti moglo biti malo dosadno ali siguran sam da ćeš gradivo prelaziti puno brže i imati bolji napredak od nekoga tko je početnik.

Sretno. :svirac:
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od mali harmonikas »

neko napisao: 10 Feb 2021, 18:53 Joj kako glupih komentara ima! Odgovorite mu na pitanje ili ne pisite nista!

Naravo da Vasketova tehnika ima smisla. Ko nesto drugo prica nema pojma! Snaga prstiju je totalno glup pojam! Ako imas snage da pritisnes dirku do kraja onda si dovoljno jak.

Nego da je odgovorim na pitanje: Potrazi Nenada Kovacevica na Facebook-u ili YouTube-u. On uci Vasketovu tehniku.
Bas sam vodio jedan razgovor s covjekom koji je koliko sam shvatio radio po toj Vasketovoj metodi,,samo mi je jedna recenica bila dovoljna, pricali smo o notana i notnim zapisima...genije kaze da je notni zapis kao i svako drugo pismo..znaci muzicki nepismen..iz toga se može zakljuciit da je samouk znaci on svira na"videno" ,kako mu neko pokaze inace vrlo teska metoda ucenja,..u muzcickoj skoli uci se svirati s svih 5 prstiju..a samouk s 3 i jasno da su nepoznate tehnike i program za snagu prstiju..a to je predstavlja veliki problem pri sviranju 4 prsta a pogotovo kad se treba dobiti dojam da se svira zestoko i cvrsto
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od mali harmonikas »

spigy napisao: 13 Feb 2021, 00:29 Imaš isto tako i Nikolu Dodiga iz Banja Luke, provjeri na FB i YT.
Ja trenutno radim sa njim i jako sam zadovoljan.

Kod njega ti je jedina caka što bez obzira na to koliko dugo sviraš krećeš ispočetka kao da ništa ne znaš. To bi ti moglo biti malo dosadno ali siguran sam da ćeš gradivo prelaziti puno brže i imati bolji napredak od nekoga tko je početnik.

Sretno. :svirac:
Nista od toga..uci te od pocetka jer sad moras nauciti svirati pogresno
Korisnikov avatar
spigy
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 11 Avg 2011, 15:42

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od spigy »

@mali harmonikaš
Ne bih se složio niti sa zadnjim niti sa predzadnjim postom.

Naravno da se uči svirati po notama, bar Nikola uči tako, za druge ne mogu reći....
A što se mene tiče ja sam morao ionako učiti otpočetka jer ništa oko muzike nisam niti znao...

Uostalom ne kužim šta si se toliko napalio protiv te tehnike, ako te smeta što drugi to pokušavaju naučiti nemoj ih odgovarati od onoga što žele nego pljuni u ruke pa uzmi ljude i počni ih podučavati svoju "ispravnu tehniku".
Trebao bi biti sretan i ponosan što ljudi pokazuju interes za instrument koji i sam sviraš i voliš i po meni to bi samo trebao podržati a ne demotivirati ljude. To ti je onako moje mišljenje....

Ja sam mišljenja da nema prave ili krive tehnike sviranja harmonike, svakakvim tehnikama različiti ljudi sviraju na vrhunskom nivou a različite tehnike i postoje zato što ima jako puno različitih ljudi različitih karaktera i svakoj osobi paše nešto drugačije.
Kao što imaš npr. razne stilove sviranja, netko voli Mirka Kodića, neko Pavketa, neko Borka i da ne nabrjam dalje ali nije nužno da nekome svi oni pašu.....

Uglavnom, bez ikakve uvrede ikoga, budi pozitivan i podrži ljude u njihovom naumu i nemoj biti negativan i odgovarati ljude od nečega što ti smatraš neispravnim..... neispravno je za tebe, dok je za druge isto to savršeno ispravno.
Odgovori