Tehnika rotacije zgloba

O tehnici sviranja.
Marko04
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 05 Jul 2020, 17:29

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Marko04 »

sampionce napisao: 02 Feb 2021, 13:28 5 до 6 сати?? Дневно??? :shock:

И и даље ти треба "техника ротације"??

Друже, ако је то истина, онда боље изабери ротацију према неком другом инструменту...
Nisam ja rekao da loše sviram, samo sam rekao da nisam skroz zadovoljan, pa bih želeo da naučim tu tehniku jer mislim da ću njom postići ono što želim...
Marko04
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 05 Jul 2020, 17:29

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Marko04 »

Koca napisao: 02 Feb 2021, 13:44 Da li si probao na drugoj harmonici da postignes bolji efekat? Koju harmoniku imas?
Ima na internetu neka "Guerrini Superior 2 (Ramjes Artist 2)" na sajtu "Njuskalo.hr" koja izgleda skoro kao moja. Jedina razlika je što moja nema kabine, bas strana se malo razlikuje i imam bariton basove (56, C grif), koje više ni ne koristim. Ako može na ovom forumu, mogu da upload-ujem sliku.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Koca »

Ne moras da postavljas slike ali mozes da uporedis svoju klavijaturu sa jos nekom harmonikom kao i da malo eksperimentises sa rasporedom. Ja sam najvise uspeha imao kada sam korigovao raspored a imao sam tipacan skolski za klavirku i dzaba mi je rotacija.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od mali harmonikas »

Marko04 napisao: 02 Feb 2021, 09:55
mali harmonikas napisao: 02 Feb 2021, 08:31 rotacija je nesto nagluplji sto postoji!!i da taj koji je to izmislio ima bar nesto u tinatari znao bi zasto je glupo..zelite snagu a zasto ju nemaju jer su im prsti slabi a kako se dobiva snaga prstiju udarcima a ne rotacijom!Snga se dobiva dizanjem prstiju sto vise a ne rotiranjem..kako se zakucava stup u zemlju s cekicem.rotiranjem ruke ili udarcem iz visine?
Koliko ja znam, ljudi u prstima nemaju mišiće tako da je nemoguće imati snagu u prstima, a što se tiče same tehnike, da je loša ne bi je koristilo na stotine harmonikaša, ako ne i više.
nemoguce je imati snagu u prstima? hoces da ti dokazem kad bih ti uhvatio za vrat s rukom kojom sviram s prstima da bih te udavio?u prstima nema misica?nego cega ima?
Marko04
16 basova
16 basova
Postovi: 22
Pridružio se: 05 Jul 2020, 17:29

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Marko04 »

mali harmonikas napisao: 02 Feb 2021, 14:32
Marko04 napisao: 02 Feb 2021, 09:55
mali harmonikas napisao: 02 Feb 2021, 08:31 rotacija je nesto nagluplji sto postoji!!i da taj koji je to izmislio ima bar nesto u tinatari znao bi zasto je glupo..zelite snagu a zasto ju nemaju jer su im prsti slabi a kako se dobiva snaga prstiju udarcima a ne rotacijom!Snga se dobiva dizanjem prstiju sto vise a ne rotiranjem..kako se zakucava stup u zemlju s cekicem.rotiranjem ruke ili udarcem iz visine?
Koliko ja znam, ljudi u prstima nemaju mišiće tako da je nemoguće imati snagu u prstima, a što se tiče same tehnike, da je loša ne bi je koristilo na stotine harmonikaša, ako ne i više.
nemoguce je imati snagu u prstima? hoces da ti dokazem kad bih ti uhvatio za vrat s rukom kojom sviram s prstima da bih te udavio?u prstima nema misica?nego cega ima?
Za sve radnje prstima, koriste se mišići za koje sam već rekao gde se nalaze, a ako mi ne veruješ, opipaj prste i osetićeš samo kost i kožu.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Koca »

Polako s to davljenje sto bi rek`o Sojic. :lol:
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od mali harmonikas »

snaga prstiju ne dolazi iz snage misica misic nemaju veze s snagom..ako je samo kost u prst kad se porezes porezs se po kosti ne postoji nista drugo?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od dugmetarac78 »

Nervi i tetive
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od Koca »

Odo smo u anatomiju iz svirke. Da konsultujemo nekog hirurga?😄
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Tehnika rotacije zgloba

Post od zex »

Nisam hirurg ali sam imao visoku ocenu iz anatomije :lol:
Misici prstiku se nalaze u saci i podlaktici, jedni sluze za savijanje prsta, drugi za opruzanje.
A sto se tice tehnike rotacije zgloba, ne razumem se zaista. Verujem da ima neke poente, ali isto tako je dokazano da postoji gomila harmonikasa koji nisu ucenici profesora Vasovica pa su vrhunski sviraci. Hocu da kazem da ta tehnika ne daje neku prednost, nego ti nesto drugo ne radis kako treba. Slazem se da ti verovatno treba pomoc nekog ucitelja, ali ako bas zelis nekog iz Vasketove skole, ima ih dosta po BG, nazalost meni trenutno niko ko drzi casove ne pada na pamet (osim Baneta Vasica, a moguce i da Caslav drzi casove). Nadam se da ce ti se neko javiti sa preporukom.
Odgovori