Srks69

Ovde možete otvoriti temu sa snimcima vaše svirke.
Pravila foruma
Kada postavljate temu sa snimcima vaše svirke naslov teme treba da nosi vaše korisničko ime na forumu. Svaki član može da ima samo jednu temu u kojoj će postavljati sve svoje snimke.
Odgovori
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Srks69

Post od Webmaestro »

Srks, prijatelju, definitivno ti treba jedan jači instrument pa će sve ovo da zvuči još bolje i još lepše ;) :svirac:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Srks69

Post od skylionM »

Bravo Srle!!! Je si li radio nešto sa obradom zvuka, taj bason fino zvuči na Welmeisterki, ima neku dubinu ko kabina, ili si to samo ti dočarao interpretacijom!? :-) Ne zezam se, i ne uzvraćam ti ljubaznost, nego si stvarno fino uhvatio Tanano oro, trileri su tu, uz vezbuckanja može to još finije da zvuči, pogotovu kad bi odsvirao na kvalitetnijoj harmonici sa "skočnijom" klavijaturom...
Al' dobar ti je izbor, hvala ti za ono Ognjeno i Majino ;-), ali Tanano je retko lepo oro, napravio ga Cale majstorski. Nisam ga skidao, ali na uvo čujem da su trileri vrlo zajebani, ne toliko da se čuju i odsviraju, koliko da se ubode prava dužina trilera!, da ne bude prekratak (kao što se tebi jednom omaklo, al samo jednom :-)), a da ne bude i previše slepljen (što si ti za tvoj nivo svirke iznenađujuće dobro odradio), za šta si i dobio Bravo! (moram da ti obrazložim, da ne misliš da ti samo "uzvraćam ljubaznost" :-) Aj, kad sednemo jednom na kaficu, pokazaćeš mi Tanano oro, lepo si ga skinuo stvarno. Mislim da je za tvoj očigledni napredak pomalo zaslužna i motivacija koju dobijaš ovde u našem društvu :-)
Ja posle ćaskanja na forumu uvek imam motivaciju za svirku. Pozdrav drugar!

p.s. za prozorče sa YT, mislim da moraš da ukloniš slovo S iz https, ali nisam Siguran, pitaj Webmaestra, nije on džabe maestro za oba :-)
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Webmaestro napisao:Srks, prijatelju, definitivno ti treba jedan jači instrument pa će sve ovo da zvuči još bolje i još lepše ;) :svirac:
"Oskudacija, skupe su pare" što reče Manolać u Zoni Zamfirovoj :D . Nažalost ne mogu da je stavim u prioritet ali biće ja se nadam, još gore što me izdaje i ova, meh pušta a i tipke se baš ne odazivaju.weltmaister je to, tvrdo i duboko, ludilo :?
Hvala ti na komentaru i zbilja da nije ovog foruma ne bi se vratio harmonici još dugo, iako je prošlo 20-tak godina od nekakvog prosečno aktivnog sviranja.
Idemo dalje...
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

skylionM napisao:Bravo Srle!!! Je si li radio nešto sa obradom zvuka, taj bason fino zvuči na Welmeisterki, ima neku dubinu ko kabina, ili si to samo ti dočarao interpretacijom!? :-)
Da dobro si primetio, provukao sam ga samo jednom kroz adobe audition software sa filterom, full reverb mislim da se tako zove. Jači sam za kompjuterom nego sa harmonikom, njega koristim svakodnevno u poslu, ali ne za muziku.
Što se tiče trilera, može se videti i sa snimka koji prsti dominiraju na trilerima i jedino sa ta dva 3 i 4 kada odsviraš možeš odsvirati sledeći triler ispod ruke koji se ne vidi a kod mene se slabo čuje.
Naravno nisam ih uspeo sve posložiti, malo sam fušerio a video si pred kraj da sam i nogom prolupao :lol:
E sad da ja tebi pokazujem , misim :zbunjen:bate, imaš ti taj triler itekako.
Možda ga i napišem, onako amaterski, ako mi neko potvrdi da je ritam 7/8 :D

Hvala ti prijatelju na komentaru, ako Bog da biće i kafica, pozdrav :pozdrav:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Srks69

Post od chemist »

Bravo Srks, sve si sigurniji sa svirkom, a i snimci su ti kao studijski...sve se fino cuje i bas ima punocu :cool:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Hvala imenjače, morao sam joj dati malo života ;) ipak je to školska harmonika.
Zna li neko koji je ovo model uopšte?
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Evo za mog prijatelja Mikija (skylionM) njegova Vlaška igra, u pokušaju. I rekao sam ti da mi je teška igra za sviranje ali eto, pa kritikuj ;)

Na ovom linku snimak je malo obrađen , kako bi dobio bolji efekat
https://soundcloud.com/srks69/mikijeva- ... igra-remix

a na ovom je u originalno onako kako je i snimljen
https://soundcloud.com/srks69/mikijeva- ... igra-izvor

U originalu ovu Vlašku igru izvodi skylinM koji je ujedno i kompozitor. Pozdrav
viewtopic.php?f=24&t=1768&start=50
:svirac: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju: :ijuju:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Srks69

Post od skylionM »

:D :D :D :ijuju: :ijuju: :ijuju: :svirac: :svirac: :affraid: ;) :D 8-) :lol: :ijuju: :svirac:

Daj Webmaestro još neki emotikon, npr. rakijsku flašu, kriglu piva, 100 evrona, nešto bre da častim čoveka :D

DakleM, ovo je i zvanično prvo skidanje na uvo jednog mog kola, ako Bog da nadam se da će ih biti još!!

Hvala ti Srks :pozdrav: , apsolutno nemam zamerki, za nekog ko je priznao da mu vlaška muzika nije jača strana, uhvatio si odlično, i harmoniju i trilere! Oduševio si me gestom majke mi, kad budem napisao note za ovo, prvi ih dobijaš :)
Ovo kolo zaista nije lako, možda najteže koje sam napravio, dugo sam ga vežbao da zazvuči kao na snimku, čak mislim da sam ga u studiju lošije odsvirao (to još nisam stavio na YT, možda ću uskoro, ali kao demo, jer bih voleo još jednom da radim mix)

Pozdravljam te puno!
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Srks69

Post od srks69 »

Hvala prijatelju, drago mi je da ti se sviđa i da ga nisam upropastio :D kao što sam webmaestrovo Majino oro, stvarno nisam nikad onaj ritam svirao. :pozdrav:
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Srks69

Post od skylionM »

srks69 napisao:"stvarno nisam nikad onaj ritam svirao. :pozdrav:"
a ti misliš da je Webmaestro nekada svirao taj ritam :-) ??? pre bih rekao da je on taj ritam za Majino oro 12/8+13/8 osmislio sam i premijerno nam ga predstavio (doduše, nisam preslušao kompletan makedonski i bugarski opus, ima tu 13, 11, 5, 7, 11+7, 13+7, ko zna, možda i ovoga, ali ja nisam čuo i ne bih rekao, može Vlada da nam potvrdi)
Uostalom, zato sam se i oduševio kada sam čuo Majino oro, harmonično, lepa melodija a zapakovana u nešto novo...
Čini se da je tako lako napraviti nešto novo i lepo a tehnički dovoljno zahtevno, ali nije, to znaju oni koji su probali! Mnogo je toga rečeno harmonikom u narodnoj muzici, mnogo je teško biti originalan (pogotovu posle Pavketa, Božina, Tomice koji su postavili i tehničke i estetske standarde!) U tome da li neko to uspe ili ne, leži kvalitet i talenat muzičara sa harmonikom.

....došlo mi malo da pametujem 8-) ..... :lol:

Pozdrav Srks :ijuju:
Odgovori