Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od micha56 »

Mladene
Batali na vezu dial-up. Samo ces da puknes pare, a nista ne mozes da uradis. Lepo sacekaj te Telekomovske bandite da ti instaliraju ADSL. Nece jos glasanje. Pa ja o tome odlucujem u dogovoru sa Vama (forumasima), tako da nema frke.
A stvarno su banditi - ja sam npr. do decembra imao ADSL brzinu 1Mb u sec, a onda sam "uhvatio" neku njihovu akciju i za iste pare (1425 din mesecno) prebacio na 4Mb u sec i znas sta se dogodilo - brzina se malo povecala i umesto brzine downloada 100 sad imam 200 - 250 Kb/s, ali nemam 400, koliko bi trebalo. Prevaranti.

Ajd, kad budes imao stabilnu vezu (ADSL) pa izbaci ove snimke da ljudi cuju pre glasanja.

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od Bata Kanda 73 »

Drugari,zamisao je o.k.ali..mislim de je predimenzionirana.Preveliki je to zalogaj da bi se "progutao".prvo ko je br.1 od harmonikasa,pa ko je je kolo br.1.pa ko je je tehnicki kolo br.1 pa....ako uzmete u obzir vreme kolko harmonika obitava na ovim prostorima,koliko je harmonikasa bilo i jos uvek je prisutno i ostavilo traga (i oni nama poznati ali i oni nepoznati za koje cujemo od starijih u nekoj prici ili polulegendi).pa kad uzmete u obzir koliko je kompozicija uradjeno....JOOOJ mozak da ti otekne :) Licno moje misljenj je:ideja je odlicna ali...realizacija je nemoguca i pomalo (mozda gresim) nesvrsihodna.Kako god imate moju podrsku-samo napred!Pozdrav!
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od MladenIsakovic »

micha56 napisao:Mladene
Ajd, kad budes imao stabilnu vezu (ADSL) pa izbaci ove snimke da ljudi cuju pre glasanja.

Pozzz.
Pa i ja sam mislio tako najbolje, valjda će do kraja meseca biti, ko mi kriv kad odjavih bežični, sad se evo 2 meseca mučim na ovome :( Okej, ionako neće biti skoro glasanja, tako da neću okasniti.
Bata Kanda 73 napisao:Drugari,zamisao je o.k.ali..mislim de je predimenzionirana.Preveliki je to zalogaj da bi se "progutao".prvo ko je br.1 od harmonikasa,pa ko je je kolo br.1.pa ko je je tehnicki kolo br.1 pa....ako uzmete u obzir vreme kolko harmonika obitava na ovim prostorima,koliko je harmonikasa bilo i jos uvek je prisutno i ostavilo traga (i oni nama poznati ali i oni nepoznati za koje cujemo od starijih u nekoj prici ili polulegendi).pa kad uzmete u obzir koliko je kompozicija uradjeno....JOOOJ mozak da ti otekne :) Licno moje misljenj je:ideja je odlicna ali...realizacija je nemoguca i pomalo (mozda gresim) nesvrsihodna.Kako god imate moju podrsku-samo napred!Pozdrav!
Slažem se, jeste jako nezgodno, da sam i ja to preozbiljno shvatio, ali - pa eto, možemo da se igramo, šta god da većina na forumu izglasa, to opet ne znači ništa, al' pričamo, razmenjujemo mišljenja, ideje - to i jeste svrha foruma :)
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od micha56 »

Ideja je moja.
Zamislio sam da se forumasi izjasne o (po njima) najboljih 10 harmonikasa i najlepsih 10 kola. Moze i veca i manja brojka za obe kategorije.
A kada skupimo neki broj (koliki je to broj - o tome se dogovaramo) izbacim sva kola prema redosledu pojavljivanja u temi i posebno sve harmonikase prema redosledu pojavljivanja.

Npr - Ja sam izbacio 10 harmonikasa, sledeci je izbacio jos deset. Oni koji se dupliraju - nista, dodajem samo one kojih nema u onih prvih deset - i tako redom sve do kraja. Znaci, svaki harmonikas se pojavljuje samo jednom, ali po nebitnom rasporedu za kvalitet. Isto tako i za kola.

E, a onda kad dodje glasanje - kako glasaju forumasi - od ukupne mase pravi se rang lista i izdvajaju se samo prvih 10 po broju glasova. A glasanje bi bilo po sledecem sistemu:

1. mesto 10 poena
2. mesto 9 poena i tako redom ...
...
10. mesto 1 poen.

Posao jeste prevelik, ali mislim da ce se dobiti jedna bar priblizna slika ovog naseg foruma. To je jedan nas clan (DekiSD) mnogo lepo rekao:
Pozdrav svim forumasima....Zaista ste svi divni...Najzad da naidjem na
normalan sajt gde se svi postuju i pomazu,a ne blate i na pljuju po
drugima...Ovdese mnogo toga moze nauciti...Zaista sam
odusevljen,najbolji ste do sada....
Ajde @Bata Kando 73 - izbaci nam listu od 10 harmonikasa i 10 kola. :D

Pozzz.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od Bata Kanda 73 »

Ajde de :) da skrabnem nesto :D (ma ubedi me micha sa ovog Veni Petkova jbga ;) ) Nego ,shvatio sam da je to samo za nase harmonikase ne i ostale iz komsiluka.Epa ovako...UFF,nimalo lako majku mu,da su 5-6 i 10 pa nekako a ono ovako mala zemlja a tolko toga...leleee Slika
Ovako,1) Ljubisa Pavkovic i Branimir Djokic; 2)Tomica Milic; 3)Slobodan Bozinovic 4)Jakov Mitic 5)Mikica Markovic 6)Koco Petrovski (i on je nas :) ) 7)kompletna ekipa starih harmonikasa (njih 6-7)od Pojata do Kraljeva-svi su extra i kako izdvojiti nekog,a neke sam i upoznao kao dete,divni ljudi,divni domacini i jos bolji muzicari-taj potez Pojate-Cicevac-Varvarin-Krusevac je bio rasadnik IZUZETNIH umetnika!
8)Srdjan Demirovic 9)Mirko Kodic 10)Kemis
Cika Mija Krnjevac ,Maestro Jovica Petkovic i Dama Radojka Zivkovic su legende van bilo kakve konkurencije!Svi predhodno pomenuti i mnogi,mnogi drugi pa i mi na ovom forumu kada govorimo o ovim velikanima i kad cujemo da oni odsviraju i jedan ton treba da stojima u stavu mirno!Eto tolko,mada garantovano da ce mo ispustiti nekog ali ajd sad seti se svih i svega-nema teorije!!A za kola to ce mi biti teze jer ja u 90% slucajeva neznam imena kola koja mi se svidjaju i koja sviram :D .Pozdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od micha56 »

@Bata Kanda 73
Nisam ni sumnjao u tvoj ukus i misljenje o harmonikasima.
A ono sto rece:
kompletna ekipa starih harmonikasa (njih 6-7)od Pojata do Kraljeva-svi
su extra i kako izdvojiti nekog,a neke sam i upoznao kao dete,divni
ljudi,divni domacini i jos bolji muzicari-taj potez
Pojate-Cicevac-Varvarin-Krusevac je bio rasadnik IZUZETNIH umetnika!
Slazem se u potpunosti sa tobom. Dosta njih znao sam i znam i licno i imao sam cast da sviram sa njima.
Verovatno znas, ali, evo da pomenem zbog ostalih forumasa - Selo Varvarinsko Bosnjane kod Varvarina i Krusevca - selo harmonikasa - u svakoj kuci ima po najmanje jedan harmonikas. Ej, svi u selu sviraju harmoniku.
Dalo je mnoge harmonikase, kao sto je Dragan Matic - Zilic, Danilo i Srba Miskovic i mnogi drugi poznati lokalno i sire.
Ovo samo u prilog RASADNIKA HARMONIKASA ...

Pozzz.
Korisnikov avatar
Proka
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od Proka »

Pa ovako:
1.Ljubisa Pavkovic
2.Mirko Kodic
3.Kemis
4.Borko Radivojevic
5.Zoran Paunovic
6.Boban Prodanovic

Reci cu samo da po meni: 1.Medeno Kolo od Ljubise Pavkovica zasluzuje prvo mesto sto se tice Najlepsih kola.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od micha56 »

Ajde Proko - daj dalji redosled kola.
Koja jos kola zasluzuju da se nadju na tvojoj listi 10 najboljih????

Pozzz.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od micha56 »

@MladenIsakovic
A da nije ono tvoje kolo zanos u tehniku od Krnjevaca ovo kolo od Srdjana Bakica. Samo sto se ono zove U zanosu tehnike:

Link uklonjen

Verovatno nije, al, ajd da probam ...

Pozzz.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Najlepsa kola i najbolji harmonikasi

Post od MladenIsakovic »

micha56 napisao:@MladenIsakovic
A da nije ono tvoje kolo zanos u tehniku od Krnjevaca ovo kolo od Srdjana Bakica. Samo sto se ono zove U zanosu tehnike:

Link uklonjen

Verovatno nije, al, ajd da probam ...

Pozzz.
JESTE! Slika
Auh brate, svaka ti čast, gde ga iskopa Slika Slika Slika

Inače, Srđan Bakić je Acin učenik, dolazio je kod njega na časove kada i ja, i pre mene, otprilike uporedo sa Acom Bogdanovićem. Inače, ovaj zanos u tehniku, kako je pokazivao Aci, svira se bar duplo brže od ovoga na snimku, ali to je ta stvar, kad se odsvira brže, zvuči mnogo atraktivnije.
Mićo, svaka ti čast za ovo Slika Slika
Odgovori