PREVARE KOD KUPOVINE HARMONIKA

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PREVARE KOD KUPOVINE HARMONIKA

Post od dugmetarac78 »

cupavac napisao: 22 Jun 2022, 19:58 Slažem se. Nekad davno sam pisao u temi "lažnjaci, prevare i ostalo"...., mislim da se tako nekako zvala, ali je nažalost nisam ponovo uspio pronaći. Uglavnom, tema je bio oglas istog prevaranta koji je Deliciu 96b 2+2 prodavao za cca 3000€. Bila je slična priča u opisu oglasa, s tim da je ovaj put bio malo duhovitiji.🙈
Nije problem što za nekakve legendarke traži astronomske cifre, tu neće tek tako nekoga oženiti, ali ovdje se ide ciljano na "prosječnog" kupca koji će umjesto odlične 2+2 harmonike za iste novce kupiti krš koji realno vrijedi maksimalno 500€. Jasno mi je da svi moramo od nečega živjeti, ali prevare nisu opravdanje za to. Eto, neću vas više daviti na obu temu🙂
Svim kolegicama i kolegama lijep pozdrav i svako dobro.
Tema je bila "kopije harmonika" https://muzikaharmonike.com/viewtopic.p ... ika#p29570
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PREVARE KOD KUPOVINE HARMONIKA

Post od cupavac »

dugmetarac78 napisao: 22 Jun 2022, 21:01
cupavac napisao: 22 Jun 2022, 19:58 Slažem se. Nekad davno sam pisao u temi "lažnjaci, prevare i ostalo"...., mislim da se tako nekako zvala, ali je nažalost nisam ponovo uspio pronaći. Uglavnom, tema je bio oglas istog prevaranta koji je Deliciu 96b 2+2 prodavao za cca 3000€. Bila je slična priča u opisu oglasa, s tim da je ovaj put bio malo duhovitiji.🙈
Nije problem što za nekakve legendarke traži astronomske cifre, tu neće tek tako nekoga oženiti, ali ovdje se ide ciljano na "prosječnog" kupca koji će umjesto odlične 2+2 harmonike za iste novce kupiti krš koji realno vrijedi maksimalno 500€. Jasno mi je da svi moramo od nečega živjeti, ali prevare nisu opravdanje za to. Eto, neću vas više daviti na obu temu🙂
Svim kolegicama i kolegama lijep pozdrav i svako dobro.
Tema je bila "kopije harmonika" https://muzikaharmonike.com/viewtopic.p ... ika#p29570
Da, to je to. Hvala.🙂🤝
notactix
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 23 Apr 2022, 03:41

Re: PREVARE KOD KUPOVINE HARMONIKA

Post od notactix »

Da li neko zna o kojoj harmonici se ovde radi? Nikada do sada ne videh ovakvu Guerrini dvojku, sa ovakvom klavijaturom i kockastom okvirnom linijom na grilu, niti sa ovakvim bas registrima. Znam da superior 2 konvertor modeli imaju drugačije bas registre, (ima ih mislim 8) ali ni blizu ovoga, ova ima 9 i nije isti oblik. Ne poznajem uopšte Guerrini modele koji su pravljeni od 90-tih i kasnije, osim President ORO modela.
https://www.kupujemprodajem.com/muzika- ... p#photoBig
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PREVARE KOD KUPOVINE HARMONIKA

Post od sampionce »

Својевремено је нашироко и надуго писано о овом инструменту (чак и се поприлично ”успаљена” полемика водила у вези с истим) на једној другој платформи. Том приликом је аргументовано (поприлично утемељено) да се ради о прототип моделу Супериор 2 модела, и да исти по свој прилици датира (уколико се ради о том, а не неком другом инструменту) из 1966-67. године.

Оно што, међутим, нарочито ”упада у очи” (поред некарактеристичног бас аутомата) јесте сам натпис ”Супериор 2" који је дефинитивно новије производње (највероватније онај ”генерички” који се да наћи на интернету, а који је добра копија постојећег). Стари натпис ”Супериор” је био заобљенији, односно слова на истом (друкчији ”фонт”, што би рекли данас).

Е сад, да ли се ради о истом моделу, о истом инструменту (који је био предмет полемике) тешко је поуздано рећи. Било би неопходно имати увид у појединости (клавијатура, унутрашњост инструмента итд.) да би се могли извући одређени закључци.

Било је чак и снимака (на познатој видео платформи) тог инструмента и могу да кажем да звучи отмено, у складу с најбољим урадцима Гверини ергеле.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PREVARE KOD KUPOVINE HARMONIKA

Post od sampionce »

Ево како и звучи та хармоника, а верујем да је свирач власник, односно продавац исте.

https://m.youtube.com/channel/UC2unU4g1U8vh0gMhxdxMnJQ
Odgovori