Primanje para u usta

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Primanje para u usta

Post od accordionist »

Naslov teme jeste bezveze ali i tema ove teme je debilna. Jeste danas svaki dinar vredan i treba ga zaraditi, a kamoli tek kada se radi o evrima, ali treba li da se spusti tako nisko pa da se baksis prima u usta? Pitam se zapita li se harmonikas u takvoj situaciji koji je put te novcanice od stamparije do njegovih usta? Ne smem ni da zamislim kakav bi mogao biti taj put :zbunjen: F U J FUJ F U J FUJ :lol: :affraid:
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: Primanje para u usta

Post od MladenIsakovic »

Sve je stvar ukusa i "stomaka", da tako kažem :)
Na primer, slušao sam stare muzičare kad kažu "najbolji muzičar/harmonikaš je onaj koji je zaradio najviše para", i ima neke logike.
A opet, i ovi što kažu najbolji je onaj koji je ostavi najveći trag u muzici, kao instrumentalista, muzičar koji je poznat ostvaren u medijima, koji je napravio gomilu snimaka i odsvirao najlepše kompozicije, itd.
A opet, za neke su najbolji oni koji su kvalitetno prenosili svoje znanje drugima, i imaju najviše poznatih i uspešnih učenika.

Bez para se, na žalost, ne može, danas klinci vežbaju svašta da bi bili atraktivni i primamljivi da ih zovu na slavlja i da zarađuju, što je okej, e sad, ko može da podnese, da pljuju novčanicu i lepe mu na čelo, kao Borko, recimo, ili da legne da ga posipaju parama, ili to u usta... taj zarađuje dobro, i boli ga uvo. Recimo, za Borka kažu da je jedan od muzičara na estradi koji najviše zarađuju, uđe sa harmonikom među goste, vrati se sa 100 hiljada, prospe u torbu i ode opet. Ali njemu ne smeta ni da legne, ni da klekne, i šta god. A recimo ja, meni je to smetalo, kad mi neko pljune na novčanicu, ja se izmaknem, ne mogu da podnesem to. Zato recimo muzičari poput Borka zarađuju baš velike pare, a recimo ja više ne sviram, bavim se nečim drugim i ne živim od muzike, nekad malo uzmem harmoniku sebi za ljubav ili kad se društvo malo okupi, i to je sve.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Primanje para u usta

Post od Dallape 1960 »

Zavisi od situacije i gostiju. Za neke ok ljude sam spreman do koske da dam sebe da napravim veselje, pa i te neke sale, ajd.. neka bude 🙂 al ako neko pocne da glumi boga, da se izivljava e tu bgm bude problem..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Primanje para u usta

Post od mali harmonikas »

MladenIsakovic napisao: 30 Avg 2018, 22:19 Sve je stvar ukusa i "stomaka", da tako kažem :)
Na primer, slušao sam stare muzičare kad kažu "najbolji muzičar/harmonikaš je onaj koji je zaradio najviše para", i ima neke logike.
A opet, i ovi što kažu najbolji je onaj koji je ostavi najveći trag u muzici, kao instrumentalista, muzičar koji je poznat ostvaren u medijima, koji je napravio gomilu snimaka i odsvirao najlepše kompozicije, itd.
A opet, za neke su najbolji oni koji su kvalitetno prenosili svoje znanje drugima, i imaju najviše poznatih i uspešnih učenika.

Bez para se, na žalost, ne može, danas klinci vežbaju svašta da bi bili atraktivni i primamljivi da ih zovu na slavlja i da zarađuju, što je okej, e sad, ko može da podnese, da pljuju novčanicu i lepe mu na čelo, kao Borko, recimo, ili da legne da ga posipaju parama, ili to u usta... taj zarađuje dobro, i boli ga uvo. Recimo, za Borka kažu da je jedan od muzičara na estradi koji najviše zarađuju, uđe sa harmonikom među goste, vrati se sa 100 hiljada, prospe u torbu i ode opet. Ali njemu ne smeta ni da legne, ni da klekne, i šta god. A recimo ja, meni je to smetalo, kad mi neko pljune na novčanicu, ja se izmaknem, ne mogu da podnesem to. Zato recimo muzičari poput Borka zarađuju baš velike pare, a recimo ja više ne sviram, bavim se nečim drugim i ne živim od muzike, nekad malo uzmem harmoniku sebi za ljubav ili kad se društvo malo okupi, i to je sve.
o ovome bih mogao danima o najboljem i slicno..naucio sam da najpoznatijii nije i najbolji..puno smo diskutirali o tome ja znam da ne bih svirao kao ti "najbolji" da me mole a kamoli plate..poostoji jako puno kriterija za proglasenje najboljih..strasno volim kad gitarista ili takvih proglasavaju harmonikase boljim ili losijim..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Primanje para u usta

Post od mali harmonikas »

gore je od para u usta da ti ne plate nista a ne mogu se sjetiti pjesme koje im nisi svirao..,možda zbog takvih i jos i bolje da se ne svira..
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Primanje para u usta

Post od sampionce »

Види, свашта може у уста да се прими (не само лова)...
Све зависи од човека, и кол'ко је гладан!
Odgovori