Primanje para u usta

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Primanje para u usta

Post od accordionist »

Naslov teme jeste bezveze ali i tema ove teme je debilna. Jeste danas svaki dinar vredan i treba ga zaraditi, a kamoli tek kada se radi o evrima, ali treba li da se spusti tako nisko pa da se baksis prima u usta? Pitam se zapita li se harmonikas u takvoj situaciji koji je put te novcanice od stamparije do njegovih usta? Ne smem ni da zamislim kakav bi mogao biti taj put :zbunjen: F U J FUJ F U J FUJ :lol: :affraid:
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Primanje para u usta

Post od MladenIsakovic »

Sve je stvar ukusa i "stomaka", da tako kažem :)
Na primer, slušao sam stare muzičare kad kažu "najbolji muzičar/harmonikaš je onaj koji je zaradio najviše para", i ima neke logike.
A opet, i ovi što kažu najbolji je onaj koji je ostavi najveći trag u muzici, kao instrumentalista, muzičar koji je poznat ostvaren u medijima, koji je napravio gomilu snimaka i odsvirao najlepše kompozicije, itd.
A opet, za neke su najbolji oni koji su kvalitetno prenosili svoje znanje drugima, i imaju najviše poznatih i uspešnih učenika.

Bez para se, na žalost, ne može, danas klinci vežbaju svašta da bi bili atraktivni i primamljivi da ih zovu na slavlja i da zarađuju, što je okej, e sad, ko može da podnese, da pljuju novčanicu i lepe mu na čelo, kao Borko, recimo, ili da legne da ga posipaju parama, ili to u usta... taj zarađuje dobro, i boli ga uvo. Recimo, za Borka kažu da je jedan od muzičara na estradi koji najviše zarađuju, uđe sa harmonikom među goste, vrati se sa 100 hiljada, prospe u torbu i ode opet. Ali njemu ne smeta ni da legne, ni da klekne, i šta god. A recimo ja, meni je to smetalo, kad mi neko pljune na novčanicu, ja se izmaknem, ne mogu da podnesem to. Zato recimo muzičari poput Borka zarađuju baš velike pare, a recimo ja više ne sviram, bavim se nečim drugim i ne živim od muzike, nekad malo uzmem harmoniku sebi za ljubav ili kad se društvo malo okupi, i to je sve.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25

Post od Dallape 1960 »

Zavisi od situacije i gostiju. Za neke ok ljude sam spreman do koske da dam sebe da napravim veselje, pa i te neke sale, ajd.. neka bude 🙂 al ako neko pocne da glumi boga, da se izivljava e tu bgm bude problem..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Post od mali harmonikas »

MladenIsakovic napisao: 30 Avg 2018, 22:19 Sve je stvar ukusa i "stomaka", da tako kažem :)
Na primer, slušao sam stare muzičare kad kažu "najbolji muzičar/harmonikaš je onaj koji je zaradio najviše para", i ima neke logike.
A opet, i ovi što kažu najbolji je onaj koji je ostavi najveći trag u muzici, kao instrumentalista, muzičar koji je poznat ostvaren u medijima, koji je napravio gomilu snimaka i odsvirao najlepše kompozicije, itd.
A opet, za neke su najbolji oni koji su kvalitetno prenosili svoje znanje drugima, i imaju najviše poznatih i uspešnih učenika.

Bez para se, na žalost, ne može, danas klinci vežbaju svašta da bi bili atraktivni i primamljivi da ih zovu na slavlja i da zarađuju, što je okej, e sad, ko može da podnese, da pljuju novčanicu i lepe mu na čelo, kao Borko, recimo, ili da legne da ga posipaju parama, ili to u usta... taj zarađuje dobro, i boli ga uvo. Recimo, za Borka kažu da je jedan od muzičara na estradi koji najviše zarađuju, uđe sa harmonikom među goste, vrati se sa 100 hiljada, prospe u torbu i ode opet. Ali njemu ne smeta ni da legne, ni da klekne, i šta god. A recimo ja, meni je to smetalo, kad mi neko pljune na novčanicu, ja se izmaknem, ne mogu da podnesem to. Zato recimo muzičari poput Borka zarađuju baš velike pare, a recimo ja više ne sviram, bavim se nečim drugim i ne živim od muzike, nekad malo uzmem harmoniku sebi za ljubav ili kad se društvo malo okupi, i to je sve.
o ovome bih mogao danima o najboljem i slicno..naucio sam da najpoznatijii nije i najbolji..puno smo diskutirali o tome ja znam da ne bih svirao kao ti "najbolji" da me mole a kamoli plate..poostoji jako puno kriterija za proglasenje najboljih..strasno volim kad gitarista ili takvih proglasavaju harmonikase boljim ili losijim..
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Post od mali harmonikas »

gore je od para u usta da ti ne plate nista a ne mogu se sjetiti pjesme koje im nisi svirao..,možda zbog takvih i jos i bolje da se ne svira..
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Post od sampionce »

Види, свашта може у уста да се прими (не само лова)...
Све зависи од човека, и кол'ко је гладан!
Korisnikov avatar
Mister K
Nema harmoniku
Pridružio se: 01 Mar 2014, 19:23

Post od Mister K »

Želeo bih da izrazim svoje snažno protivljenje prema praksi nekih harmonikaša koji dozvoljavaju sebi da se ponižavaju na različite načine zbog novca. Smatram da takvo ponašanje ne samo da ponižava njih same, već i harmoniku kao instrument.

Harmonika je prelepi instrument. Nažalost, postoje uvrežena mišljenja u našem društvu koja ne daju harmonici mesto koje zaslužuje. Kada harmonikaši učestvuju u ovakvim ponižavajućim radnjama, oni dodatno podržavaju te negativne stereotipe i smanjuju vrednost našeg instrumenta u očima javnosti.

Verujem da svi mi, kao ljubitelji i svirači harmonike, imamo odgovornost da je predstavimo na način koji odražava njenu pravu vrednost i lepotu. Poštovanje prema instrumentu i prema sebi samima trebalo bi da bude na prvom mestu.
Odgovori