Sve teme našeg člana harmonika732

Sve u vezi harmonike i muzike što ne spada u gornje podforume.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: spori prsti

Post od Koca »

Ima, da vise vezbas ili nabavis bolju harmoniku ili nasteluijes klavijaturu na svojoj pa manje vezbas.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od mali harmonikas »

Dimove se ne sjecam da sam ikad svirao..sedmice da ali mislim da bi u desnoj ruci to vrhunski zvucalo..medutim u cijeloj toj prici pitanje je vremena i mogucnosti da se to nauci..cuo sam one koje sviraju takve stvari vrhunski ali nemaju pojma nesto drugo svirati..ono sto sam godinama shvatio da mnogi stariji mladi nevazno o godinama pokusavaju svirati kao neki njihovi idoli..i nije to nista loše,i ako imaju srece njihovi idoli ih uce svirati medutim oni ih uce ono sto ih oni pitaju..možda malo produ neke osnovne stvari malo note i ajmo kolo..ili vec sta bi htjeli..i necu reci da to ne uspije ..uspije da se vjezba po par sati dnevno ..pa dok ne sjedne,nekome prije nekome kasnije..nedutim postoji jedan trenutak u muzickome zivotu a dode kad ptica treba napustiti gnijezdo..tj kada ucitelj vise nije dostupan za ucenika..ne ulazim u razloge zasto ali to ce se desiti svima..tada je taj ucenik prepusten sam sebi sada on sebi postaje ucitelj ,a ako u onim prijasnjim godinama nije uspio shvatiti neke relacije i nauciti jako dobro osnovne onda postoji problem,,ne postoje puno nota i postoji ali dode se u situaciju da ti se nesto svida a obicno se svida nesto komplicirano..pa ti skidaj po 2 sata jedan takt..postoje gro ljudi koji sviraju dobro po Y,T klinci ali to oni nisu skimuli sami to im je pokazao ucitelj..on kopiraju njega kako on svira..prepostavljam kada orginala nema da kopije ne postoji..muzicari koji sviraju klasiku imaju drugi problem oni ako nemaju note ne znaju svirati!!!Bez nota su gluhi..i mogu svirati jedino u orkestrima..potrebeno je iz svega izvlaciti korisno znati note a skidati na sluh pjesma a za skidanje vjezbati ritmicke figure zasto je to bitno?Gledam na tv neki dan covjek koji ima aspolutni sluh mora je ponoviti melodiju i odsvirati na klaviru..napravio je to bez greške tonski a ritmcki vrlo lose..glasovno ima perfektno tonalizaciju jer ima apsolutni sluh dok ritam mora uciti..kako uciti ritam?Osnovo je brojanjem..Pocinje se jednostavnim pjesmama djecijim..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od Koca »

..muzicari koji sviraju klasiku imaju drugi problem oni ako nemaju note ne znaju svirati!!!Bez nota su gluhi..i mogu svirati jedino u orkestrima..

U ovo sam se licno uverio nekoliko puta, bez nota po sluhu jednostavno ne osecaju tonalitet i ne mogu skoro nista da pronadju sami ali ne mogu za sve klasicare da tvrdim. Znaci mora se paralelo raditi i narodna muzika kako bi neko razvio taj osecaj i tada je to odlicna kombinacija i moze se imati vrhunski rezultat.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 14 Jan 2022, 11:55 ..muzicari koji sviraju klasiku imaju drugi problem oni ako nemaju note ne znaju svirati!!!Bez nota su gluhi..i mogu svirati jedino u orkestrima..

U ovo sam se licno uverio nekoliko puta, bez nota po sluhu jednostavno ne osecaju tonalitet i ne mogu skoro nista da pronadju sami ali ne mogu za sve klasicare da tvrdim. Znaci mora se paralelo raditi i narodna muzika kako bi neko razvio taj osecaj i tada je to odlicna kombinacija i moze se imati vrhunski rezultat.
Mora se sam sebi pomoc vecina pjesama nema note a ako se ne znas snaliziti bez njih nastaje problem..to sto rade neki klasicari nije muzika ..oni ko da ni se slusaju sta sviraju..makar sviraju satima..
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od harmonika732 »

kad razvlacim meh cuje mi se a4 na klarinetu bez da ga pritiskam jel mogu to sam da resim ili moram da nosim harmoniku kod majstora
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od sampionce »

На отварање или затварање меха?
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od harmonika732 »

na zatvaranje meha
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sve teme našeg člana harmonika732

Post od sampionce »

Најбоље да то отераш ”на канал” код Коче. Он то решава малим прстом!
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

ozbiljan problem sa tempom

Post od harmonika732 »

kad sviram neko kolo ja ga pocnem u dobrom tempu ali kad se skoncentrisem da trileri i sve budu na mestu ja zaboravim na tempo i posle samo vidim 2 puta brzi tempo nego na pocetku kola hitno dajte neke savete molim vas
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: ozbiljan problem sa tempom

Post od Koca »

Kupi metronom.
Odgovori