Mirko Kodić

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Mirko Kodić

Post od Dallape 1960 »

Legenda je Mirko..dosta toga ostavio za sobom kada je muzika u pitanju.. zestok triler vrhunski stakato.. :svirac:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Mirko Kodić

Post od BOBAN-POLJANA »

Mirko je moj idol, naj naj :jdishddf: :svirac:
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Mirko Kodić

Post od BOBAN-POLJANA »

Dali neko ima misljenje da Mirko Kodic nije legenda. Dali neko od njega moze bolje da odsvira agresivnije, da ima bolji triler i ostrinu u sviranju. Ja mislim nema boljeg. :jdishddf: :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mirko Kodić

Post od Bata Kanda 73 »

Da-ja mislim da ima! A da je odlican to stoji.
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Mirko Kodić

Post od micha56 »

Ma naravno Bata Kanda.
Odlicno poznajem Mirka, jer sam i svirao sa njim, a licno se znam sa njim jos od 1972. godine (znaci skoro 40 godina). Mirko ima odlican stakato, triler i sve to sto mu je dobro u svirci - stoji.
Ali sto voli da ubrzava svirku, a onda ne moze da postigne tu svoju sopstvenu brzinu? Slicno se desava i sa Kemisem, a ako ne verujete imam te snimke gde se to i vidi i cuje, pa mogu to i da postavim ovde.

Prema tome - legenda je neko ko nije vise ziv i kaze se - "otisao je u legendu".
A da ima - ima i boljih od Mirka i kad se kaze bolji i tu mora da ima razgranicenje - u cemu ili kom delu muzike?
Mirko je dobar u "slatkom" trileru, brzini, agresivnosti, stakatu ..., ali u nekim drugim stvarima - NIJE i to takodje stoji, bez obzira na to, koliko ga ti ili ja volimo. Po meni - padaju mi na pamet bar 10-tak harmonikasa koji su bolji od Mirka u raznim delovima nase prebogate narodne muzike, ali necu da ih nabrajam, da se mozda neko ne naljuti.

Prema tome mali - ne prozivaj druge clanove - mozes da izneses svoje misljenje i to je to.

Pozdrav.
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Mirko Kodić

Post od mamula »

Bobane momcino, ne znam da li ti pises ove komentare ili neko stariji iz kuce? Sve jedno, lijepo je kad covjek ima idola kome stremi. Pored ovoga sto su napisali Misha i Bata Kanda postoje jos neke stvari koje nisu napisali a stoje za Kodica (a koje mu ne idu nikako u prilog), ali posto je ovo muzicki forum necemo o tome.
Pored svirke vazno je da covjek posjeduje i neke druge kvalitete, mlad si vremenom ces shvatiti i to. Pozdrav, sve najbolje i nastavi da vjezbas! :svirac:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: Mirko Kodić

Post od micha56 »

Ti drugi kvaliteti Mirka Kodica su mi takodje jako poznati, ali ne idu mu ni malo u prilog, a i ne bih ovom prilikom da razocaram nase mlade harmonikaske narastaje, tako da sam i ja to takodje preskocio.
I da - slazem se za tobom mamula - uzor mladim narastajima MORA da ima i ljudske kvalitete i tacno definisan zivotni pravac, a Mirko sve drugo ima (cini mi se), ali taj pravac mu je nesto zalutao i izgubio se u izmaglici necega - al sam nesto pesnicki raspolozen veceras :lol:

Ajd' pozdrav!
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Mirko Kodić

Post od BOBAN-POLJANA »

Meni je Kodic uzor kako svira, druge stvari i probleme koje je imao i ima mene ne interesuju. Meni je zelja i cilj da ga dostignem sa kvalitetom svirke a ne da se ugledam na njega za druge stvari.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Mirko Kodić

Post od Bata Kanda 73 »

Bobane,tako i treba.Njegov privatni život je samo njegova stvar.A ti i treba da se (muzički) i ugledaš na njega ALI ne samo na njega već i na mnoge druge da bi bio kompletan! Sve najbolje!
Korisnikov avatar
BOBAN-POLJANA
48 basova
48 basova
Postovi: 61
Pridružio se: 10 Okt 2011, 19:42

Re: Mirko Kodić

Post od BOBAN-POLJANA »

Hvala gospodine, slazem se u potpunosti sa vama.
Odgovori