HITNO!!! Pomoc.

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

HITNO!!! Pomoc.

Post od mahe »

Ako je iko gledao ili slusao Krecara vidio je da on svira lijevom rukom dionicu bass gitare. Meni to treba jer sam sad u bendu gdje nema bass pa bih zelio da ja to sviram. Trazio sam po netu i nisam nigdje nista nasao. Ako mi iko moze pomoci ili pokazati kako da to naucim na nekom primjeru pjesme ili da mi malo objasni bio bih mu mnogo zahvalan.
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od mahe »

NIKO??? :cry:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju jel si ti svestan sta si ti pitao, i jos se cudis sto ti niko ne odgovara. Ti bi preko noci da sviras kao Srecko Krecar. Ima brate da propisas krv dok ne navezbas 40% levu ruku kao sto je njegova, on je momak "PREVEZBAO" i jos uz to ima Bogom dani talenat. Ne zameri al tako je. :depkvk:
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od mahe »

dugmetarac78 napisao:Prijatelju jel si ti svestan sta si ti pitao, i jos se cudis sto ti niko ne odgovara. Ti bi preko noci da sviras kao Srecko Krecar. Ima brate da propisas krv dok ne navezbas 40% levu ruku kao sto je njegova, on je momak "PREVEZBAO" i jos uz to ima Bogom dani talenat. Ne zameri al tako je. :depkvk:
Ja nisam rekao da bi zelio da sviram kao Krecar nego bih zelio da mi neko objasni lijevu ruku tj. bas. Kako se svira? Sta se svira?
Zlatkorg
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 19 Jun 2013, 00:49

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od Zlatkorg »

mahe napisao:
dugmetarac78 napisao:Prijatelju jel si ti svestan sta si ti pitao, i jos se cudis sto ti niko ne odgovara. Ti bi preko noci da sviras kao Srecko Krecar. Ima brate da propisas krv dok ne navezbas 40% levu ruku kao sto je njegova, on je momak "PREVEZBAO" i jos uz to ima Bogom dani talenat. Ne zameri al tako je. :depkvk:
Ja nisam rekao da bi zelio da sviram kao Krecar nego bih zelio da mi neko objasni lijevu ruku tj. bas. Kako se svira? Sta se svira?
Tesko je objasniti cak i uzivo, a da ne pricamo preko interneta. Muzicar treba nauciti najpre harmoniju, u koje akorde se uklapa melodija i kako se krece harmonska progresija. Kad to ukapiras, (moras sam a ne napamet) onda ce ti biti lako da akcentiras basom nosece tonove akorda. Po meni, sviranje bass je pomalo muzicka poezija :)
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od mahe »

Skonto sam ja sad to. Pomogo mi je prijatelj. Sad imam jos jedan problem. Kupio sam midi USB kabal. Skopco klavijaturu na racunar i nista mi ne pokazuje. Nema ga ni kao obicni USB niti ista pokazuje da je ukljucen. Imam brdo setova i svega tog. Inace koristim PA50 da ne bude zabune. Mozete li mi objasniti sta trbam uraditi, je li treba neki program ili nesto drugo? To mi je stvarno hitno jer nemam niss na klavijaturi. Samo tvornicke ritmove. :svirac:
Zlatkorg
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 19 Jun 2013, 00:49

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od Zlatkorg »

mahe napisao:Skonto sam ja sad to. Pomogo mi je prijatelj. Sad imam jos jedan problem. Kupio sam midi USB kabal. Skopco klavijaturu na racunar i nista mi ne pokazuje. Nema ga ni kao obicni USB niti ista pokazuje da je ukljucen. Imam brdo setova i svega tog. Inace koristim PA50 da ne bude zabune. Mozete li mi objasniti sta trbam uraditi, je li treba neki program ili nesto drugo? To mi je stvarno hitno jer nemam niss na klavijaturi. Samo tvornicke ritmove. :svirac:
Setove neces moci prebaciti kablom, (ako te dobro razumem), vec na Pa 50 to ide preko Floppy disk, a na Pa 50 SD preko SD karticu.
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od surbatovic.a »

Jedan je Krecar :lol:
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: HITNO!!! Pomoc.

Post od lalex »

mahe napisao:Ako je iko gledao ili slusao Krecara vidio je da on svira lijevom rukom dionicu bass gitare. Meni to treba jer sam sad u bendu gdje nema bass pa bih zelio da ja to sviram. Trazio sam po netu i nisam nigdje nista nasao. Ako mi iko moze pomoci ili pokazati kako da to naucim na nekom primjeru pjesme ili da mi malo objasni bio bih mu mnogo zahvalan.
Da li si harmonikaš pa si prešao na klavijaturu??
Odgovori