Problem sa zvucnicima

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
Dusan Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 17 Dec 2012, 21:45
Lokacija: Cvetojevac

Problem sa zvucnicima

Post od Dusan Milke »

Ukratko cu objasniti problem:

Imam Korg pa80
Zvucnici su i pre bili problem, tj. povremeno je otkazivao jedan, pa se opet palio. To je problem mehanicke prirode. Medjutim, drug je doneo gitaru i prikljucili smo je na input ( ima 2 ulaza probali smo oba, i samo se klavijatura cula i nakon par sekundi je zvuk nestao, gitara se uopste nije cula). Kada smo sve to iskljucili, i ukljucili ponovo (bez gitare) opet se nije culo?! Ipak, klavijatura je ispravna i radi kada se prikljuci pojacalo ili slusalice ( ima zvuka). Sada, probao sam da vidim da li su zvucnici iskljuceni, ali oni su na ON?! Posavetovao sam se sa par ljudi i misle da je nije nista strasno i da je u pitanju samo neka opcija ili su se zice prespojile...

Ako moze neko da mi pomogne, bio bih zahvalan. :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Problem sa zvucnicima

Post od dugmetarac78 »

Ja baš nisam expert oko klavijatura, al pomalo me zanima elektronika, ako niko nije otvaro klavijaturu, teško daće se žice same pokidati, možda je jednostavno problem na izlaznoj snazi, tj, na izlazima za zvučnike, ili da proveriš ispravnost potenciometara, znaju i oni nekad zezati pogotovo kad se nakupe prašine i sl.
Dusan Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 17 Dec 2012, 21:45
Lokacija: Cvetojevac

Re: Problem sa zvucnicima

Post od Dusan Milke »

Hvala ti na tako brzom i preciznom odgovoru! Dakle, zvucnici nisu mogli pregoreti, jer nema napona za to? Odnecu je kod majstora da on pogleda, tako je najbolje (ionako mi je jedna dirka bila neispravna i zvucnici su se povremeno stisavali i krceli :| ... Hvala jos jednom dugmetarac78!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Problem sa zvucnicima

Post od dugmetarac78 »

Nema na čemu, tu smo da se družimo i izmenjujemo iskustva, usput ako su zvučnici znali da zakrče i da se stišaju, lako je moguće da jee do nekog potenciometra, pokušaj svirati i malo mrdati pot. pa ćeš videti šta se dešava.
Dusan Milke
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 17 Dec 2012, 21:45
Lokacija: Cvetojevac

Re: Problem sa zvucnicima

Post od Dusan Milke »

Bio sam danas kod majstora, ispričao mu ovo kao na forumu, ispitao majstor klavijaturu i kaže: POTENCIOMETAR :jdishddf: izlaz je otišo... jedino mi ne odgovara što je popravka sa sve onom dirkom 90€ :?
Odgovori