Popularnost KORG aranzera?

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
Korisnikov avatar
zoranzlatkovic5
16 basova
16 basova
Postovi: 21
Pridružio se: 30 Avg 2013, 13:39

Popularnost KORG aranzera?

Post od zoranzlatkovic5 »

Pozdrav ljudi, kako vidim da je medju harmonikama najpopularniji Guerini tako cini mi se da medju klavijaturama nekako Korga ima najvise kod nas.
Eh sad zasto je to tako sa klavijaturama?Ja sam pricao sa ljudima koji sviraju zasto bas KORG i kazu da im je na Korgu najlakse da u toku tezge brzo menjaju boje i ritmove,meni barem izgleda da se tu radi o navici.
A i za Korga mogu da se nadju gotovi setovi mnogo lakse nego za ostale klav.
Pa sad ja planiram da kupim neku jacu klavijaturu od ove moje i ne znam da li je pametno da bude bas KORG i da li da uzmem ono sto vecina svira ili nesto drugo?Sada imam Casio.

Molim one koji se bolje od mene razumeju u tu struku za misljenje u vezi ovoga.
Korisnikov avatar
korgovac
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 24 Mar 2011, 21:49
Lokacija: BG

Re: Popularnost KORG aranzera?

Post od korgovac »

Pazi ovako ja jesam strastveni Korgovac ali sam iskren i reci cu ti da je to stvar navike jer ko navikne na jedan sistm aranzera taj onda tesko da se prebaci na drugi posto svaka marka klavijature ima svoju logiku za interfejs, dugmice, displej i upravljanje. E sad a zasto bas Korg? Pa ima Korg svoje vrline i nedostatk kao sto ima i svaka druga klavijatura i ako mene pitas sta da kupis ja ti kazem da to uopste ne mora po svaku cenu da bude Korg vec probaj sve pa sta ti bude najvise odgovaralo a za boje i ritmove ces lako 8-)
Odgovori