Klavijatura sa najboljim harmonikama

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Korg Pa50
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 04 Jan 2013, 14:29

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od Korg Pa50 »

Korg Kronos,Roland G6 po meni... :D
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od The Accordeon Player »

Po mom mišljenju najbolje harmonike ( na klavijaturi) su semplovane. Najviše zavisi kakvi su semplovi harmonike ( što važi i za druge instrumente).

Najbolje neki KORG sa mogućnošću semlovanja. Odnosno neki Sempler. Po mom mišljenju takvi KORG-ovi su Triton Le, TR , pa može i neki aranžer ( pa800, pa80 i drugi) . Ali i ne mora KORG, sada sve više postaje moderan onaj Fantom G6. Ja sam ga probao kod drugara, mnogo dobra klavijatura i može da se ubace dobri semplovi. Samo je mnogo skupa ( nova oko 2500 evra). :|
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od mahe »

Evo ovako. Meni nesto nije jasno pa ako moze ko da mi odgovori bio bih mu zahvalan. http://www.youtube.com/watch?v=dm-Y0kRukGw
Nije mi jasno sta tolko svira lijevom rukom na solo klavijaturi? :pudc8:
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od The Accordeon Player »

mahe napisao:Evo ovako. Meni nesto nije jasno pa ako moze ko da mi odgovori bio bih mu zahvalan. http://www.youtube.com/watch?v=dm-Y0kRukGw
Nije mi jasno sta tolko svira lijevom rukom na solo klavijaturi? :pudc8:

On levom, što ti kažeš, ovolko svira, svira bas deonicu. Ono što svira bas gitare. U ovom slučaju je KRečar, ali on inače to svira i kada u orkestru postoji basista. Desnom svira solo i kontru.

Pozdrav kolega.
mahe
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 30 Jun 2012, 13:43

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od mahe »

Hvala. I jos me ovo interesuje. Mogul ubacivati setove u PA50 u rar fajlu ili moram posebno ubacivat bankove?
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od The Accordeon Player »

Epa kolega ja to ne znam. Nikada nisam imao pa50 niti svirao na njemu. Ali mislim da ti je bolje da napraviš banke, pa onda da ih ubaciš u pa50. Probaj da to uradiš pa javi da li može. Inače koliko znam pa50 niti drugi aranžeri ne mogu da učitavaju rar format, ali nisam ni probao.

Pozdrav kolega, nadam se da sam ti pomogao. :depkvk:
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od lalex »

Ja sam harmonikaš 45 godina pa i malo više. Pet godina sam svirao i aranžer po potrebi. Ono što meni nije jasno, ako sviramo harmoniku onda je to u redu, ali zašto na klavijaturama imitirati harmoniku. Mene nerviraju harmonikaši koji ne sviraju harmoniku nego oponašaju harmoniku na klavijaturi i pri tom me ubeđuju kako je to original guerrini!!! Pa zašto onda ne svira original guerrini nego svira u tu drekavu mašinu??? Posebno je interesantno kada ja sviram sa nekim klavijaturistom, on svira takođe harmoniku???? Kao svira mi tercu. Pri tom najača se tako da ja treba da pokidam meh kako bi bio jak kao i on što mi ne pada na pamet. Ako ima harmonikaš u bendu, onda ga treba pratiti, ako razumete šta hoću da kažem. Na kraju krajeva, zašto Borko drži na leđima 14 kg a ne sedne na barsku stolicu i jednom rukom svirucka original guerrini na Korgu a drugom na primer puši??? To što se radi na klavijaturi ispravno radi njegov klavijaturista, prati Borka kao policajajc, ne da njemu Borko da svira na klavijaturi original guerrini. Ugledajte se na Borka.
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Klavijatura sa najboljim harmonikama

Post od surbatovic.a »

@lalex
Potpuno ste u pravu. Istog sam misljenja. :svirac:
Odgovori