klavijatura Roland XP10

Klavir, orgulje, klavijature, sintisajzeri, aranžeri...
Odgovori
stefan89
16 basova
16 basova
Postovi: 41
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

klavijatura Roland XP10

Post od stefan89 »

opet ja sa pitanjem. treba da mi stigne za neki dan klavijatura roland XP10. ne znam puno o toj kljavi, ne pitajte kako sam je dobio :D znam samo da nije izlazila iz sobe, vlasnik nije svirao tezge sa njom pa je skoro kao nova neogrebana.znam da je klavijatura iz devedeset i neke godine i da je stari model ali ne znam nikakve specifikacije nisam pronasao na internetu niti sta sve ta kljava moze?
KizaX
120 basova
120 basova
Postovi: 124
Pridružio se: 29 Sep 2011, 22:31
Lokacija: Novi Beograd

Re: klavijatura Roland XP10

Post od KizaX »

XP-10 je jedan od najboljih malih sintisajzera. Poseduje 61 dinamicku dirku i 28 polifoni ton generatorsa 315 kvalitetnih rolandovih zvukova.64 User
Performansa omogucuju programiranje i kombinovanje zvukova prilagodjenih muzicarima sa vecim zahtevima.Trenutni pristup Dual i Split funkcijama.Neki cak hvale dirke da su bolje od KORG-ove klase M. XP10 je jedna sjajna igracka :) Naravno nastavlja se dalje,XP30,XP50,XP60,XP80. Prva je napravljena 1995-god. sad je XP10 na ceni od 120 do 150e. Tako da uz tvoj PA80 ima lepo da legne :)
I samo ti pitaj,uzdravlje :ijuju:
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: klavijatura Roland XP10

Post od accordionist »

Evo sta pise u Prirucniku koji se dobijao uz novi Roland XP10 jos davnih devedesetih godina kad je bio stvarno odlicna masina (a verujem da i dalje to jeste uprkos godinama koje su ga pregazile)-


Velika raznovrsnost i visok kvalitet zvukovakao i jednostavnost rukovanja kod XP-10 zadovoljava potrebe svih muzicara, od pocetnika do profesionalaca. Multitimbralnost ovog sintisajzera omogucava istovremeno izvodjenje vise instrumenata.


GLAVNE KARAKTERISTIKE

Visokokvalitetni zvuci (boje)
XP-10 obezbedjuje siroku paletu Tone-ova (Tone - zvuk, boja. Cita se kao ton) i Drum Set-ova (Drum Set - komplet bubnjeva i perkusivnih zvukova, udaraljki), od razlicitih akusticnih zvukova do sintetickih zvukova pogodnih za izvodjenje sola. XP-10 je idealan za sve vrste muzike.

28-glasovna polifonija / 16-delna multitimbralnost
XP-10 je 16 multitimbralan sintisajzer sposoban da proizvede 28 nota istovremeno. Kada se koristi sa sekvencerom ili kompjuterom, XP-10 vam daje slobodu potrebnu za kreiranje i izvodjenje muzike.

General MIDI sistem / kompatibilnost sa GS formatom
XP-10 je kompatibilan sa General MIDI sistemom i sa GS formatom. Muzicki podaci (aranzmani, zvucni parametri itd)u skladu sa General MIDI sistemom / GS formatom mogu se izvesti na XP-10 preko kompjutera ili sekvencera.

Ugradjeni arpedjator (Arpeggiator)
Arpedjatorska funkcija kod XP-10 vam omogucava da izvodite arpedja (razlozene akorde) jednostavnim drzanjem zeljenog akorda. Sema arpedja se moze menjati u realnom vremenu koriscenjem reglera palete kombinacije (Slider 1 i 2) ili pitch bendera (rucica za pomeranje tonske visine, dzojstik) sa leve strane klavijature. Takodje, tempo arpedja moze da se sinhronizuje sa tempom sekvencera itd.

Funkcija palete kombinacija (Combination Palette)
Dva reglera obezbedjuju kontrolu razlicitih funkcija, od zvucnog izvora preko filtera do arpedjatora, sto moze da poveca izrazajnost vaseg izvodjenja.

Cetiri moda klavijature (Keyboard Mode)
XP-10 omogucava 4 moda klavijature: Single, Dual, X-dual i Split. To vam obezbedjuje pravi mod klavijature za svaku situaciju, od sola do pratnje.

Novi tip rucice za modulaciju (modulator lever)
Novi tip rucice za modulaciju (dzojstik sa leve strane klavijature) omogucava sirok raspon kontrole izrazajnosti, od delikatnih nijansi do markantnih efekata.

Performance funkcije (Performance function) pogodne za zivo izvodjenje
Parametri za tonove (boje) i jacine po svakom Part-u (Part - deo Performance-a), mod klavijature i parametri arpedjatora mogu se upisati u jedan od ukupno 64 Performance-a (Performance - kombinacija od maksimum 16 part-ova. Cita se kao performans). Pri zivom izvodjenju, Performance-i se mogu trenutno birati.

Jednostavno rukovanje (User Interface)
XP-10 lako razumljiv raspored tastera i reglera na komandnoj tabli, sto omogucava lak i brz rad.

Prikljucak za kompjuter (Computer Interface Connector)
Specijalan kabl omogucava prikljucivanje na kompjuter (PC ili Mac) kada se kompjuter koristi kao sekvencer.


1995 ROLAND CORPORATION

Slika
stefan89
16 basova
16 basova
Postovi: 41
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: klavijatura Roland XP10

Post od stefan89 »

stigla mi je klavijatura. hvala moderatoru i accordionistu za odgovor. sve sto ste napisali mogu sada i da potvrdim da je tako. odlicna klavijatura.posebno mi se dopada kakve gitare i klavir ima. jedino sto mi za sad malo smeta je sto ne mogu da se priviknem na dirke. malo su mi duboke i sporo se vracaju kad sviram narodnjake i trilere i nesto brzo. ali za klavir su super.
vetropir
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Jul 2013, 19:14

Roland xp 10

Post od vetropir »

Dobar dan muzicari.
Kupio sam polovni Roland xp 10 i tesko se snalazim bez uputstva, pa ako iko ima uputstvo na srpskom bio bih mu zahvalan za kopiju te knjizice.
Pozdrav svima od novog clana.
Poslednja izmena od Webmaestro u 24 Jul 2013, 23:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Post premešten u odgovarajuću temu.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: klavijatura Roland XP10

Post od Worgosiwa »

XP-10 je odlična klavijatura ali je stvarno malčice "outdate" sa bojama.Boje koje su u njemu su izvučene delom iz starog Sound Canvas modula(SC-33)sa nekim malim dopunama ali ništa spektakuarno,par basova,saxova gitara i koji Brass.Ne znam koji model imaš sa ili bez svetlećeg display-a ali i to nije problem,lako se ugrađuje LE dioda koja osvetli display.
Što se uputstva tiče,ovde je link za uputsvo na engleskom,na srpskom ga nema jer u to vreme (sankcije i sl)niko i nije prevodio ,snalazili smo se kako je ko znao

[hide]http://www.rolandus.com/support/owners_manuals/[/hide]
vetropir
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Jul 2013, 19:14

Re: klavijatura Roland XP10

Post od vetropir »

Hvala na pomoci.
Pozdrav
Odgovori