Registri na harmonici

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: Registri na harmonici

Post od dr.guerrini »

pozzz,novi sam na forumu i pocetni pa ocu da pitam i da sirim svoje znanje
ima li cassotto registar i sta znaci da je registar "van fasena"
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Registri na harmonici

Post od dugmetarac78 »

dr.guerrini napisao:pozzz,novi sam na forumu i pocetni pa ocu da pitam i da sirim svoje znanje
ima li cassotto registar i sta znaci da je registar "van fasena"
Prijatelju malo si pobrkao pojmove, :hmmm: Cassotto je kabina a ne sam registar kao takav, "a van fasene", je nešto što ne postoji, nego si verovatno mislio reći van kabine. Znači neki vankabinski registar recimo sopran ili pikolo ili ako je harmonika sa samo jednom kabinom, onda su i violin musette i flauta, vankabinski registri. Al ok. i sam si rekao da tek učiš, pa tu smo da se pomažemo zar ne. :depkvk:
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: Registri na harmonici

Post od dr.guerrini »

dugmetarac78 napisao:
dr.guerrini napisao:pozzz,novi sam na forumu i pocetni pa ocu da pitam i da sirim svoje znanje
ima li cassotto registar i sta znaci da je registar "van fasena"
Prijatelju malo si pobrkao pojmove, :hmmm: Cassotto je kabina a ne sam registar kao takav, "a van fasene", je nešto što ne postoji, nego si verovatno mislio reći van kabine. Znači neki vankabinski registar recimo sopran ili pikolo ili ako je harmonika sa samo jednom kabinom, onda su i violin musette i flauta, vankabinski registri. Al ok. i sam si rekao da tek učiš, pa tu smo da se pomažemo zar ne. :depkvk:
u pravu si dugmetarac,samo nisam bas najbolje shvatio
cassoto je znaci kabina,jel sa basovske strane ili ove klavijaturne ,i to ako je nsto van kabine npr. pikolo kakvu to ulogu ima sto je van kabine
koliko harmonika ima kabina i sta znaci ono 2 PLUS 2 ili 3 plus 1 kod harmonike
nadam se da vas ne umaram
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Registri na harmonici

Post od dugmetarac78 »

Kabina se nalazi u prim-u to jest na desnoj strani, ako je reč o 2+2 verziji onda su u kabini basson i klarinet, a van kabine se nalaze pikolo i sopran, a ako je verzija harmonike 3+1 onda je samo basson u kabini, a klarinet, sopran i pikolo se nalaze van kabine. Ima još raznih kombinacija i verzija čak i da je pikolo u kabini ili slično, al toga gotovo da ni nema na našim terenima, ove dve verzije su naj zastupljenije kod nas.
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: Registri na harmonici

Post od dr.guerrini »

dugmetarac78 napisao:Kabina se nalazi u prim-u to jest na desnoj strani, ako je reč o 2+2 verziji onda su u kabini basson i klarinet, a van kabine se nalaze pikolo i sopran, a ako je verzija harmonike 3+1 onda je samo basson u kabini, a klarinet, sopran i pikolo se nalaze van kabine. Ima još raznih kombinacija i verzija čak i da je pikolo u kabini ili slično, al toga gotovo da ni nema na našim terenima, ove dve verzije su naj zastupljenije kod nas.
hvala ti brato,to znaci da su 3 plus 1 harmonike glasnije jer imaju vani kabine 1 registar vise?
i sta jos znaci fasen?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Registri na harmonici

Post od Koca »

Bio si blizu trebao si reci imaju jedan glas (garnitura tonova) vise van kabine a ne registar, a fasen ti je ono na cemu stoje tonovi. 4 glasa je 4 gerniture razlicitih tonova i oni su smesteni u 4 fasene pri cemu najcesce u jednoj faseni imas dve polovine razlicitih :depkvk: glasova osim kod 3+1 gde ti je ceo bason u jednoj faseni. :depkvk:
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: Registri na harmonici

Post od dr.guerrini »

Koca napisao:Bio si blizu trebao si reci imaju jedan glas (garnitura tonova) vise van kabine a ne registar, a fasen ti je ono na cemu stoje tonovi. 4 glasa je 4 gerniture razlicitih tonova i oni su smesteni u 4 fasene pri cemu najcesce u jednoj faseni imas dve polovine razlicitih :depkvk: glasova osim kod 3+1 gde ti je ceo bason u jednoj faseni. :depkvk:
Ae fala,Samo ne kontam kako to dve polovine razlicitih u jednom fasenu
kizarock
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 26 Dec 2011, 19:39

Re: Registri na harmonici

Post od kizarock »

Po Fakinu se radilo u nižim muzičkim školama (nisam siguran da li i dalje, ali kad sam ja išao u muzičku školu tako je bilo). Te vežbe mogu da budu osnova za jaku tehniku, pod uslovom da se rade detaljno i kompletno, bez preskakanja onih koje vam se budu činile dosadnim! Albin Fakin ima 4 knjige, i naravno treba početi od prve.
kizarock
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 26 Dec 2011, 19:39

Re: Registri na harmonici

Post od kizarock »

kizarock napisao:Po Fakinu se radilo u nižim muzičkim školama (nisam siguran da li i dalje, ali kad sam ja išao u muzičku školu tako je bilo). Te vežbe mogu da budu osnova za jaku tehniku, pod uslovom da se rade detaljno i kompletno, bez preskakanja onih koje vam se budu činile dosadnim! Albin Fakin ima 4 knjige, i naravno treba početi od prve.

ne kontam kako se salje poruka svoja,pa pokusavam sta stignem.. da ne shvatite pogresno sto citiram
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Registri na harmonici

Post od Koca »

Ides dole levo na polje "Odgovori" ispod zanjdeg posta i otvori ti se prozor i posle ukucavanje teksta ides ispod prozora za tekst na polje "Submit". Ocigledno su tvoje porruke trebale biti smestene u okviru druge teme e ne u temi Registri. Niko se naucen nije rodio stvar je prosta videces. :svirac:
Odgovori