Problem sa basom

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Problem sa basom

Post od Koca »

Znam. :D
nikola21
Nema harmoniku
Pridružio se: 09 Jan 2024, 21:15

Post od nikola21 »

Posto je dosla brzom postom moze li u transportu nesto da se desi? Zbog potresa i slicno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Ne znam a nije ni bitno, ako slikas posalji nemogu drugacije da ti pomognem i ovo ce biti za pocetnika rebus ali ako ces da ceprkas OK. Pritisni bas koji svira i tako slikaj par snimaka segment po segmen po liniji koja ide na grudi. Nadam se da znas da skines bas dasku i kajs i sto je najbitnije da posle vratis. Ako nikada nisi ni video bas mehanizam onda proceni sam da li si spretan da neke zice povijes klestima.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Sad citam kazes da si pocetnik sto nisam bas upamtio znaci prva harmonika? Hmmm...
nikola21
Nema harmoniku

Post od nikola21 »

Druga. Prva mi je bila sa 32 basa.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Igrom slucaja neke stvari kod nekih harmonika mogu da se rese lako (kao ovaj primer). Meni je covek skoro doneo WT harmoniku iz koje su povadjeni 2 reda basova ali ne dugmad samo nego sa komplet polugicom sa zubima i eto stavio u kesicu i istresao. Basove nije moglo trajno vratiti jer fale 2 lajsne koje se ne srafe nego navuku na metalni cesalj. E to nije bas jeftin posao pa ko kupuje neka pazi.
nikola21
Nema harmoniku

Post od nikola21 »

Resio sam problem sa basom uz pomoc majstor Koce :D . Hvala puno majstore!! :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Aj neka je sa srecom. :svirac:
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Kontakt:

Post od Džoga »

nikola21 napisao: 10 Jan 2024, 18:26 Resio sam problem sa basom uz pomoc majstor Koce :D . Hvala puno majstore!! :svirac:
Sad da castis majstora ;)

Salimo se naravno, ili ne :shock:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Ne, nisam na to ni mislio kad sam sam se ponudio on line da resimo, a niti rekao da je posao za placanje. Nikola je jedan sjajan decko, mlad i ispred njega je tek karirjera. Neki poslovi se nemogu resiti preko vibera uglavnom vecina, jer na svako koraku stoji neko potpitanje. Ovde sam prepoznao da moze da se resi bez nekog rizika.
Odgovori